Sobota, 20.10.2018, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

Na kogo oddasz głos w jesiennych wyborach na Prezydenta Elbląga?

Witold Wróblewski (KWW Witolda Wróblewskiego) - 36%

Jerzy Wilk (PiS) - 19%

Michał Missan (PO) - 0%

Oddam głos na innego kandydata - 31%

Nie wezmę udziału w wyborach - 14%

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SONDY

Którego kandydata popierasz? Na kogo oddasz swój głos? Głosowanie tylko do 06.sierpnia

01.08.2018, 13:00:18 Rozmiar tekstu: A A A
Którego kandydata popierasz? Na kogo oddasz swój głos? Głosowanie tylko do 06.sierpnia
Fot. Archiwum redakcji
W maju br. zorganizowaliśmy pierwszą przedwyborczą sondę, by zobaczyć, który z trzech znanych już oficjalnie kandydatów na urząd Prezydenta Elbląga cieszy się największych poparciem naszych czytelników. Minęły dwa miesiące, czy nastawienie wyborców się zmieniło?
 
Do tej pory znani są trzej kandydaci, którzy w listopadzie br. będą ubiegać się o fotel Prezydenta Elbląga. O to stanowisko ponownie ubiegać się będzie obecny Prezydent Witold Wróblewski, który wystartuje z Komitetu Wyborczego Wyborców Witolda Wróblewskiego.
 
Tym razem Platforma Obywatelska zdecydowała, że nie będzie popierać kandydatury Witolda Wróblewskiego i  wystawi swojego kandydata. Został nim Przewodniczący Klubu Radnych PO Michał Missan.
 
Prawo i Sprawiedliwość postawiło ponownie na Jerzego Wilka, który przez 16 miesięcy pełnił funkcję Prezydenta Elbląg. W ostatnich wyborach przegrał jednak w drugiej turze z Witoldem Wróblewskim.
 
W naszej pierwszej sondzie największe poparcie zdobył kandydat Platformy Obywatelskiej Michał Missan, zdobywając 44 proc. głosów. Za nim uplasował się Witold Wróblewski z 32 proc. głosów i Jerzy Wilk z 10 proc. Pozostała część internautów przyznała, że odda głos na innego kandydata lub nie weźmie udziału w wyborach.
 
Minęły dwa miesiące. Czy w tym czasie coś się zmieniło? Jak tym razem rozłożą się głosy?
 
Głosowanie rozpoczynamy od dziś, 30 lipca, od godz. 18.00, a zakończymy po tygodniu 6 sierpnia, o godz. 10.00.
 
Zapraszamy do udziału w naszej sondzie.
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Na kogo oddasz głos w jesiennych wyborach na Prezydenta Elbląga?

Witold Wróblewski (KWW Witolda Wróblewskiego) - 36%

Jerzy Wilk (PiS) - 19%

Michał Missan (PO) - 0%

Oddam głos na innego kandydata - 31%

Nie wezmę udziału w wyborach - 14%

Oceń tekst:

Ocen: 53

%86.8 %13.2


Komentarze do artykułu (71)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --66
  ~ Zatem
  Poniedziałek, 30.07

  PiS powinien dostać wygraną za przekop jeśli zacznie kopać. PiS powinien spowodować by dało Elblągowi taka samą kasę na tramwaje jak dało olsztyniakom 32mln.

 2. 2
  +20
  ~ ada
  Poniedziałek, 30.07

  a ja glosuje na smagale

 3. 3
  +67
  ~ ANTYpis
  Poniedziałek, 30.07

  nigdy wiecej sekty pis

 4. 4
  +122
  ~ ad
  Poniedziałek, 30.07

  Oto jak zapamiętałem kadencje Wilka jak był Prezydentem: 1.Ciągłe awantury i szarpanie lokalnych dziennikarzy po Sądach(każdy kto miał inne zdanie niż Wilk to był wróg). 2.Wredna, ordynarna Rzecznik Prasowa Monisia Borzdyńska(ciężko było nawet prostą sprawę załatwić w UM, czy uzyskać rzetelną informacje). 3.Wielki sukces w postaci postawienia dwóch ławeczek na Placu Słowiańskim. 4.Załatwienie pracy swojej zonie. Cos pominąłem ? Jestem ciekawy jak inni mieszkańcy zapamiętali prezydenturę Wilka?

