Sobota, 22.09.2018, Imieniny: Tomasz, Maurycy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYWIADY

O wyborach, kandydowaniu i nieudanych koalicjach - rozmowa z Witoldem Wróblewskim

07.03.2018, 07:00:42 Rozmiar tekstu: A A A
O wyborach, kandydowaniu i nieudanych koalicjach - rozmowa z Witoldem Wróblewskim
Fot. Ryszard Biel
REKLAMA

Przed  politykami walka o fotel Prezydenta Elbląga i mandaty radnych. Postanowiliśmy sprawdzić, jak do kampanii przygotowują się cztery najbardziej liczące się ugrupowania polityczne w naszym mieście, które mają już w Radzie swoich reprezentantów. Publikację materiałów kończy wywiad z obecnym Prezydentem Elbląga Witoldem Wróblewskim. Jak On skomentuje relacje z PO? Czy zaskoczyła Go decyzja PO o wystawieniu swojego kandydata, a może liczy jeszcze na porozumienie i wspólne pójście do wyborów?

Czy Pana zdaniem praca prezydenta ma więcej zalet czy wad?


Trudno powiedzieć. W pracy prezydenta są dni, które cieszą, gdy jest sukces. Kiedy widzę, że zrealizowany jest jakiś ważny temat, to się z tego cieszę. Są jednak też dni, które nie są przyjemne, szczególnie jeśli powinno być wsparcie w różnych działaniach, a nie zawsze ono występuje. Co do oceny, to zawsze oceniać będą mieszkańcy i trzeba się tej ocenie poddać z pokorą. Prezydentem się bywa. To nie jest zawód, w którym się będzie cały czas.


A jak długo Pan chciałby być Prezydentem?


Zamierzam wystartować  w wyborach. Sporo działań jest rozpoczętych i nigdy tak nie jest, że wszystkie da się zakończyć w kadencji, w której się je rozpocznie. Znane są już reguły gry. Ordynacja wyborcza jest już uchwalona. Co do tego w jaki sposób będę startował to już będzie osobne spotkanie.


Ale ponownie wystartuje Pan ze swojego Komitetu?


Tak zamierzam.


Zaskoczyła Pana deklaracja Platformy Obywatelskiej, że mają już swojego kandydata na kandydata, co oznacza, że nie zamierzają Pana poprzeć?


Trudno powiedzieć czy mnie to zaskoczyło. Każda partia polityczna jest partią, która sama podejmuje decyzje. Jak to będzie zobaczymy. Słyszałem, że na dzisiaj takie mają stanowisko. Czy tak będzie, czy nie, trudno powiedzieć. Ja przygotowuję pewne pomysły, które będę chciał pokazać w kampanii.


W poprzednich wyborach PO poparło Pana kandydaturę, mówiono wówczas o wielkiej współpracy. W czasie trwania kadencji politycy Platformy często mówili o tym, że tego porozumienia z Panem brakuje.


Ja jestem odmiennego zdania niż Platforma. Jakoś nie widzę, że są przygotowane projekty czy propozycje, a ja je odrzucam. Nie zgadzam się z tymi opiniami, które przedstawia pan przewodniczący klubu. Rozmawiam ze wszystkimi radnymi. Od początku kadencji mówiłem, że chcę prowadzić merytoryczne rozmowy z każdym i myślę, że te trzy lata to pokazały.


Szerokim echem odbiła się sytuacja w EPEC-u. Platforma była przeciw usunięciu ze stanowiska prezesa Łukasza Piśkiewicza, członka PO. Pan  wydawało się, że poszedł na ustępstwo czekając, aż skończy się kadencja prezesa, ale już konkurs na to stanowisko rozpisał Pan tak, by pan Piśkiewicz nie mógł się ponownie o nie ubiegać. Czy to był początek nieporozumień z PO?


Nie wiem, jaki jest sposób myślenia przyjęty w Platformie Obywatelskiej. Pan Piśkiewicz zakończył kadencję, a ja szukałem człowieka z wykształceniem ciepłowniczym, który będzie pracował nad strategią i dalszym rozwojem firmy. Pan Piśkiewicz nie jest z wykształcenia ciepłownikiem.


Czy  możliwe jest ponowne porozumienie między Panem i PO i czy oczekuje Pan poparcia tej partii w zbliżających się wyborach?  


Odpowiem krótko – ile było zwołanych przeze mnie konferencji prasowych, w których źle wypowiadałem się na temat Platformy, cokolwiek im zarzucałem? Nie jest sprawą najważniejszą jaka partia kogo poprze, tylko najważniejsze jest dobro miasta. Powinniśmy tworzyć taką koalicję, która chce dla miasta jak najlepiej.


