Sobota, 19.10.2019, Imieniny: Piotra, Michala, Ziemowita
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SONDY

Jak elblążanie oceniają pracę radnych z okręgu nr2 ? Czy są w stanie wymienić radnego z nazwiska lub... dokonań?

12.10.2018, 07:00:34 Rozmiar tekstu: A A A
Jak elblążanie oceniają pracę radnych z okręgu nr2 ? Czy są w stanie wymienić radnego z nazwiska lub... dokonań?

Za pomocą sondy ulicznej sprawdziliśmy, jak mieszkańcy oceniają pracę radnych. Co mieszkańcy okręgu nr 2 sądzą  o elbląskich radnych? Czy są w stanie wymienić radnego z nazwiska lub... dokonań?

 

 
Stefan Sztuczka
 
Kojarzę kilku radnych z nazwisk, natomiast ze swojego nie znam żadnego, ponieważ jakoś się o nich nie słyszy. Moim zdaniem Rada Miasta powinna zostać rozwiązana z uwagi na to, że nie podejmują żadnych konkretnych działań, by poprawić sytuację naszego miasta, szczególnie komunikacji miejskiej, która jest zaniedbana. Autobusy są brudne, stare i nie ma w nich klimatyzacji, co w lato jest prawdziwą udręką. Dodatkowo grzejniki grzeją w nich nie tylko w zimę, ale także w upalne dni. 
 
Piotr Krupski
 
Nie znam nazwisk radnych z mojego okręgu, ale uważam, że są potrzebni, ponieważ reprezentują opinie danej dzielnicy i w naszym imieniu tworzą projekty, podejmują inicjatywy, by poprawić jakość życia mieszkańców.

 


Zenobia Kraszewska
 
Nie kojarzę radnych ze swojego okręgu, aczkolwiek sądzę że, są potrzebni, bo wspierają mieszkańców naszej dzielnicy i starają się rozwijać nasze miasto. Osobiście jednak nic im nie zawdzięczam. Chciałabym, żeby zrobili chodnik przez całą ulicę Sobieskiego, ponieważ kafelki tam są bardzo nierówne i bardzo niekomfortowo jest się po nim poruszać.

 
 

 

Hanna Domowska
 
Nie interesuję się polityką, więc nie znam nazwisk radnych, ale myślę, że są potrzebni naszemu miastu, by żyło się lepiej mieszkańcom i by poprawić ich jakość życia. Potrzebna jest Rada, która zadecyduje za elblążan o projektach rozwijających Elbląg. Słyszałam, że mają tutaj wybudować nowy plac zabaw i widziałam już prace z tym związane, więc nasi radni starają się wspierać mieszkańców. Mogłoby być więcej ścieżek rowerowych tu w okolicach oraz tańsze parkingi, a także należałoby zapewnić porządek w mieście
 

Danuta Gawin
 
Nie kojarzę żadnych radnych ze swojego okręgu, ale uważam że są potrzebni, bo dbają rozwój naszego miasta i zapewniają lepszy byt mieszkańcom. Chciałabym, żeby wprowadzili więcej placów zabaw dla dzieci w tych okolicach oraz siłownię dla dorosłych.
 
 
Iwona Wiśniewska
 
Jedyną radną ze swojego okręgu, jaką kojarzę, jest Jolanta Janowska. Nie czuje, bym osobiście coś zawdzięczała radnym, ale myślę, że są potrzebni naszemu miastu, ponieważ na pewno podejmują wiele inicjatyw sprzyjających rozwoju Elbląga np. naprawa dróg czy place zabaw, których nie brakuje w tych okolicach.
 

Ewa Dutkowska
 
Nie kojarzę żadnych radnych, ponieważ nie słyszy się o inicjatywach przez nich podejmowanych. Uważam, że Rada Miasta nie jest potrzebna, ponieważ nie robią nic konkretnego dla miasta oprócz pobierania pieniędzy. Jestem na każdych wyborach, ale nie podoba mi się sposób w jaki zarządzają naszym miastem. Jedynym plusem jest bardzo dobrze zrobiony deptak. Elbląg robi się co raz ładniejszy, choć zapewne dzięki pieniądzom Unii Europejskiej.
 