 5. 5
  +60
  ~ stanowczy
  Poniedziałek, 30.07

  nie chcę tych ciemniaków dyspozycyjnych i sprzedajnych na posadzie prezydenta. Wybory są ustawione to niemożliwe żeby w Elblągu nie było choć jednego człowieka sprawnego umysłowo i moralnie o szerszych horyzontach niż burak który mógłby objąć ten urząd

 6. 6
  --48
  ~ semafor
  Poniedziałek, 30.07

  @ad: ciężko było nawet prostą sprawę załatwić w UM, czy uzyskać rzetelną informacje"". TEraz za Wróblewskiego jest łątwiej ????? :-)))))))))))))))))))))

 7. 7
  +58
  ~ elblążanin
  Poniedziałek, 30.07

  ŻADEN!!!!!!!!!!!!!

 8. 8
  +36
  ~ ad
  Poniedziałek, 30.07

  Śmieszy zawsze mnie jak słysze, ze Wilk wybudował mieszkańcom basen CRW DOLINKA. Czyli jak on tam cegły kładł i murował, tak? Pieniądze na inwestycje sportową dla Elbląga to pozyskała wówczas panująca partia PO (ja nie z Platformy, żeby była jasność) a Wilk jedyne co to przesunął pozyskane przez poprzednika Nowaczyka i jego ekipy pieniądze na inna inwestycje.Wilk tych funduszy nie pozyskał! Było to niezbyt eleganckie zachowanie Wilka wobec kibiców Olimpii.Wilk zachował się tak jakby to były jego pieniądze albo jakby chociaż on je pozyskał a tak nie było.

 9. 9
  +37
  ~ ad
  Poniedziałek, 30.07

  Basen CRW DOLINKA aktualnie: woda leje się z zaworów i rur na skrzynkę elektryczna z prądem, niecka basenu przecieka, kafelki odpadają.To kolejny techniczny bubel w Naszym miescie. Spytajcie Wilka co zrobił dobrego dla mieszkancow Elblaga odkąd jest posłem w Sejmie? Odpowiedź: NIC !!!

 10. 10
  +54
  ~ już tym dziękuję
  Poniedziałek, 30.07

  Za bierność w sprawie ciepł żaden z nich. Bierność a może sprzyjanie bizancjum

 11. 11
  +24
  ~ Elblążanin
  Poniedziałek, 30.07

  Szanowni kandydaci dziełlą skórę na niedźwiedziu, a ten siedzi w mateczniku. Zapomnieliście, że wkrótce pojawi się joker, który ma realne szanse pozamiatać całą Waszą trójkę. Zobaczymy....

 12. 12
  --13
  ~ ja
  Poniedziałek, 30.07

  Mój głos , musicie liczyć razy jak nie więcej na pana Wilka, moi starsi nie używają komputera. Lecicie po IP internetu. Doliczcie jeszcze starsze panie, jak wy je nazywacie moherowe berety? Życzę powodzenia

 13. 13
  +21
  ~ AMalejużniekoniecznie
  Poniedziałek, 30.07

  tylko ktoś spoza rynsztoka jakim jest teraz jakikolwiek przejaw polskiego życia partyjnego!!!

 14. 14
  --2
  ~ Khh
  Poniedziałek, 30.07

  joker? Chyba raczej błazen?

 15. 15
  +32
  ~ imiennick
  Poniedziałek, 30.07

  Najbardziej przerażające jest to, że po wynikach sondażu widać, że większość zagłosuje na Wróbla, czyli stagnacja w Elblągu ludziom odpowiada... Elbląg zawsze był nie lubiany za kolebkę komuchów. Ja szanuję poglądy inne niż moje, ale to co się dzieje z tym smutnym miastem jest straszne. To co zaczął niszczyć Słonina teraz ten kończy. Czapka z daszkiem, też spadam do Trójmiasta...

 16. 16
  +49
  ~ Na szczaw
  Poniedziałek, 30.07

  Głosuję tylko na tego który przyzna rację Klimowi i obniży ciepło. Wróblewski teraz , pozostali niech publicznie ogłoszą że od stycznia , tylko nie podpucha o pół procenta. Inaczej niech zbierają szczaw a ja Nie pójdę na wybory, bo ci tak to w ogóle wyjątkowe talenty.

 17. 17
  +19
  ~ opamiętaj się "redakcjo"
  Poniedziałek, 30.07

  Czy którykolwiek kandydat przedstawił swój program tak jak obiecał - pod koniec marca? Mamy koniec lipca i tylko jeden punkt programu: "ja tam qrwa idę na 5 lat". Ciekawe miasto, kandydaci, "program". Ukraiński skansen. Nie głosuje się na "kandydata" a na program i realizującego go kandydata. Na "ja tam qrwa idę na 5 lat" nie dam nawet wilczego głosu.

