Niedziela, 22.09.2019, Imieniny: Tomasz, Maurycy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SONDY

Czego od kandydatów na europosłów oczekują elblążanie?

22.05.2019, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Czego od kandydatów na europosłów oczekują elblążanie?
Fot. Patryk Mamczyński
REKLAMA

W niedzielę, 26 maja, odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Tego dnia elblążanie zdecydują, który kandydat będzie reprezentował nasz kraj na arenie Międzynarodowej. Zapytaliśmy mieszkańców naszego miasta czy pójdą na wybory oraz czego oczekują od kandydatów.


Pan Piotr

Wybieram się na wybory, choć jeszcze nie zdecydowałem, na kogo zagłosuje. Chciałbym, aby wybrani reprezentanci wpłynęli na poprawę życia w Polsce między innymi na zwiększenie płac.


Pani Alina 

Staram się zawsze chodzić na wybory, 26 maja również się wybieram. Nie zdecydowałam jeszcze, na kogo zagłosuje. Od reprezentantów naszego kraju oczekuje poprawy mniemania innych państw o Polsce, jakiegoś prestiżu wśród innych narodów. Wydaje mi się, że Polska powinna być trochę bardziej doceniona, bo przestano się liczyć z nami. Sądzę, że potrzebujemy projektów Unijnych, bo to bardzo dobra sprawa i warto, aby nasz reprezentant o to zadbał.


Pani Danuta

26 maja pójdę na wybory, ponieważ chciałabym poprawy życia w naszym kraju. Chciałabym, aby liczono się z naszym krajem. Aby w Polsce zwrócono uwagę na wychowanie naszych dzieci, by urlopy wychowawcze były płatne. Po prostu by lepiej nam się żyło.


Pan Bartek

Niestety w dniu wyborów nie będzie mnie w Polsce, więc nie będę mógł zagłosować. Chciałbym, aby w naszym kraju było trochę więcej spokoju, ograniczenia ilości kłótni, nie ważne, z której strony się pojawiają, aktualnie w polityce nastąpiła polaryzacja. Kiedyś interesowałem się polityką, ale po pewnym czasie byłem nią zmęczony. Do tego stopnia, że aktualnie się ciesze, że nie pójdę na wybory. Od kilku lat nie mam ochoty głosować tylko po to, aby nie dostali się ci, których bardziej nie lubię. Uważam, że na ten moment w polityce nie ma kogoś, na kogo chciałbym zagłosować.
 


Pan Grzesiek

Jeszcze nie postanowiłem czy pójdę na wybory. W naszej polityce dzieje się wiele złych rzeczy. Rodziny, które mają chore dzieci, muszą prosić różne instytucje o pomoc. Dlaczego takiej pomocy od państwa nie otrzymują? Na świecie niewiele się słyszy o takich przypadkach, gdzie rodzice chorych dzieci nie otrzymują należytej pomocy. Aby pomóc swoim dzieciom rodzice często zmuszeni są wyjechać do innego kraju na operacje. Posiadamy świetnych polskich specjalistów, którzy nie mają warunków, by żyć w Polsce i dlatego wyjeżdżają za granice. Nasi politycy zrobią wszystko by właśnie im żyło się lepiej, zmienią prawo, napiszą ustawę, a to nas Polaków bardzo boli.


Pani Justyna

Rzadko chodzę na wybory, głównie z braku czasu. Jeżeli miałabym zagłosować, to od kandydatów oczekiwałabym prawdy. Aby zrobili to, co obiecywali. Gdyż czasami zdarza się, że mówią coś, czego później nie realizują.


Pani Jadwiga

Na pewno pójdę na wybory, choć nie zdecydowałam jeszcze, na kogo zagłosuje. Od europarlamentarzystów oczekiwałabym, aby zadbali o Polskę, a nie tylko na nią skarżyli. Nie jest aż tak źle, jak oni mówią, rodzice mają teraz dodatkowe środki na wycieczki dla swoich dzieci. Wielu osobom dodatkowy zastrzyk finansowy z tytułu 500+ bardzo pomógł. Chciałabym, aby nasz kraj nie odbiegał od standardów, jakie są w zachodniej Europie. Bardzo niepodobna mi się, że nasi reprezentanci na arenie międzynarodowej poruszają tematy, które powinny pozostać w naszym gnieździe, bo konsekwencje tych kłótni są odczuwalne dla wszystkich.