Czyli jest szansa na koalicję PO – Witold Wróblewski?


Dzisiaj trudno na to odpowiedzieć. Chciałbym, aby takie porozumienie powstało. Uważam, że to byłby najlepszy pomysł. To wszystko zależy od dalszych rozmów. Na dzisiaj wiem, że Sojusz Lewicy Demokratycznej podjął decyzję o poparciu mnie jako kandydata na Prezydenta Elbląga. Uważam, że dla dobra miasta powinna iść szeroka koalicja.


Jak Pan sądzi, ilu będzie miał Pan kontrkandydatów?


W ostatnich wyborach było chyba siedmiu. Teraz ciężko powiedzieć. Zawsze jest  możliwość tworzenia komitetów wyborczych wyborców. Liczba partii jest ograniczona, ale każdy kto zbierze odpowiednią ilość podpisów może utworzyć komitet.


Silną pozycję ma w Radzie Prawo i Sprawiedliwość. Oczywistym kandydatem tej partii na Prezydenta Elbląga wydaje się Jerzy Wilk?


Każdy kandydat, który podejmuje decyzję, że będzie kandydować musi być wewnętrznie przekonany do tej decyzji.


Chyba nie chce Pan powiedzieć, że nie ma znaczenia, z kim stanie Pan w szranki?


Zawsze ma to znaczenie. Wybory to zawsze wielka niewiadoma. Można czasem myśleć, że ma się przewagę i przegrać wybory.


Czyli w drugiej turze zakłada Pan, że spotka się z kandydatem PiS-u?


Jeśli jest dużo kandydatów to druga tura jest wielce prawdopodobna. Nie chciałbym przesądzać, kto się w niej znajdzie i umniejszać innym kandydatom. Jak pojawią się już osoby, które mają startować w wyborach, wtedy łatwiej to określić. Dzisiaj jest na to za wcześnie. Czasem jest tak, że niektórzy uważają, że wygrają i wydawało się, że kandydat jest pewniakiem, a jednak przegrywa. Nie mówię tu teraz o przykładach elbląskich...


A nie pasuje to do ostatnich wyborów? 13 mandatów w Radzie zdobyli kandydaci PiS, dało się odczuć zmniejszenie aktywności pana Jerzego Wilka i to Pan wygrał.


Trzeba zachować pokorę i poczekać. Podczas kampanii o głosy trzeba walczyć do samego końca.


Obawia się Pan nadchodzącej kampanii czy spodziewa się Pan, że będzie ona spokojna?


Zawsze się mówi, że nie będzie brudnej kampanii. Ja takiej nie prowadziłem, ale patrząc na  to, co się dzieje raczej marne na to szanse, by tak to się skończyło.


Dlaczego?


Społeczeństwo jest coraz bardziej podzielone. Coraz trudniej znaleźć nić porozumienia, coraz łatwiej ludzie się między sobą dzielą. Uważam, że i władza centralna, i lokalna, powinny dążyć do tego, by nas wszystkich Polaków łączyć, a nie dzielić.


Ma Pan jednego radnego w Radzie Miasta. Ile mandatów by Pana zadowoliło?


Trudno się pracuje w takim przypadku, jaki ja miałem. Niektóre uchwały musiały kilkakrotnie trafić na sesję, żeby można było je podjąć. Na pewno  praca prezydenta, który ma koalicję większościową wygląda bardziej komfortowo.


Czy to jest realne?


Trzeba zrobić wszystko, żeby tak było. Trzeba zbudować  koalicję większościową, aby wspólnie dobrze i efektywnie zarządzać miastem.


O koalicji z PiS-em Pan nie myśli, a samo SLD to będzie mało, czyli liczy Pan na to, że jednak uda się porozumieć z PO?


W polityce rożnie się dzieje. To, co widzimy, to obecnie różne opcje polityczne szukają w samorządach wspólnego połączenia, żeby mogła być koalicja większościowa. To jest ważne także dla mieszkańców.


Ale jak życie pokazuje z mniejszością w Radzie też da się rządzić?


Da się, ale wymaga o wiele więcej wysiłku.


Platforma nie raz zarzucała Panu publicznie, że Pan z nimi rozmawia, ale ich nie słucha.


Proszę o konkrety. Pomysłów zawsze można rzucić setki. Po pierwsze one muszą być realistyczne, a po drugie muszą być przygotowane. Mogę w takim razie zadać pytanie – jaki konkret  nie został zrealizowany? W ramach poprawek do budżetu wiele rzeczy zostało przeze mnie przyjętych. Jeśli wygrywamy konkurs i mamy dofinansowanie to mamy z tego rezygnować, bo wpada jakaś inna propozycja, na którą dofinansowania nie ma? W tych wypowiedziach brakuje mi konkretów.


