Niedziela, 21.10.2018, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SONDY

Wyniki sondy zaskakują! Elblążanie czekają na kolejnego kandydata?

06.08.2018, 11:00:58 Rozmiar tekstu: A A A
Wyniki sondy zaskakują! Elblążanie czekają na kolejnego kandydata?

W listopadzie br. odbędą się wybory samorządowe. Mieszkańcy naszego miasta zadecydują, kto na najbliższe cztery lata zostanie włodarzem Elbląga. Za pośrednictwem naszej drugiej sondy sprawdziliśmy, jakie obecnie są nastroje społeczne.


Jak na razie oficjalnie znane są trzy kandydatury. O fotel Prezydenta zawalczyć ma obecny Prezydent – Witold Wróblewski, były Prezydent, a obecnie poseł Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Wilk i Przewodniczący Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej Michał Missan.


Głosowanie rozpoczęliśmy 30 lipca, od godz. 18.00, a zakończymy dziś, 6 sierpnia, o godz. 10.00. W sumie w naszej sondzie oddano 3047 głosów.


Okazało się, że żaden z kandydatów nie cieszy się na tyle dużym poparciem, by wybory wygrać w cuglach. Choć na pierwszym miejscu znalazł się Witold Wróblewski (27,30 proc.) to zalewnie 78 głosów mniej zdobył Michał Missan (24,75 proc.).


Zastanawiające jest również, że niewiele mniej,bo tylko 51 głosów, oddano na możliwość wybrania innego kandydata (choć jeszcze nie wiadomo, czy w ogóle będzie czwarty kandydat, a tym bardziej kto mógłby nim być).


Czyżby oczekiwanie społeczne było takie, by do gry wszedł nowy zawodnik? Czy wyborcy uważają, że elbląska scena polityczna potrzebuje  świeżego spojrzenia?


Dopiero na czwartym miejscu uplasował się Jerzy Wilk (14,54 proc.), który zdobył prawie połowę głosów mniej niż Witold Wróblewski.

Warto zauważyć także, jak wiele osób przyznało, że nie weźmie udziału w wyborach. To aż 10, 34 proc. (315 głosów).


Zapowiada się zacięta walka o poparcie wyborców. Na razie aktywność polityków jest nikła. Czas pokaże, czy była to cisza przed burzą.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 19

%84.2 %15.8


Komentarze do artykułu (32)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +31
  ~ eb
  Poniedziałek, 06.08

  Cha cha cha a już myśleli że wygrali w cuglach Wróbel lub Missan a tu niespodzianka ciekawe kto wykorzysta ten trend Najgorsze że na horyzoncie nic nie widać i nie słychać

 2. 2
  +16
  ~ ?????????
  Poniedziałek, 06.08

  Jesteśmy cierpliwi, jeszcze mamy czas, będzie na pewno Ten kandydat.

 3. 3
  +17
  ~ sceptyk
  Poniedziałek, 06.08

  Uczciwy człowiek nie ma szans na prezydenturę mimo sygnalizowanej przez wyborców pilnej takiej potrzeby, system takiej opcji nie przewiduje. Są tylko 3 zgniłe jabłka i któreś, jest obywatelski obowiązek wybrać. Nie jest wykluczone że pojawi się czwarte zgniłe jabłko ale na zdrowe trudno liczyć

 4. 4
  +7
  ~ mieszkaniec
  Poniedziałek, 06.08

  Jakieś propozycje …..proszę robimy swoją sondę .

 5. 5
  +32
  ~ Lodovik
  Poniedziałek, 06.08

  Najdziwniejszy jest fakt, że w wyborach samorządowych, w zasadzie najważniejszych, bo decydujących o sprawach regionu, aż tyle ludzi nie zamierza uczestniczyć w wyborach. Czyli co jest im obojętne jak tu będzie się żyło. Potem zaś narzekanie, złość i niezadowolenie. Taka chyba jest Polska właśnie. Ta absencja to potem także wygodne usprawiedliwienie, nie głosowałem (łam ), więc nie ponoszę odpowiedzialności za powstały stan rzeczy. A drugi rodzaj takiego usprawiedliwienia to, tłumaczenie bo nie było odpowiedniego kandydata. A to chociaż było iść i wszystkich skreślić, bo tylko wtedy mam prawo oceniać sytuację po wyborach. Swoją nieobecnością potwierdzamy nasz pobyt na marginesie miejscowej społeczności.

