Poniedziałek, 22.10.2018, Imieniny: Halki, Filipa, Przybyslawa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SONDY

Jak elblążanie oceniają pracę radnych z okręgu nr2 ? Czy są w stanie wymienić radnego z nazwiska lub... dokonań?

12.10.2018, 07:00:34 Rozmiar tekstu: A A A
Jak elblążanie oceniają pracę radnych z okręgu nr2 ? Czy są w stanie wymienić radnego z nazwiska lub... dokonań?

Za pomocą sondy ulicznej sprawdziliśmy, jak mieszkańcy oceniają pracę radnych. Co mieszkańcy okręgu nr 2 sądzą  o elbląskich radnych? Czy są w stanie wymienić radnego z nazwiska lub... dokonań?

 

 
Stefan Sztuczka
 
Kojarzę kilku radnych z nazwisk, natomiast ze swojego nie znam żadnego, ponieważ jakoś się o nich nie słyszy. Moim zdaniem Rada Miasta powinna zostać rozwiązana z uwagi na to, że nie podejmują żadnych konkretnych działań, by poprawić sytuację naszego miasta, szczególnie komunikacji miejskiej, która jest zaniedbana. Autobusy są brudne, stare i nie ma w nich klimatyzacji, co w lato jest prawdziwą udręką. Dodatkowo grzejniki grzeją w nich nie tylko w zimę, ale także w upalne dni. 
 
Piotr Krupski
 
Nie znam nazwisk radnych z mojego okręgu, ale uważam, że są potrzebni, ponieważ reprezentują opinie danej dzielnicy i w naszym imieniu tworzą projekty, podejmują inicjatywy, by poprawić jakość życia mieszkańców.

 


Zenobia Kraszewska
 
Nie kojarzę radnych ze swojego okręgu, aczkolwiek sądzę że, są potrzebni, bo wspierają mieszkańców naszej dzielnicy i starają się rozwijać nasze miasto. Osobiście jednak nic im nie zawdzięczam. Chciałabym, żeby zrobili chodnik przez całą ulicę Sobieskiego, ponieważ kafelki tam są bardzo nierówne i bardzo niekomfortowo jest się po nim poruszać.

 
 

 

Hanna Domowska
 
Nie interesuję się polityką, więc nie znam nazwisk radnych, ale myślę, że są potrzebni naszemu miastu, by żyło się lepiej mieszkańcom i by poprawić ich jakość życia. Potrzebna jest Rada, która zadecyduje za elblążan o projektach rozwijających Elbląg. Słyszałam, że mają tutaj wybudować nowy plac zabaw i widziałam już prace z tym związane, więc nasi radni starają się wspierać mieszkańców. Mogłoby być więcej ścieżek rowerowych tu w okolicach oraz tańsze parkingi, a także należałoby zapewnić porządek w mieście
 

Danuta Gawin
 
Nie kojarzę żadnych radnych ze swojego okręgu, ale uważam że są potrzebni, bo dbają rozwój naszego miasta i zapewniają lepszy byt mieszkańcom. Chciałabym, żeby wprowadzili więcej placów zabaw dla dzieci w tych okolicach oraz siłownię dla dorosłych.
 
 
Iwona Wiśniewska
 
Jedyną radną ze swojego okręgu, jaką kojarzę, jest Jolanta Janowska. Nie czuje, bym osobiście coś zawdzięczała radnym, ale myślę, że są potrzebni naszemu miastu, ponieważ na pewno podejmują wiele inicjatyw sprzyjających rozwoju Elbląga np. naprawa dróg czy place zabaw, których nie brakuje w tych okolicach.
 

Ewa Dutkowska
 
Nie kojarzę żadnych radnych, ponieważ nie słyszy się o inicjatywach przez nich podejmowanych. Uważam, że Rada Miasta nie jest potrzebna, ponieważ nie robią nic konkretnego dla miasta oprócz pobierania pieniędzy. Jestem na każdych wyborach, ale nie podoba mi się sposób w jaki zarządzają naszym miastem. Jedynym plusem jest bardzo dobrze zrobiony deptak. Elbląg robi się co raz ładniejszy, choć zapewne dzięki pieniądzom Unii Europejskiej.
 

