Piątek, 19.07.2019, Imieniny: Alfred, Wincenty, Wlodzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SONDY

Czy basen przy ul. Spacerowej pozostanie tylko wspomnieniem?

04.03.2019, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
 Czy basen przy ul. Spacerowej pozostanie tylko wspomnieniem?
Fot. Archiwum redakcji

Obiekt  przy ul. Spacerowej zbudowany w 1934 r. był niegdyś największym odkrytym basenem w Europie. Elblążanie w letnie dni mogli spędzić tam wspólnie czas. Aktualnie zaniedbany basen szpeci wizerunek naszego miasta. Odnowa kąpieliska miejskiego przy ul. Spacerowej została wpisana w Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Elbląg na lata 2007-2020. Zapytaliśmy radnych co uważają na temat kąpieliska i dlaczego do dnia dzisiejszego nic się tam nie zmieniło.

 

Bogusław Tołwiński
 
Jestem wychowany na basenie przy ul. Spacerowej. Uważam, że to miejsce powinno odzyskać swój dawny blask. Niedawno przyjechała do Elbląga moja znajoma, która była zrozpaczona, w jakim stanie jest ten basen oraz tym, że amfiteatr nie istnieje. Zarówno basen, jak i dolinka, są miejscami kluczowymi w Elblągu.  Chciałbym,  aby kroki w kierunku rewitalizacji tych obiektów zostały poczynione.
 

 

Cezary Balbuza
 
W kategorii inwestycji najbardziej oczekiwanych przez społeczeństwo, dobrze by było odnowić basen, aby było, gdzie popływać w wakacje. Dlatego też, jeżeli będą na to finanse, ruszymy z inwestycją. Pierwszeństwo mają jednak  inwestycje, które mają dofinansowanie. Na ten moment bez wsparcia finansowego z zewnątrz, rewitalizacja basenu nie jest wykonalna.

 

Michał Missan
 
Jestem zwolennikiem remontu basenu, jak również odbudowy amfiteatru. Choć mam świadomość słabości tego miejsca pod względem bezpieczeństwa. Prezydent poinformował nas, że jest negatywna opinia policji, pod względem organizacji imprez masowych w miejscu amfiteatru. Jest to miejsce sentymentalne dla elblążan, dlatego mniejsze imprezy mogłyby się tam odbywać. W związku z tym uważam, że należałoby odbudować amfiteatr i przywrócić mu dawną świetność. Natomiast jeżeli chodzi o basen to wolałbym, aby został on odnowiony z zachowaniem historycznej wersji walorów tego miejsca. Aby to zrealizować musimy znaleźć źródła dofinansowania. Wierzę, że się uda, dlatego poczekajmy na rozwój sytuacji.

 

 

 
Marek Osik
 
Zarówno basen, jak i dolinka, były w programie wyborczym pana Prezydenta Wróblewskiego. Na oba te projekty były przygotowane wnioski. Jeden z nich znalazł się na liście rezerwowej. Niestety drugi nie uzyskał poparcia, mimo otrzymania przez Elbląg wielu punktów. W tym momencie mamy problem ze znalezieniem źródeł finansowania. Wciąż będziemy starali się przystępować do różnych projektów. Myślę, że obie te inwestycje, basen i dolinka, wiodące pod względem rekreacji i wypoczynku, są najbardziej oczekiwane przez mieszkańców. Musimy nad tym mocno pracować i szukać środków finansowych, aby basen i dolinka były wciąż naszymi skarbami.
 

 

 

Małgorzata Adamowicz
 
Jak wielu elblążan marzę o tym, aby basen, jak również cała dolinka wróciła do poprzedniej świetności. W dalszym ciągu departament zajmujący się dofinansowaniami będzie wyszukiwał ofert, konkursów, aby odnowić basen. To teren, który obecnie szpeci, zalega, ale warty jest tego, aby o niego zadbać, by mógł dalej służyć elblążanom.

 

 

Marek Kamm
 
Obecny stan tego obiektu woła o pomstę do nieba, dlatego powinno powstać tam kąpielisko, które starsi elblążanie pamiętają. W lato nie ma się gdzie kąpać. W rzece jest to nielegalne i niebezpieczne, więc kąpielisko by się przydało. Natomiast na tę inwestycję potrzebnych jest dużo środków finansowych. Dlatego też będziemy trzymać kciuki za Prezydenta, aby udało mu się te środki pozyskać. Co do amfiteatru to sam pamiętam, jak odbywały się tam koncerty. Dlatego amfiteatr powinien zostać odbudowany, zgodnie z nowymi zasadami konstruowania takich obiektów.  Na ten moment nie ma pieniędzy na rozbiórkę, którą Zarząd Zieleni Miejskiej wycenił na około 2-3 mln złotych.
 