Pan Edward

Zawsze chodzę na wybory, dlatego też 26 maja zamierzam zagłosować. Co prawda mam jeszcze wątpliwości co do wyboru kandydata. W sobotę będzie cisza wyborcza, więc wtedy wszystko przeanalizuję i na spokojne wybiorę, na kogo warto zagłosować. Od kandydatów oczekuję porządku, aby Polska była wciąż w Unii Europejskiej. By kandydaci ograniczyli tę partyjną wojnę, chciałbym by wszyscy nasi reprezentanci, działali wspólnie. By to, co dzieje się w Polsce w niej zostawało, by nie było przenoszone do Brukseli. Ważna powinna być jedność, byśmy nie kłócili się na arenie międzynarodowej. Warto by europarlamentarzyści dbali o nas, aby wciąż płynęły do nas dotację dzięki, którym nasz kraj, a nawet nasze miasto się rozwija.


Pan Zbigniew

Zamierzam iść na wybory zagłosować na swojego kandydata. Od przyszłych euro parlamentarzystów oczekuję zadbania o nasze społeczeństwo, nasze miasto. Chciałbym, aby poprawili służbę zdrowia w naszym kraju. Kandydaci powinni spełnić obietnice, które nam dają. Mam nadzieję, że kandydat z frakcji, której od wielu lat się trzymam, spełni moje oczekiwania. Wszystkiego w krótkim czasie nie można zrobić, ale wierzę, z będzie coraz lepiej.


Pani Elżbieta

Pójdę na wybory, ponieważ taki jest nasz obywatelski obowiązek. Aktualnie zapomina się o naszym społeczeństwie, o ludziach którzy ten kraj tworzą. Wiele osób, które zajmują wysokie posady, dbają tylko o siebie i swoje interesy, poselskie etaty. Wybór odpowiednich osób, które będą nas reprezentować może coś zmienić. Kandydaci, których wybierzemy 26 maja, powinni poruszać takie tematy i dbać o to by nam żyło się lepiej. Czas najwyższy, aby nastał spokój.

Monika Siuciak
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ problem
  Środa, 22.05

  Każde wolskie wybory to kpina z wyborców nie ma się co oszukiwać

 2. 2
  +3
  ~ ide na wybory
  Środa, 22.05

  Dlaczego w ankiecie nie ma kandydata WIOSNY przecież odwiedzali Elbląg. Widziałem ich na mieście. Oj info skucha była Falejowa i jeszcze jedna Pani.

 3. 3
  +12
  ~ eqeq
  Środa, 22.05

  Pani Jadwigo, nie wszyscy dostają 500+, ale wszyscy muszą się na te 500+ składać. Mając dzieci należy samemu zapewnić im byt, a nie czekać, że ktoś da. Ten ktoś to całe społeczeństwo, niektórym nawet gorzej się wiedzie jak pani.

 4. 4
  +8
  ~ Janos
  Środa, 22.05

  Ja oczekuję od europosłów aby nie szkalowali Polski i nie występowali przeciwko Polsce.

 5. 5
  0
  ~ Kolo
  Środa, 22.05

  Czego? Niczego.

 6. 6
  +6
  ~ Gęby pełne frazesów
  Środa, 22.05

  Kandydaci obiecują złote góry, byleby do koryta się dostać. A potem....trzepią kasę dla siebie a wyborców i obietnice w du....pie mają . Gyby była weryfikacja takiego kandydata, co deklarował a co zrobił dla społeczności, udokumentowana działalność to owszem, poparcie by dostał. A tak, na gębę ....Można w niedzielę spokojnie ....nasrać do urny . Gęby pełne frazesów,złoouste miernoty. Gyby nie my, szarzy wyborcy, to kandydaci byliby nie znani. Oni idą tylko po kasę dla siebie.

 7. 7
  +4
  ~ Twój podpis
  Środa, 22.05

  Mnie się śmiać chce. Cóz teraz będzie robił Wcisła, vel Jurek Motorówka. To elbląski trup poliyczny.Nie ma chyba żadnego posła , który by nie zaliczył tylu wpadek podczas swojej całej kadencji europosła , haha.

 8. 8
  +1
  ~ Jedno
  Środa, 22.05

  Aby byli z Elbląga tak jak Kukiz 15 a inni nie. Niech szukają poklasku tam gdzie mieszkają .

 9. 9
  0
  ~ strus pedziwiatr
  Czwartek, 23.05

  Pan Bartek,to chyba z córką na ubrania się zamienił.

 10. 10
  0
  ~ eqeq
  Czwartek, 23.05

  lepiej 500+ dla dziecka niż renta dla alkoholika

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.