 6. 6
  +3
  ~ Twój podpis
  Poniedziałek, 06.08

  Witold Wroblewski no i gitara.Powodzenia!!!

 7. 7
  0
  ~ nie jestem robotem
  Poniedziałek, 06.08

  zaskakują chyba tylko was

 8. 8
  +6
  ~ Jerry
  Poniedziałek, 06.08

  Gruntowne sprostowanie - "Za pośrednictwem naszej drugiej sondy sprawdziliśmy, jakie obecnie są nastroje społeczne". Moim zdaniem sprawdziliście jakie są nastroje społeczne odwiedzających Państwa portal. Nadto warto dodać jak duża grupa wzięła udział, aby uzyskać informację czy była reprezentatywna.

 9. 9
  --1
  ~ ankieter
  Poniedziałek, 06.08

  haha jasne... wygra i tak wilk, bo 70 % głosujących w wyborach nie uczestniczylo w tej sondzie,czyli osoby starsze a wiec wyborcy Pisu

 10. 10
  +14
  ~ Kiszka
  Poniedziałek, 06.08

  Kandydat PO stanie do pojedynku z kandydatem widmo, widocznie mają taki sam program

 11. 11
  +22
  ~ mieszkanka miasta
  Poniedziałek, 06.08

  Tylko nie wroblewski !!!! Marnotrawi publiczne pieniądze ! Proszę odpowiedzieć panie prezydencie dlaczego nic się nie dzieje w zakupionym na ul. łączności budynku??!! Stac nas na taki zakup który teraz NISZCZEJE ?! Mógł pan to kupic za swoje a nie za nasze !!!

 12. 12
  +6
  ~ papa
  Poniedziałek, 06.08

  Brawo Michał tylko na 2 miejscu i tak mało komentarzy...to znak że Łukasz ma urlop od komputera, albo mu się popsuł:)

 13. 13
  +3
  ~ Fan Gargamela
  Poniedziałek, 06.08

  Co tu jest zaskakującego ?! Liczy się tylko dwóch Witold Wróblewski i Jerzy Wilk ! Z tym że elektorat Wilka nie klika tylko idzie na msze w dniu wyborów, a w drodze powrotnej głosuje na swojego ! Jeśli wygra Wilk to zawdzięczać to możemy tylko Platformie Obywatelskiej....

 14. 14
  +5
  ~ Tygrys.
  Poniedziałek, 06.08

  Tu jest potrzebna terapia wstrząsowa , coś w stylu Mariana Kowalskiego.

 15. 15
  +2
  ~ rr
  Poniedziałek, 06.08

  sponsor placi, sponsor wygrywa - proste.

 16. 16
  --8
  Redakcja
  Poniedziałek, 06.08

  Szanowny internauto. Zamieszczanie bezpodstawnie takich komentarzy traktujemy jak pomówienie.

 17. 17
  +7
  ~ Szpitalnik
  Poniedziałek, 06.08

  Na miejscu Pana Michała uważałbym, na swoich ludzi od PR, by nie podzielił losu jednego z kandydatów w poprzednich wyborach.

 18. 18
  --7
  ~ Relstka
  Poniedziałek, 06.08

  Wyniki pokazują, iż głosujący doceniają zmniejszenie długu miasta, a nie rozpasane działania poprzedników.

 19. 19
  +7
  ~ Do Michał
  Poniedziałek, 06.08

  Uwazaj na motorówkę Jurka i tancerza antoniegobto judasze sprzedadzą cie aby byc przy korycie szczególnie tancerz blisko mu do czerwonych

 20. 20
  --17
  ~ wist
  Poniedziałek, 06.08

  Fani p. Wróblewskiego są marzycielami. Wszystko się rozstrzygnie pomiędzy pp. Missanem i Wilkiem. A zwycięzcą zostanie pan Missan, który posiada wszystkie atuty aby być dobrym prezydentem Elbląga.