 

 

Irena Sokołowska
 
Warto zwrócić uwagę na fakt, że każdy z nas ma wiele potrzeb. Na ten moment ceny rosną a płace nie wzrastają, więc w tym momencie trzeba zrezygnować z jakiejś inwestycji na poczet podniesienia płac. Na pewno bez środków zewnętrznych basenu nie uda się odnowić. Naprawdę mamy wiele dylematów finansowych, wiele z nich narzuca na nas rząd.  Na tę chwilę uważam, że rewitalizacja basenu i amfiteatru powinna być zrealizowana jak najszybciej, i my tego dopilnujemy.

 

 

Andrzej Tomczyński
 
Co do basenu mam mieszane uczucia. Poddaję wątpliwości potrzebę inwestycji wartej wiele milionów złotych. Jeśli jest taka możliwość to miasto powinno starać się pozyskać środki na odbudowę amfiteatru. Jednak nie jestem przekonany co do tej lokalizacji. Pod względem komunikacyjnym miejsce to jest słabo dostępne. Warto też zwrócić uwagę, że ważniejsze na ten moment jest zmniejszenie kolejek do poradni i na badania specjalistyczne.

 

 

 

Jolanta Janowska
 
Unikatem w naszym mieście był basen. Na ten moment żal na niego patrzeć. Chciałabym, aby przywrócono mu dawną świetność. Jest to kolejna inwestycja potrzebna w naszym mieście. Amfiteatr również wymaga remontu. To miejsce wpisane jest w dziedzictwo naszego miasta. Najważniejsze są na to wszystko środki, których na ten moment nie mamy. Wierzę, że w przyszłości uda nam się pozyskać środki, które pozwolą nam zrealizować wszystkie plany związane z tymi obiektami.  Myślę, że są to ważne inwestycje, wymagające natychmiastowej rewitalizacji. Nie wolno z nich rezygnować. 
 

 

 

Piotr Opaczewski

Jako radny uważam, że należy poszukać środków finansowych na rewitalizację dolinki. Obiekt ten może stać się wizytówką Elbląga. W Elblągu brakuje takich miejsc jak dolinka i znajdujący się tam amfiteatr, dlatego powinniśmy znaleźć dotację, ponieważ z własnych pieniędzy tego nie zrobimy. Poczekajmy na środki zewnętrzne, wydaje mi się, że warto.

 

 

Monika Siuciak, Kamila Jabłonowska

Oceń tekst:

Ocen: 5

%20.0 %80.0


Komentarze do artykułu (49)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +34
  ~ Czemu ?
  Poniedziałek, 04.03

  Czemu za zniszczenie tego basenu w pudle nie siedzi były prezydent Nowaczyk?!On to doprowadził do ruiny tego obiektu.

 2. 2
  +25
  ~ kazik
  Poniedziałek, 04.03

  Uwaga ostatni to expert budowlany....

 3. 3
  +2
  ~ Mrówka
  Poniedziałek, 04.03

  Żołnierze wyklęci, jakaś ich część to bandyci.

 4. 4
  +45
  ~ xccc
  Poniedziałek, 04.03

  i znów odgrzewany temat, i tylko paplanina a zero konkretów. Tomczyński a co z obniżeniem diet radnych nieporadnych.???

 5. 5
  +36
  ~ szaaaw
  Poniedziałek, 04.03

  wstyd jak się patrzy na ten basen teraz i na amfiteatr, ci którzy dopuścili do takiego stanu powinni już dawno być za kratami!!!

 6. 6
  +33
  ~ Miksza Duży
  Poniedziałek, 04.03

  Tomczyński to prawdziwy geniusz az dziw, że jeszcze nie jest wiceprezydentem zamiast Nowak?

 7. 7
  +8
  ~ ursus
  Poniedziałek, 04.03

  grzegorz.n, henryk.s a także obecny witold.w oraz owczesny dyrektor mosir marek.w- to są ludzie odpowiedzialni za stan tego basenu. to oni doprowadzili obiekt do ruiny i oglosili likwidacje. niestety ciemny elblaski lud wybral sobie jednego z nich na prezydenta. ciemnota elblazan jest porazajaca. zerowa swiadomosc.

 8. 8
  +31
  ~ Sylwia
  Poniedziałek, 04.03

  Choć wszyscy wykazali się niezwykłą elokwencją w wypowiedziach swych, to jednak wypowiedź Opaczewskiego mnie najbardziej rozbawiła. Te ich puste nic nie znaczące słowa, to zwykłe frazesy, czyli takie pi****e o Chopinie..

 9. 9
  +26
  ~ Truso
  Poniedziałek, 04.03

  Radni jak zwykle bezceremonialnie samozaorali własną inteligencję.

 10. 10
  +18
  ~ kolo
  Poniedziałek, 04.03

  Panie Osik jeżeli realizacja waszego programu - KWW - jest oparta na pieniądzach tzw. zewnętrznych, to nie ma co się dziwić, że Elbląg staje się miastem nijakim.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.