 18. 18
  --40
  ~ Antonina
  Poniedziałek, 30.07

  Tylko Pan Jerzy Wilk-panie poslę liczymy na Pana

 19. 19
  +5
  ~ Wichrowe Wzgórza .
  Poniedziałek, 30.07

  Pan Wilk , jest bardzo słabym parlamentarzystom , więc jaki z niego byłby prezydent . Ta co była , była zbyt krótka aby powiedzieć cokolwiek dobrego .. Missan , a Pan Missan to by się na radnego nie załapał , gdyby w Okręgu 1 z którego startują głosów nie zdobywał Turlej . Kto miał fantazję go wystawiać ? Mało znany człowiek . Wróblewski a Wróblewski wygra za to , że działa na rzecz rozwoju infrastruktury i nie tylko miasta , patrz : maleje zadłużenie miasta . A co hejtu to ..to dopiero będzie i nie straszne PO, czy cokolwiek to będzie , czas POzostawić na czas kampanii wyborczej : )

 20. 20
  +48
  ~ Ściemnianie
  Wtorek, 31.07

  Wichrowe Wzgórza, zapytaj się swojego idola od kawałka chodnika, ilu absolwentów w okresie jego władzy kończyło szkoły, a ilu pojechało do Anglii, czy gdzie indziej. Elbląg padł.

 21. 21
  +28
  ~ Wyborca
  Wtorek, 31.07

  Żadna nowaczyk czy sekta Po

 22. 22
  +13
  ~ Kuba
  Wtorek, 31.07

  Missan jako przedstawiciel PO w Elblągu nie powinien mieć szans, chociaż Elblążanie to w większości komuchy to kto wie ?

 23. 23
  +45
  ~ żaden
  Wtorek, 31.07

  każdy spoza tej uwikłanej w mafijne sieci trójki. Rozgrywają ich jak nie z epecowa to z ciepłowni. Pozbawieni są intelektu dla rozwoju. nie wzniosą się poza interesiki i ograniczenia osobowości. Aktualny prezydent może , ale też mieści się tylko w technice . Boi się wyjść do ludzi, otoczył się intrygantami i pochlebcami. Ma niezłego wice, ale on stracił charakter i jest cieniem bossa. może jeszcze ktoś się pojawi. Popieram go w ciemno.

 24. 24
  --16
  ~ obiektywny
  Wtorek, 31.07

  Wróbel to nie orzeł, ale Missan i Wilk są bardzo słabymi kandydatami więc zagłosuję na Wróbla.

 25. 25
  +36
  ~ turban
  Wtorek, 31.07

  ludzie na litość boska! zaden z powyzszych nieudacznikow nie nadaje sie na prezydenta tego miasta. wybor kazdego z powyzszych sprawi to ze bedzie tak jak jest(w negatywnym tego slowa znaczeniu) to tylko partyjne kacyki ktorych kampanie wyborcza sponsoruja partie i lokalni chachmeciarze wyzyskiwacze. z tymi trzema muszkieterami miasto zmierza do nikad!

 26. 26
  +43
  ~ elblążanka
  Wtorek, 31.07

  Żaden z tych panów, wiemy jakie jest Ich zdanie na temat ciepła, nie zrobili nic.Dwóch panów miało możliwość rozwoju Epec, jeden pan to nawet obraz kupił za nasze. Nie chcemy takiego rządzenia, to nie jest rządzenie na rzecz mieszkańców. Jak pójdziemy głosować to już wiemy, że muszą być zmiany, koniecznie inny kandydat.

 27. 27
  --27
  ~ wist
  Wtorek, 31.07

  Panowie Wilk i Wróblewski mieli swoje 5 minut i to wystarczy. Teraz czas na osobę o nowym podejściu w zarządzaniu miastem. A więc panie Missan wygraj te wybory aby Elbląg stał się miastem przyjaznym dla mieszkańców.

 28. 28
  +16
  ~ szawer
  Wtorek, 31.07

  bo Dolinkę budowały szybko partacze z Elzambudu, Boryszewski i Urbański

 29. 29
  +28
  ~ Fa
  Wtorek, 31.07

  Wygra inny kandydat bo: po pierwsze nadszedł już czas, po drugie każdy inny jest lepszy od tej upapranej trójcy, po trzecie jeśli nie inny kandydat to Elbląg stanie się miastem upadłym.