Barbara
 
Nie znam nazwisk radnych ze swojego okręgu, natomiast uważam, że są potrzebni w naszym mieście, ponieważ decydują o ważnych projektach dotyczących rozwoju naszego miasta, o naszej gospodarce, inwestycjach. Jednak nie czuję, bym coś zawdzięczała radnym ze swojego okręgu. Mieszkam w takim budynku, gdzie nie ma żadnego dojazdu. W nagłych wypadkach ani karetka ani straż pożarna nie może dojechać bezpośrednio pod budynek, który zagrodzony jest żywopłotem. Wejście jest od strony podwórka, dlatego chciałabym by coś w tym kierunku zostało zrobione. Przydałby się jakiś dojazd. Jednak ogólnie rzecz biorąc starają się i dbają o naszą dzielnicę, bo niczego nie brakuje.
 
 
 
Rozmawiała Daria Pilarska
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (28)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ Karieras
  Piątek, 12.10

  Szczególnie etatowego karierowicza ktory wyskakuje nawet z zamrażarki

 2. 2
  +9
  ~ Zawodzianin
  Piątek, 12.10

  Niestety są znani tylko na Facebooku, to chtba za malo

 3. 3
  +2
  ~ Koce na trawniki
  Piątek, 12.10

  W sumie dobrze, że jak ktoś nie ma własnych pomysłów korzysta z innych.

 4. 4
  +1
  ~ Prorok Igor
  Piątek, 12.10

  Tak to obraz naszej demokracji...nie wiem, nie znam, nie kojarzę potem idę tu lub tam najczęściej do kościoła posłucham i głosuje nie na ludzi tylko listy partyjne i potem mamy dokładnie to co dziś! To dzięki właśnie takim postawa odbyło się referendum na pomówieniach i kłamstwach wykorzystując niewiedze i naiwność wyborców. BRAWO WY! Przede wszystkim myśl i nie głosuj na jedynki! Ciekawe ilu dziś wstydzi się, że dało się nabrać PISowi w spółce z Ruchem Palikota w 2013 roku?

 5. 5
  +3
  ~ Fan Gargamela
  Piątek, 12.10

  Tak akcja koce na trawniki gdzie pomysłodawcą był Jacek Zbrzeźny

 6. 6
  +8
  ~ mieszkaniec
  Piątek, 12.10

  Radni są potrzebni, ale prawdziwi radni a nie tacy jak większość radnych Elbląga, karierowicze, kołtuniarze itp. Co do ilości radnych to uważam że jest ich o wiele za dużo, a to koszty miasta. W mieście takim jak Elbląg to w zupełności wystarczyłoby 10 - 12 radnych. Jakie oszczędności w budżecie miejskim, a i może mniej byłoby partyjniactwa a więcej merytoryki.

 7. 7
  0
  ~ Miksza Duży
  Piątek, 12.10

  Należy powrócić do pełnienia funkcji radnego jak było na początku czyli nieodpłatnie! Tego farbowanego PISowca na SLDowca trzymam za slowo, że teraz w kampanii przyrzeknie,ze zrzeknie się z diety jak i cała reszta co?

 8. 8
  +5
  ~ zgrywus
  Piątek, 12.10

  Do przedmówcy jak któryś radny nie chce diety to przecież może ją co miesiąc przekazywać na jakiś szczytny cel charytatywny albo rozdawać wyborcom na ulicy!;)

 9. 9
  +4
  ~ bląg
  Piątek, 12.10

  Kiedy wreszcie ludzie zrozumieją, że radni podejmują decyzje dotyczące całego miasta. i są to ważne decyzje, typu budowa wiaduktu na Zatorze, budowa mostów, przebudowa trakcji tramwajowej, budowa basenu, itp. Od dziur w chodnikach są odpowiedni urzędnicy w mieście.

 10. 10
  +4
  ~ mieszkaniec.
  Piątek, 12.10

  Ten okręg jest bardzo rozległy to nie są wieżowce na zawadzie .Dabrowa ,kierunek Bażantarnia ,Królewiecka ,kierunek Krasny Las i inne .Przy kościołach też można zasięgnąć opinii.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.