Barbara
 
Nie znam nazwisk radnych ze swojego okręgu, natomiast uważam, że są potrzebni w naszym mieście, ponieważ decydują o ważnych projektach dotyczących rozwoju naszego miasta, o naszej gospodarce, inwestycjach. Jednak nie czuję, bym coś zawdzięczała radnym ze swojego okręgu. Mieszkam w takim budynku, gdzie nie ma żadnego dojazdu. W nagłych wypadkach ani karetka ani straż pożarna nie może dojechać bezpośrednio pod budynek, który zagrodzony jest żywopłotem. Wejście jest od strony podwórka, dlatego chciałabym by coś w tym kierunku zostało zrobione. Przydałby się jakiś dojazd. Jednak ogólnie rzecz biorąc starają się i dbają o naszą dzielnicę, bo niczego nie brakuje.
 
 
 
Rozmawiała Daria Pilarska
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (28)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ Karieras
  Ponad tydzień temu, Piątek, 12.10

  Szczególnie etatowego karierowicza ktory wyskakuje nawet z zamrażarki

 2. 2
  +9
  ~ Zawodzianin
  Ponad tydzień temu, Piątek, 12.10

  Niestety są znani tylko na Facebooku, to chtba za malo

 3. 3
  +2
  ~ Koce na trawniki
  Ponad tydzień temu, Piątek, 12.10

  W sumie dobrze, że jak ktoś nie ma własnych pomysłów korzysta z innych.

 4. 4
  +1
  ~ Prorok Igor
  Ponad tydzień temu, Piątek, 12.10

  Tak to obraz naszej demokracji...nie wiem, nie znam, nie kojarzę potem idę tu lub tam najczęściej do kościoła posłucham i głosuje nie na ludzi tylko listy partyjne i potem mamy dokładnie to co dziś! To dzięki właśnie takim postawa odbyło się referendum na pomówieniach i kłamstwach wykorzystując niewiedze i naiwność wyborców. BRAWO WY! Przede wszystkim myśl i nie głosuj na jedynki! Ciekawe ilu dziś wstydzi się, że dało się nabrać PISowi w spółce z Ruchem Palikota w 2013 roku?

 5. 5
  +3
  ~ Fan Gargamela
  Ponad tydzień temu, Piątek, 12.10

  Tak akcja koce na trawniki gdzie pomysłodawcą był Jacek Zbrzeźny

 6. 6
  +8
  ~ mieszkaniec
  Ponad tydzień temu, Piątek, 12.10

  Radni są potrzebni, ale prawdziwi radni a nie tacy jak większość radnych Elbląga, karierowicze, kołtuniarze itp. Co do ilości radnych to uważam że jest ich o wiele za dużo, a to koszty miasta. W mieście takim jak Elbląg to w zupełności wystarczyłoby 10 - 12 radnych. Jakie oszczędności w budżecie miejskim, a i może mniej byłoby partyjniactwa a więcej merytoryki.

 7. 7
  0
  ~ Miksza Duży
  Ponad tydzień temu, Piątek, 12.10

  Należy powrócić do pełnienia funkcji radnego jak było na początku czyli nieodpłatnie! Tego farbowanego PISowca na SLDowca trzymam za slowo, że teraz w kampanii przyrzeknie,ze zrzeknie się z diety jak i cała reszta co?

 8. 8
  +5
  ~ zgrywus
  Ponad tydzień temu, Piątek, 12.10

  Do przedmówcy jak któryś radny nie chce diety to przecież może ją co miesiąc przekazywać na jakiś szczytny cel charytatywny albo rozdawać wyborcom na ulicy!;)

 9. 9
  +4
  ~ bląg
  Ponad tydzień temu, Piątek, 12.10

  Kiedy wreszcie ludzie zrozumieją, że radni podejmują decyzje dotyczące całego miasta. i są to ważne decyzje, typu budowa wiaduktu na Zatorze, budowa mostów, przebudowa trakcji tramwajowej, budowa basenu, itp. Od dziur w chodnikach są odpowiedni urzędnicy w mieście.