 30. 30
  +25
  ~ Turban
  Wtorek, 31.07

  Wist przestań bełkotać i łgać. Missan to POwska sitwa. To ten sam kaliber co nowaczyk. To kolejna pacynka wcisly . Najpierw wcisla wciskał nowaczyka później wrobla teraz Nissana. Same pudła. To dowód na to że wcisla jest słabym politykiereem. Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. Sitwa już była. Wydaliśmy ich z hukiem w referendum

 31. 31
  +11
  ~ Komik
  Wtorek, 31.07

  Tylko Michal , uznany i znany jako wieloletni samorządowiec, od lat w polityce, reprezentant ery kopnietych w zad pełowcow, obronca czci i honoru naciągaczy epecowskich, super brawo elblazkowo! Brawo PO , zawsze dajecie dup.....y i pis rządzi,

 32. 32
  --3
  ~ snieg
  Wtorek, 31.07

  ~Turban zajmij się sobą.

 33. 33
  +7
  ~ Antycypisek
  Wtorek, 31.07

  "Parszywa trzynastka" w kinach i w sondażach (13%).

 34. 34
  +22
  ~ Realista
  Wtorek, 31.07

  Nie ma na kogo głosowa. Obecny prezydent, nie słucha w ogóle mieszkańców i robi im pod gore. Sławna sprawa z zabranie linii 4,5 z krolewieckiej. Kandydat PO nie warto komentować, każdy wie jaka ta formacja jest i ma co nastawiona, pamiętacie Nowaczyk? Trzeba wybrać mniejsze zło i zagłosować na PiS, może chociaż coś z tym przekopem zrobią.

 35. 35
  +25
  ~ obserwator77
  Wtorek, 31.07

  najbardziej mnie bawi opcja "oddam głos na innego kandydata "...pewnie wszyscy czekają na Stana Tymińskiego ;) albo innego cudotwórcę

 36. 36
  +18
  ~ Jako Komisja Panu Zabraniam
  Wtorek, 31.07

  Na pewno nie oddamy również głosu na towarzysza po zawodówce Kobylarza od Kukiza, który będzie startował jedynie po to, żeby przekazać w 2 turze poparcie Wilkowi, za którym łączą go podejrzanie dobre stosunki. Wszyscy pamiętają temat dziwnego przejęcia stoczni rzecznej i do takiego czegoś nie można dopuścić w przyszłości.

 37. 37
  +5
  ~ obserwatur elblaga
  Wtorek, 31.07

  Moj glos i wielu innych otrzyma ten kandydat ktory usunie ze starego miasta te tysiace samochodow ktore codziennie od 6 rano do wieczora pedza zeby ominac miasto i skrocic sobie droge Stare Miasto to strefa chroniona i wymaga szczegolnego traktowania ulica Walowa i Studzienna sluzy teraz jako przelotowka Turysci ucikajacy przed pedzacymi samochodaminie moga pojac jak mozna takie piekne stare miasto tak sponiewierac Na pewno nie zaglosuje na pana WILKA poniewaz to on bezmyslnie otworzyl most wzdloz Studziennej dla samochodow ktore go zniszczyly totalnie i spotegowalo to ogromny tez ruch na starym miescie Pan Wroblewski tez nie zauwaza problemu w nosie ma chcacych odpoczac i czuc sie bezpiecznie elblazan wiec chyba nadzieja w innych

 38. 38
  +2
  ~ do Jako Komisja Panu Zabraniam
  Wtorek, 31.07

  A co z tymi z PO, którego to pan Wilk tak bronił. Jak widać w każdym ugrupowaniu są Tacy, co są za Tymi i za Tamtymi, tylko żeby stołek dostać.

 39. 39
  --12
  ~ do realista
  Wtorek, 31.07

  Może i mniejsze zło, faktem jest, że Wilk pcha temat przekopu i cały czas trzyma rękę na pulsie z ta inwestycją, ponieważ ma możliwość gdyż to rządowa inwestycja. Pisowi zależy na ten inwestycji z różnych powodów i trzeba z tego korzystać, a nie stawać okoniem. To jest ostatnia szansa Elbląga na wyjście z tego patosu i biedy. Nie wyobrażam sobie sytuacji gdzie lokalni politycy i nowowybrany prezydent będą znów czynić jakieś przepychanki i strzelać fochy przez pięć lat, bo nie lubi PISU. Przecież to partia jak każda, tylko w końcu to oni robią coś ważnego dla tego regionu, która stwarza dla nas szanse na rozwój. Do tej pory od Wróblewskiego można usłyszeć, że z Elblągiem juz nic sie nie da zrobić, zaś Paltforma Obywatelska szkoda gadać, proszę przeczytać wypowiedź Tuska z 2013 r.

