Sobota, 3.12.2022, Imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

"Stylowy senior" zagościł na kolejnym spotkaniu z cyklu "Kierunek Zdrowie"

22.05.2019, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Stylowy senior" zagościł na kolejnym spotkaniu z cyklu "Kierunek Zdrowie"
Fot. Ryszard Biel

Wczoraj, 21 maja, w hali MOSiR przy al. Grunwaldzkiej pod hasłem "Stylowy senior" odbyło się przedostatnie spotkanie w ramach kampanii pn. "Kierunek Zdrowie".

Wczorajsze spotkanie rozpoczęło się od zajęć ruchowych mających na celu pokazanie seniorom, w jaki sposób można ćwiczyć w domu. Zajęcia poprowadziła Anna Boba, nauczycielka wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej nr 11.

Był to instruktaż dla obecnych na hali gości jak właściwie na co dzień ćwiczyć. Co robić, jakie wykorzystać sprzęty, które każdy z nas w swoim domu posiada, np. krzesło, stół, a nawet ścianę. Tak, ażeby każdy w dowolnym momencie mógł włączyć sobie muzykę, by przy tym troszeczkę się poruszać. Rok temu byłam pod wielkim wrażeniem naszych seniorów. Bardzo się cieszę, że zostałam znów zaproszona do tego projektu, to wielka przyjemność ćwiczyć z tymi osobami

- mówiła Anna Boba.

We wtorkowe popołudnie elbląscy seniorzy mieli okazję odmienić swój wygląd zewnętrzny. Tego dnia halę MOSiR opanowały lokówki, prostownice, szczotki, pilniczki i wiele innych akcesoriów przydatnych do pielęgnacji włosów i dłoni. Uczniowie klas fryzjerskich wykonywali zabiegi pielęgnacji dłoni i włosów, a chętni seniorzy mogli również skorzystać z usług makijażystek.

Pierwszy raz mam na sobie makijaż, piękny jest prawda? 

- pytała koleżanek jedna z uczestniczek.

Podczas zajęć seniorzy dowiedzieli się czym jest trychologia, jakie są najczęstsze choroby skóry głowy, jakie są przyczyny wypadania włosów, jak powinna wyglądać właściwa pielęgnacja dłoni i paznokci oraz jaki makijaż jest odpowiedni dla seniorów. Wykłady na ten temat poprowadziły trzy nauczycielki z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Elblągu, Izabela Zasuwik-Lenarczyk, Natalia Menzińska-Hajec oraz Ewelina Sochaczewska.

Wszystkie wykłady są dla nas naprawdę cenne, jestem tu już 4 raz. Najbardziej podobały mi się zajęcia dotyczące ziół, które poprowadził zakonnik oraz te z fizjoterapeutą. Dla nas seniorów jest rzeczą bezcenną uczestniczyć w czymś ciekawym, być z innymi ludźmi, bawić się i ruszać. Takie wydarzenia powinny odbywać się częściej

-mówiła Janina Trela.

Po zajęciach uczestnicy wzięli udział w degustacji zdrowej żywności. Seniorzy mogli spróbować kanapek z pastą z makreli i ogórkiem, kaszy z duszonymi warzywami, smoothie z kiwi, bananem, jabłkiem i otrębami owsianymi oraz ciasta marchewkowego.

Na „Kierunku Zdrowie” jestem od początku wraz z moją przyjaciółką, z którą znamy się już od 45 lat. Wszystkie zajęcia były bardzo ciekawe, szczególnie te dotyczące ziół. Jesteśmy zachwycone degustacjami zdrowej żywności, było wiele pysznych potraw. Takie zajęcia to dla nas rewelacja, tym bardziej że za każdym razem są tu zaproszeni ciekawi ludzie. Jesteśmy z koleżanką bardzo zadowolone. Jeżeli to wydarzenie odbędzie w przyszłym roku na pewno przyjdziemy

- mówiła pani Krystyna.

Ciesze się, że mogłam uczestniczyć w tych zajęciach, wszystkie były bardzo ciekawe i potrzebne. Dzięki nim zdobyliśmy wiele nowych informacji dotyczących tego, jak się odżywiać jak ćwiczyć, a nawet, w jaki sposób leczyć. Na początku kolejnych zajęć mogliśmy pobrać materiały dotyczące poprzednich wykładów, w których były zamieszczone bardzo przydatne informacje. 

-mówiła pani Rozalia.

Przypominamy, że kolejne spotkanie odbędzie się 28 maja w Kamieniczkach Elbląskich przy ul. Św. Ducha 3-4. Tego dnia nastąpi oficjalne podsumowanie kampanii oraz losowanie nagród i...dancing.

Serdecznie zapraszamy!


 

Monika Siuciak
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Galeria / Kierunek Zdrowie ( zdjęć 36 )
Dodano: 2019-05-22 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Dyzio
  Środa, 22.05

  Gimnastykę to powinna prowadzić osoba w naszym wieku seniora. Tak samo z innymi sprawami.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1871688365936