 10. 10
  +4
  ~ mieszkaniec.
  Ponad tydzień temu, Piątek, 12.10

  Ten okręg jest bardzo rozległy to nie są wieżowce na zawadzie .Dabrowa ,kierunek Bażantarnia ,Królewiecka ,kierunek Krasny Las i inne .Przy kościołach też można zasięgnąć opinii.

 11. 11
  +34
  ~ pislandia
  Ponad tydzień temu, Piątek, 12.10

  I co panie hajdukowski??? Czy pan nie jest z 2 Okręgu Gdzie pana zasługi dla miasta . Ludzie nic o panu nie wiedzą i znowu pan startuje i chce pan posadzić t..... na fotelu vice Żenada!!!

 12. 12
  --6
  ~ Krasny Las
  Ponad tydzień temu, Piątek, 12.10

  Coś Rysia Klima nie widać, a taki był piękny, amerykański i ciepłolubny

 13. 13
  +8
  ~ teryks
  Ponad tydzień temu, Piątek, 12.10

  A ja oglądam transmisje z posiedzeń Rady Miasta. Z okręgu nr 2 z tego co wiem radnymi są Hajdukowski, Klim i Derlukiewicz. Hajdukowski nie budzi w ogóle mojej sympatii, Derlukiewicz całkiem mądrze gada, krótko i na temat. Klim z kolei ma za długie wywody, czasami pogmatwane. A ja lubię wypowiedzi merytoryczne.

 14. 14
  +13
  ~ Jar
  Ponad tydzień temu, Piątek, 12.10

  A ja tez oglądam i widze kto przynajmniej stara sie dzialac, np kwestia ciepla!wszyscy mieli to w zadzie, Klim drązyl ale lolesie dali mu kopa więc jaki z tego moral? Nie mieć i nie szukać problemu a wtedy i profity i posadki! Sorry taki mamy wiejski klimat

 15. 15
  +7
  ~ wer
  Ponad tydzień temu, Piątek, 12.10

  Najbardziej wartościową radną jest radna Kosecka to umysł niezwykły i totalnie jałowy dlatego ostatnio pobił wszystkich. Janusz Hajdukowski (PiS) – 671 głosów Jolanta Janowska (PiS) – 477 głosów Ryszard Klim (SLD Lewica Razem) – 396 głosów Maria Kosecka (PO) – 928 głosów Piotr Derlukiewicz - ?? Tylko Klim wykazuje jakąś aktywność ( mam uwagi do skuteczności) może nie w kwestii ławeczek dla seniora, reszta to typowe organizmy cudzożywne generujące ino koszty i reprezentujące obce elblążanom interesy. Tylko Klim nie boi się wejść w polemiki z internautami choć jego wypowiedzi są często mętne i nieczytelne myślę że to kwestia nieumiejętności jasnego komunikowania myśli i braku pewnego wyrobienia erudycyjnego. Są to ograniczenia p Kwslima ale ma przynajmniej odwagę cywilną i chęć

 16. 16
  +10
  ~ LSD
  Ponad tydzień temu, Piątek, 12.10

  To prawda, Klim jak sie czepnie tematu to nie odpuszcza,ale to raczej mu zaszkodzilo niz pomoglo, efeky widac golym okiem, klika towarzyszy i kolegów pseudo zrobila brzydki i swinski manewr , ale mieli dość juz widoczne powody ,

 17. 17
  +2
  ~ Piszczyk
  Ponad tydzień temu, Piątek, 12.10

  Nie znam nazwisk posłów ani radnych, nawet w dniu wyborów, nie interesuje mnie kim są, jakimi ludźmi są, jakie reprezentują wartości, ani do czego dążą ale uważam że są potrzebni żeby miał mi kto skroić d.... Nie wiem dlaczego ludzie publicznie robią z siebie idiotów? Może po prostu tacy są "nie interesują się polityką" dziedziną która zajmuje się ich portfelem d.... i komfortem życia. Sam nie wiedziałem kto tu jest radnym, ale ja przynajmniej wiem dlaczego nie wiem. Serdecznie pozdrawiam

 18. 18
  --4
  ~ pan jesteś nieczuła świnia
  Ponad tydzień temu, Piątek, 12.10

  Mam obywatelski obowiązek wybrać kogoś kto mi skopie d.... Jako że bez tego czuję się niepełnowartościowym obywatelem nie marnuje czasu na poznanie kandydata ani ocenę realności i użyteczności jego programu tylko idę za głosem serca i oddaje głos na tego którego aktualnie kocham. I co mi k.... zrobisz?