 40. 40
  --12
  ~ ja
  Wtorek, 31.07

  Mam te bzdury, które ty wypisujecie gdzieś głęboko. Czy to będzie kandydat z PIS, Po, SLD z innych opcji, czy bezpartyjny, każdy z nich ułoży sobie pracę z osobami, którym ufa. Bzdurą jest twierdzenie, że inny kandydat będzie najlepszy, myślenie dzieci z przedszkola, którzy wierzą w to, że to będzie pozbawiony układów koleś, który rozłoży czerwony dywan przed Elblążanami i drzwi będzie miał szeroko otwarte dla Elblążan. Ułoży się jak wszyscy, bo wymusi to na niego rzeczywistość, bo robienie interesów polega na ułożeniu i porozumieniu. Patrze na to prostą linią, rząd ma interes w przekopie mierzei i trzeba z tego korzystać i wybrać prezydenta, który ma z nimi wspólny język. Tym politykiem jest pan Wilk i na niego zagłosuję.

 41. 41
  +2
  ~ do "do realista"
  Wtorek, 31.07

  Jeżeli jeszcze nie jesteś członkiem to znajdź członka i daj się wciągnąć na niego. Tobie je bnęło z tą laurką wilka, przekopu i pismanów jako normalnej partii. Skoro ciebie wciągną na członka to normalni nie są. Przekop nic nie da Elblągowi i Polsce poza trudnościami w jego utrzymaniu. Mam nadzieję, że to tylko kiełbasa wyborcza z wilka który się chwali że ma "znajomości", a tak naprawdę nikt go w W-wie nie zna - znany jako sejmowy i komisyjny niemowa. Po wyborach przekop zdechnie. Teraz wilk gra czerwonego kapturka z auto napisami i woła że go zaatakował wandalizm . Jeżeli wilk coś zrobił dla Elbląga , to piwożłop Wiesiek powinien być jego szefem, bo umacja pozycję ostatniej firmy elbląskiej jaką jest browar australijski. Myśl zanim wypijesz a i po też, chyba że już cię wciągnęli na...

 42. 42
  +5
  ~ widok na członka
  Wtorek, 31.07

  "ja" i "do realisty" - w tych dwóch wpisach czuję córkę basiora. Otóż basior nic nie może i tyle w sprawie co on może. Niestety, jako członek ma tylko zwis ozdobny męski i nawet nie zna znaczenia słów usłyszanych w kuluarach . Ale chętnie się nimi posługuje zaskakując członków i moherów elbląskich. Córuniu basiora - wykaż pozytywny wpływ przekopu na geriatryczny Elbląg, chyba że na Zatoce będzie można wysypywać spopielonych bliskich. Obstawienie się przez prezydenta fachowcami to norma, ale bycie prezydentem na sznurku umoczenia, ubabrania mafijnego i zatrudnianie za miejską kasę "doradców" z polecenia kolesi i chronienie kolesi za wpłaty kampanijne i układy, to zdaje się nie jest w porządku. Oczywiście basior, jak twierdzisz , zatrudni całą wierną mafię , i zamknie drzwi przed "wyborcami"

 43. 43
  +1
  ~ ~ do "do realista"
  Wtorek, 31.07

  Jeżeli mi odbiło, to tobie podwójnie. bo jak można głosować wiecznie na ludzi ze środowisk lewicowych, którzy z tego miasta zrobili dziurę zabita dechami, niedługo będziemy prowincja z burmistrzem na czele. Nie maja specjalistów ani pomysłu na rozwój Elbląga. Nie potrafią pozyskać inwestorów i tak od wyborów do wyborów. Tyle, że ustawiają siebie i swoje rodziny. PS. nie skorzystam z twojej propozycji, członka już mam.

 44. 44
  --4
  ~ do ~ widok na członka
  Wtorek, 31.07

  To, że Elbląg jest geriatryczny to właśnie wina takich synów członka jak ty. Jak nie widzisz wpływu przekopu na geriatryczny Elbląg, to widocznie brakuje ci logicznego myślenia. Niestety takie osoby jak ty zrzuciły Elbląg w przepaść, wrzucając kartkę do urny. Ale widocznie masz w tym jakiś interes, a oskarżasz innych o robienie interesów, hehe.