 21. 21
  +12
  ~ ad
  Poniedziałek, 06.08

  Z sondy wynika, ze te 23% to wyborcy, którzy oczekują zmiany i odmłodzenia kadr.Cała elbląska scena polityczna aby Elbląg zaczął się rozwijać, powinna przejść głęboką reformę personalną.Starzy, skompromitowani polityczni działacze, powinni odejść. Miasto potrzebuje osób ze świeżym spojrzeniem na to miasto i jego problemy.Tylko młode pokolenie i nowoczesne spojrzenie na Elbląg może uratować miasto przed dalszą degradacją.

 22. 22
  +8
  ~ ad
  Poniedziałek, 06.08

  Zgadzam się z Redaktor Jabłonowską, że na razie aktywność kandydatów jest nikła, rzekłbym nawet żadna.W ogóle nie znamy ich planów na swoja potencjalną prezydenturę.

 23. 23
  +5
  ~ ad
  Poniedziałek, 06.08

  Zgadzam się z Redaktor Jabłonowską, że na razie aktywność kandydatów jest nikła, rzekłbym nawet żadna.W ogóle nie znamy ich planu na swoja potencjalną prezydenturę.

 24. 24
  +10
  ~ Każdy, tylko nie on
  Poniedziałek, 06.08

  Jedyna mantra to oddłużanie. każdy na jego miejscu by to robił. Elbląg stał się miastem upadłym , bez rozwoju, bez troski o młodych i starych, rozpasanych spółek, kumpli z Iławy, Ełku i PSL, ze smutną rzeką Elbląg i pustym bulwarem. Osobowość bez kultury osobistej, bez życzliwości, przypadkiem wdrapał się na szczyty. Antywzór współczesności.

 25. 25
  +10
  ~ prut, prut
  Poniedziałek, 06.08

  I tak oto infantylny Lukaszek doprowadza do upadku. Wypisywał bzdury i już jest efekt. Bo to debil.

 26. 26
  +1
  ~ marian k.
  Poniedziałek, 06.08

  ...już zaa węgła wygląda lider elbląskiego KOD-u, wot cała niespodzianka.

 27. 27
  +13
  ~ DEBIL-LĄG
  Poniedziałek, 06.08

  Tylko DEBILE głosują na Wróbla i starym układem !!! CZAS NA ZMIANY !!

 28. 28
  +9
  ~ Optymista
  Poniedziałek, 06.08

  25 tysięcy wejść, i tylko 832 głosy na Wróblewskiego . napawa mnie to nadzieją , że odspawany będzie od stołka za jego nędzę w rządzeniu .

 29. 29
  --7
  ~ htfjh
  Poniedziałek, 06.08

  Głosuję na Wróblewskiego. Co prawda nie jest z mojej bajki, ale jako jedyny nie miesza brudnej krajowej polityki do spraw Elbląga.

 30. 30
  +15
  ~ Miki
  Poniedziałek, 06.08

  Wilk to się nadaje ale do pilnowania wnuków

 31. 31
  +7
  ~ Elblążanin
  Wtorek, 07.08

  Dziwne - ludzie oddają głosy na nazwiska (= kandydatów), podczas gdy żaden nie ogłosił jeszcze jakiegokolwiek programu. Jeśli przeanalizować zapowiadany w 2014r. program wyborczy W. Wroblewskiego, to niewiele zostało z obietnic zrealizowane. Poza tym w sondzie oddano ok. 3000 głosów, na wyborach będzie pewnie ok. 10x więcej. Z pewnością szanse ma kandydat, który się jeszcze nie ujawnił.

 32. 32
  +5
  ~ Taj to
  Wtorek, 07.08

  Nie ma w tym nic zaskakującego. Z chwila kiedy premier ogłosi termin wyborów zostanie zgłoszony kandydat przez ugrupowanie parlamentarne szanujące prawo. Korycziarze już prowadzą kampanię wyborczą mimo iż jest to niezgodne z kodeksem wyborczym o czy wyraźnie powiedział przewodniczący PKW. I co z tego że się ma w nazwie prawo i sprawiedliwość czy obywatelskość skoro nie przestrzega się żadnych zapisów ustawy Ordynacja Wyborcza - a ponieważ nie ma za to żadnych sankcji to cwaniactwo tryumfuje. Do czasu - bo wystartuje kandydat, który pozamiata w I turze. I gitara.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.