 19. 19
  +1
  ~ fyzg
  Ponad tydzień temu, Piątek, 12.10

  Przeraża mnie ignorancja niektórych wpisywaczy. Zastanawiam się czy prawdziwa czy udawana. Wszystkim mieszkańcom powinno zależeć na wyborze mądrych, rozsądnych, nieuwikłanych w partyjne rozgrywki ludzi. Radni nie są od tego, by pani X czy panu Y coś załatwić. Takie osoby jak pan Piszczyk doprowadzają do tego, że coraz mniej sensownych ludzi chce startować. Nie zadał pan sobie trudu, by kogokolwiek z radnych czy kandydatów na radnych poznać, ale obrażać pan potrafi.

 20. 20
  0
  ~ Piszczyk
  Ponad tydzień temu, Piątek, 12.10

  Potrafię obrażać uprzejmie ale obawiam się że pan nic nie zrozumiał. Może pan przeczyta jeszcze raz, do skutku. Jak to mówią trening czyni mistrza.

 21. 21
  +15
  ~ Ryszard Klim
  Ponad tydzień temu, Piątek, 12.10

  Sz. Teryksie, każdy lubi wypowiedzi merytoryczne, i krótkie. Moje są dłuższe, przyznaję, ale i uważam, że także merytoryczne. Nie tylko monokulturowe ( ciepło), lecz związane z ważnymi dziedzinami rozwoju ( regresu) miasta. Chciałbym w wypowiedziach nawiązać do stanu zaangażowania w danym temacie z moją propozycją zmiany czy poprawy. Czyli krótko. Rzecz w tym, że mamy miasto niedokończone lub gorzej. Nie da się wypowiedzi zacząć od końca, potrzebny jest początek , opis sytuacyjny, terapia. Mamy diagnozę społeczno-gospodarczą Elbląga z X. 2017. Fatalną , więc odłożono na półki. Nawiązuję do niej często, z konieczności będąc "skazany" na ciąg od "a" do "z". Czyli, niestety dłużej. Natomiast co do dłużyzn-czy znany Ci jest 4-letni tasiemiec ciepła. Nie w moim wykonaniu.

 22. 22
  +10
  ~ Ryszard Klim
  Ponad tydzień temu, Sobota, 13.10

  W ferworze zapominamy o 2 Okręgu. Bardzo rozległym. Konglomeracie własności spółdzielczej ( "nad Jarem", "Jutrzenka") , wojskowej, indywidualnej. Spółdzielcza jest dobrze zarządzana ,radny nie ma tam co szukać, chyba,że interwencje drogowe (Kłoczowskiego, Częstochowska/ Królewiecka, itp.). Kompleksy indywidualne ( Os.Częstochowskie, po obu stronach Niepodległości) wymagają remontów nawierzchni( co najmniej 1-2 ulice rocznie). Problemem są różnice w infrastrukturze pomiędzy Centrum a Próchnikiem i Dąbrową. Dzieło 2 kadencji -ciąg pieszo-rowerowy Bielany-Lema ukazał potrzebę tego typu, i innych rozwiązań. Uwzględniono w budżecie 2018 moją propozycję opracowania dokumentacji na kontynuację do Próchnika i Jeleniej Doliny. Niestety, oferty były znacznie droższe. C.d.