 45. 45
  +11
  ~ ten z 43 i 44
  Wtorek, 31.07

  Slogany zostaw członkowi. Konkrety - co da przekop Elblągowi poza kosztami jego (przekopu) utrzymania. Przekop jest dla Elbląga tym samym co dla d upy brak papieru po zrobieniu. Czytaj i staraj się rozumieć. Nie dziel na lewicę i pisiorów. Podaj jeden konkret zrobiony dla miasta przez wilka poza likwidacją elsinu i programem "ja tam qrwa idę na 5 lat". Córko basiora - popieraj go ale myśl - w tle koryta jest 120 tysięcy mieszkańców. Ktoś pisał, że mieszkańcy są bogaci, bo auta nie mieszczą się na "parkingach", tylko nie powiedział, jakie są te auta, skąd i gdzie zarobiono na nie kasę. Pokaż też zdjęcie wilka z łopatą na Mierzei kopiącego rów a nie bursztyn. Szczekanie genetyczne zostaw w budzie. Konkrety a nie "ja tam qrwa idę...". Nieudacznik korytowy ciągle pissczy, że to "oni" zepsuli

 46. 46
  +22
  ~ V123
  Środa, 01.08

  Żaden

 47. 47
  +19
  ~ V53
  Środa, 01.08

  Zaden z tych kandydatów. Wybór któregoś z nich to porażka. Ci co mówią że przyjdzie ktoś z zewnątrz to zrobi bałagań bo nie jest przygotowany. A jakie jest przygotowanie tej trójki zadne. Przykład Słupska doskonały. Biedroń człowiek z zewnątrz i choć jego preferencje seksualne mi nie odpowiadają to jako Prezydent miasta wg opinii słupczan super . I to jest najważniejsze. Liczę ,że elblązan też stać na zmiany i pogonienie tych nieudaczników. Tylko kandydat z zewnątrz jest nadzieją na normalność w naszym mieście. A ta trójka może wykazać się swoimi umiejętnościami np we własnej działalności gospodarczej sory ale do tego sa za głp,,,,i Ja oddam głos na kazdego innego kandydata ale chyba wielu jest tego zdania.

 48. 48
  +17
  ~ Scylla
  Środa, 01.08

  Boh trojcu lubit. Nie w Elblągu. Między dżumą a cholerą . to kara za dotychczasowe wybory. może i dalej będzie, jeżeli nawet w ostatnim miesiącu ktoś nie przełamie naszego uczucia beznadziei. Jeden sterowany przez pokłosie nowaczykowskie, drugi z ideologią, chociaż trzeba przyznać, był najbliżej mieszkańców. Trzeci, obecny, po prostu nie czuje miasta, jakie ono ma być, przemysłowe, turystyczne czy nijakie, jak teraz. Nie zaciąga kredytów, a może nikt by nie zaciągał. Przyciąga dotacje ,bo ma chody. Te grosze ?Prawdziwe, setki milionów idą w olsztyńskie, nie do nas. Jesteśmy najbiedniejsi w Polsce, bo kto ma płacić podatki. Przedsiębiorczy elblążanie płacą, gdzie indziej , stąd uciekli. Ma jednak swoją trójkę, razem czują się najlepiej. I rządzą.

 49. 49
  +8
  ~ Lupus Lupus
  Środa, 01.08

  oligarcha bursztynowy - 11% szans na monopol

 50. 50
  +12
  ~ ad
  Środa, 01.08

  Czy wśród członków elbląskiej sekty smoleńskiej PiS nie ma innych ludzi, jak tylko ten skompromitowany dziadek Wilk, który ze swoją coraz większą nadwagą ledwo co się porusza? Mieszkańcy napisali jemu ostatnio co ma zrobić na ścianie przed jego biurem poselskim ale Wilk chyba dalej nic nie rozumie.

 51. 51
  +7
  ~ ad
  Środa, 01.08

  Wybór Prezydenta w tym mieście to od lat jak wybór miedzy dżumą a cholerą.Od wszystkich ugrupowań politycznych w Elblagu oczekuje odmłodzenia kadr.To miasto potrzebuje młodych osób ze świeżym spojrzeniem na to miasto i jego problemy.Ciągle otrzymujemy niestety tych samych starych partyjnych działaczy, uwikłanych w lokalne układy z których każdy już miał swoją szansę na działania i jak im to wyszło to widać dziś po sytuacji Naszego miasta(według szacunków z Elblaga wyjechało około 30 tys. ludzi).Jedyne miejsca pracy jakie powstają w tym miescie to Lidle i Biedronki, które dają prace 10-20 osobom.

 52. 52
  +9
  ~ ad
  Środa, 01.08

  Młode pokolenie nie jest w ogóle dopuszczane do ośrodków decyzyjnych w tym mieście. Cała elbląska scena polityczna, aby Elbląg zaczął się rozwijać, powinna przejść głęboką reformę personalną. Starzy, już skompromitowani polityczni działacze, powinni odejść. Powtarzam: to młodzi ludzie a nie starzy ostatecznie będą żyć w tym mieście, uczyć się, pracować, zakładać rodziny.To miasto może uratować przed dalszą degradacją tylko młode pokolenie i nowoczesne spojrzenie na Elbląg.

 53. 53
  +12
  ~ POwiec
  Środa, 01.08

  wcisla i gelert powinni byc wydaleni z PO. W elblagu sa skompromitowani, dzialaja na szkode parii.Nie sa juz zadnym autorytetem. Wcisla błaznujac z KODem stracił szacunek u wielu ktorzy go jako tako POpierali.

 54. 54
  +8
  ~ namaszczenie, nie wybór
  Środa, 01.08

  Pewnie gdzie indziej znajdziemy podobną sytuację do Elbląga, choć wątpię. Pewną powtarzalną czynność nazywamy "wybory". Polega to na zaakceptowaniu programu i osoby chcącej go realizować. W Elblągu od lat dokonuje się wybór "mistera" - osoby, często najbardziej rozjuszonej, niestety nie mającej żadnego programu poza: "a bo oni w przeszłości...", "ja tam qrwa idę na 5 lat". W efekcie "elektorat" (kolesie) namaszczają swojaka który ich i ich bliskich zatrudni na miejskich posadach. Żaden prezydent ani radny nie myśli o mieście i ludziach - przeanalizujcie ich rzeczywistą aktywność. Żaden z nich nie ma honoru i przyzwoitości poza dbałością o koryto i kolesi. Gdyby byli przyzwoici, to śledząc komentarze zmienili by postawę lub odeszli z tych "trudnych" funkcji. Siodło nie pasuje do .... .

 55. 55
  +7
  ~ Ciekawy
  Środa, 01.08

  zastanawia jedno w tym sondażu. W urzędzie miejskim i w spółkach pracują chyba tysiące ludzi, świadomych , z dostępem do komputera . oni chyba będą decydowali o wyborach , ale i teraz w tym sondażu. czapkami by nakryli. Nie ma tego.Dochodzą słuchy że jest całkowity rozdział między elitą a pracownikami. Wspomina się Wilka, który przynajmniej potrafił się ukłonić. Można się na tym przejechać.

 56. 56
  --13
  ~ do Ciekawy
  Środa, 01.08

  Jeżeli oceną w rządzenia są ukłony, to o czym tu mówić. Do czego to ma zmierzać, że prezydent wita się co dzień z załogą, może jeszcze w drzwiach.Może jeszcze prezydent ma dziękować, że pracownicy raczyli przyjść do pracy. Urząd to nie jakieś miejsce spotkań towarzyskich, tam powinien być rygor i praca na wysokim poziomie.Praca dla petentów jakimi są mieszkańcy Elbląga.To pracownicy powinni przesyłać ukłony petentom, a prezydent egzekwować tylko solidna pracę.

 57. 57
  --5
  ~ mieszkaniec
  Środa, 01.08

  Proszę państwa jest nowy kandydat na prezydenta Elbląga BOLEK LECH WAŁĘSA , posiada kilka doktoratów był prezydentem polski , wie jak naród pałować , a ta trójka panów która się ubiega jest bez programu .

 58. 58
  +5
  ~ elbląska tragifarsa
  Czwartek, 02.08

  Wyniki sondażu na chwilę obecną: 61 % inteligentnych inaczej, w tym: 26 % - skansen (program - koryto dla siebie), 24 % - janosiki (program - mega koryto dla siebie) oraz 11 % - morze możliwości (dla siebie) z programem : ja tam q... na 5 lat idę !!!!!!!

 59. 59
  +14
  ~ Feudał
  Czwartek, 02.08

  Do Ciekawy. Pomyliły ci się czasy. Rygor i co jeszcze. zwykła życzliwość i kultura osobista szefa nie są potrzebne?