 23. 23
  +10
  ~ Ryszard Klim
  Ponad tydzień temu, Sobota, 13.10

  C.d. Zgłosiłem więc kolejny wniosek do budżetu 2019. Aktualnie opracowywana jest dokumentacja na modernizację Dworkowej wraz z odwodnieniem. Trwa I etap remontu ul. Witkiewicza ( o środki na etap II wnioskowałem). Czas najwyższy na kierunek Królewiecka -Dąbrowa, też odległy od normalności cywilizacyjnej. Do budżetu 2019 złożyłem wniosek o środki na opracowanie dokumentacji projektowej ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż Królewieckiej ( I etap realizacyjny do schroniska dla zwierząt). "Obciążyłem " ewentualny budżet 2019 także innymi powinnościami. W tym także dotyczącym rewitalizacji Pomnika Odrodzenia wraz z otoczeniem, powołując się na jednoznaczne oczekiwania opinii publicznej. W ramach mojej znanej chyba wytrwałości chciałbym być obecnym przy etapach realizacyjnych. Polecam się więc.

 24. 24
  --3
  ~ Jarząbek
  Ponad tydzień temu, Sobota, 13.10

  Nazwisko nieważne, ŁUBU DUBU, ŁUBU DUBU, NIECH NAM ŻYJE PREZES KLUBU!!!

 25. 25
  --7
  ~ Trochę pokory
  Ponad tydzień temu, Sobota, 13.10

  Są radni w tym mieście, którzy przypisują sobie chyba zbyt wiele. Inwestycje po kolei powstają w całym mieście, również w drugim okręgu. Prezydent Wróblewski miał to w swoim programie (np. ścieżki rowerowe). Zrealizował swoje obietnice i trochę to śmieszne jak jakiś radny kreuje się na głównego budowniczego.

 26. 26
  +6
  ~ Ryszard Klim
  Ponad tydzień temu, Sobota, 13.10

  Uprzejmie donoszę , że w połowie 2016 r. inwestycja miała się zakończyć na przy ulicy Kruczkowskiego, niewiele dalej niż ją rozpoczęto. Właśnie dlatego, iż nie przyjąłem tego pokornie, była realizowana. Sukces ma wielu ojców , ale za ojca chrzestnego ciągu pieszo-rowerowego skromnie uważam się ja. Pół żartem, pół serio- może kiedyś otrzyma moje imię. Nie odbieram wkładu p. Prezydentowi i Radzie, która przecież uchwala budżet z inwestycjami. Idea pojawiła się jeszcze za prezydenta H. Słoniny. Potem cisza. Moim zamysłem przy współtworzeniu Budżetu Obywatelskiego było, aby pojawił się w nim zaczyn ciągu. Tak się stało. Mieszkańcy zdecydowali o opracowaniu projektu, a skoro był, trzeba było ciągnąć dalej. Z oporami. TROCHĘ POKORY- mam pokorę wyłącznie wobec elblążan.

 27. 27
  0
  ~ jurek w.
  Ponad tydzień temu, Niedziela, 14.10

  Nie znam, nie słyszałem, nie pamiętam - świadomi obywatele, wyborcy, suweren, kompletny załam. Ich zdaniem radny powinien po chałupach chodzić i się przedstawiać. Zero zainteresowania

 28. 28
  +4
  ~ Ryszard Klim
  2 dni temu, Piątek, 19.10

  Elbląskie "Bizancjum" przyczaiło się się na krótko. To niewielka gwardyjska grupka, żerująca na specjalnie dla nich utworzonym funduszu nagrodowym, do dziesiątek tysięcy na głowę. Kosztem monterów i pozostałej części załogi. Obnażałem to. Chłopcy nie odpuścili, aby "dorwać radnego". Mamy 4 odsłonę. Były plugawe hejty i taka sama strona internetowa. Wiadomo o pomysłodawcy i wykonawcy ; infantylne osobowości. Było sądowe i publiczne pomówienie radnego o rzeczy, które nie miały miejsca. A teraz ulotkami odnośnie mojej drogi zawodowej, chcą zniechęcić do kandydata. Chyba robią odwrotną robotę, Tego zdania są Ci , którzy do mnie dzwonią. Swoją drogą, sentymentalnie patrzę na moje zdjęcia, od podporucznika do pułkownika. Wyborcy zresztą wiedzą o mnie wszystko. I liczę na nich. Pozdrawiam.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.