 60. 60
  +26
  ~ Taj to
  Czwartek, 02.08

  Wszyscy trzej panowie mają w sobie coś ze średniowiecznego rycerza . . .

 61. 61
  --19
  ~ MALINA
  Czwartek, 02.08

  Żaden wam nie pasuje,to startujcie sami.[MONDRALE]

 62. 62
  +10
  ~ Bzyk
  Sobota, 04.08

  Już wystarczy ich i niszczenia miasta. Czas na podobnych do prezydenta Gdyni.

 63. 63
  +8
  ~ zwykłe zawracanie d....
  Sobota, 04.08

  Dzisiejsza Polska to totalne bagno polityczne do wyborów wystawiane są tylko i wyłącznie ciołki, qrwy i dyspozycyjne sprzedajne łajdaki. Wyborcy nie są prezentowane spójne programy tylko trwa plebiscyt popularności która obmierzła morda bardziej zapadnie w pamięć obywateli. Wybory w tym kraju i systemie to zwykła strata czasu. Nie mamy żadnego wpływu na dobór kandydatów ludzie podejmują decyzje na czuja kierując się głównie emocjami nie rozumem bo taki system wyborczy jest bardziej na rękę tym którzy decydują. Idioci którzy czują obowiązek brania udziału w farsie i tak zdecydują, zdrowy na umyśle i racjonalny obywatel nie ma po co iśc na wybory, jak nie wybierze zawsze wybierze namaszczonego

 64. 64
  +15
  ~ Jamaleg
  Sobota, 04.08

  Taki wybór to nie wybór , żaden z tych kandydatów nie kwalifikuje się do objęcia tego stanowiska. Witold olewa ludzi i jest gburem , wilk wybuduje pomniki smoleńskie i będzie służył wiernie nie mieszkańcom a klerowi. Misann nie bo jest z PO a oni już pokazali jak głęboko mają zwykłych ludzi, coś jak Witold

 65. 65
  +13
  ~ Sam smutek
  Niedziela, 05.08

  Jamaleg, całkowicie się zgadzam. Jaki prezydent, takie piętno na miasto. Obecny jest siermiężny, to mamy siermiężny Elbląg. Czy ujawni się w końcu ktoś spoza tej trójcy, niby różnej, a jednakowej. Trzy w jednym.

 66. 66
  +2
  ~ Marcel
  Niedziela, 05.08

  Biorąc pod uwagę komunikat na stronie, widać ze chyba sztab wróbla coś manipulował przy głosowaniu, bo wczoraj mial 26 a dziś ma 22 % a Missan ma cały czas 25 %. Brawo info, pilnujcie by nie było oszustw

 67. 67
  --5
  ~ Kuba
  Niedziela, 05.08

  Bardzo się cieszę ,że większość zamieszczających tu swoje wypocone komentarze nie będzie miała jednak prawa głosu z bardzo błahego jednak powodu , bo aby iść do wyborów trzeba mieć ukończone 18 lat życia . Więc życzę powodzenia !

 68. 68
  +5
  ~ Małgosia
  Niedziela, 05.08

  Wróblewski - niby bezpartyjny (!) - oraz ten drugi z PO powinni podkulić ogon pod siebie i wziąć przykład z psa..... i czmychnąć gdzie pieprz rośnie . Jak śmią wystawiać swoje kandydatury . Jedyna odpowiedź - źródełko władzy odbiera zdrowy rozsądek . Mam nadzieję , że elblążanie pokażą tym panom miejsce pod kreską .

 69. 69
  +7
  ~ Smutek bierze
  Poniedziałek, 06.08

  mamy prezydenta niekontaktowego, tolerującego tylko tych, którzy padli na kolana. Chce kupić przepłaconym wiaduktem. I dalej stęchlizna. Tylko marzyć o wyjeździe.

 70. 70
  +3
  ~ Lusia
  Poniedziałek, 06.08

  Widzimy do czego zmierza nasz kraj, dlatego trzeba jak najszybciej zakończyć rządy PIS. Pan Wilk już rządził i dostał czerwona kartkę od mieszkańców Elbląga. Teraz czekamy na nowego kandydata.

 71. 71
  +6
  ~ Lusia
  Poniedziałek, 06.08

  Widzimy co się dzieje przez rządy PIS. Pan Wilk już rządził i dostał czerwona kartkę od mieszkańców Elbląga.Teraz czekamy na nowego kandydata na prezydenta naszego miasta.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.