Niektórzy określają Pana jako osobę bardzo wymagającą. Jest Pan?


To oceniają ludzie z zewnątrz. Myślę, że jeżeli bym na początku kadencji nie ścisnął decyzji finansowych i nie uporządkowałbym pewnych kierunków działania, to pewnie naszym miastem zarządzałby komisarz.


Czyli jest Pan osobą wymagającą?


Wymagam od siebie i od współpracowników, abyśmy wkładali jak najwięcej pracy, żeby był efekt dla miasta i mieszkańców. 

Wywiad autoryzowany.                                                                             Z Witoldem Wróblewskim rozmawiała

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 16

%62.5 %37.5


Komentarze do artykułu (82)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Matra
  Środa, 07.03

  Mierny kustosz epecowa

 2. 2
  --5
  ~ Karolina
  Środa, 07.03

  Słaby wywiad, słaby prezydent. Najgorsza kadencja o 1989 roku.

 3. 3
  --3
  ~ Ja
  Środa, 07.03

  Słabo, słabieńko. Jaki prezydent, taki wywiad.

 4. 4
  --1
  ~ Bejkon
  Środa, 07.03

  To jest wypowiedz prezydenta i pretendenta do tronu. Kpina. Kończ waść, wstydu oszczędź

 5. 5
  --2
  ~ StraconaKadencja
  Środa, 07.03

  Głosowałem na tego gościa, a tu taka porażka. Straconej kadencji nie przesłoni nawet tysiące komentarzy wysłanych przez jego podwładnych z UM.

 6. 6
  +2
  ~ Fewa
  Środa, 07.03

  Bardzo, bardzo słabo. Spuścizna po Słoninie, to jego uczeń, jego sposób zarządzania miastem. Ludzie mają tego dosyć. Wszyscy czekają aż kadencja się skończy. Tak nie można pracować. Jak PRL U.

 7. 7
  +2
  ~ Kassandra
  Środa, 07.03

  Prezydent typu: "trudno powiedzieć" oraz "nie wydaje mi się". Czas pakowania manatek nadchodzi.

 8. 8
  0
  ~ Pami
  Środa, 07.03

  Słabiutko. Jeśli macie robić takie wywiady nie róbcie ich wcale albo weźcie prawdziwego dziennikarza do takich rozmów.

 9. 9
  +3
  ~ Teraz zmiany
  Środa, 07.03

  Czy to prawda, że Wróblewski był zastępcą Słoniny, tego starszego Pana? Jeśli to prawda to jakaś porażka. Teraz już wiem, dlaczego młodzi wyjeżdżają. Prezydentowi brak pomysłu na Elbląg. Beznadzieja. Tylko remonty dróg i budowa torowiska dla starych grantów zamiast kupić nowe tramwaje jak w Olsztynie. Facet Porażka.

 10. 10
  +4
  ~ KaT
  Środa, 07.03

  Jeżeli powstanie porozumienie PO - Wróblewski - będę pierwszy, który będzie głosował przeciw PO. Poza tym słusznie zauważone - politykiem (prezydentem) się bywa, mam nadzieję, ze wielu polityków weźmie sobie to do serca.

 11. 11
  --6
  ~ Polityk
  Środa, 07.03

  Uwaga listonosze z PIs i noszowy z PO w natarciu, ale trzeba to przetrwać a resztę zostawic prawdziwym wyborcom, gdzies niedowartosciowane i łakome kasy musi sie dowartosciowac a pan rob swoje

 12. 12
  +8
  ~ Żenada
  Środa, 07.03

  O czym był ten wywiad? O Elblągu? Z kim? Z prezydentem? Wooow.... poraził mnie

 13. 13
  +1
  ~ Albert
  Środa, 07.03

  Poparcie SLD to pocałunek śmierci. Będzie w takim razie kandydat PO, kandydat PIS i kandydat SLD-PSL.

 14. 14
  +1
  ~ jako komisja panu zabraniam
  Środa, 07.03

  To wlasnie ten pan razem z jego mentorem Slonina jest odpowiedziany za obecny stan miasta. Wszedzie maleje bezrobocie, rosna pensje, a na to zadupie nawet Ukraincy nie chca przyjezdzac. Kolesiostwo i nepotyzm, stolki za wplaty na kampanie za to daja znac o sobie.

 15. 15
  +6
  ~ observer
  Środa, 07.03

  Przecież on nigdy niczym dobrze nie zarządzał, zawsze z mianowania. Szkoda tylko, że ostatnio z woli mieszkańców. Stracony czas dla miasta.

 16. 16
  --6
  ~ A-Z
  Środa, 07.03

  Brawo! panie prezydencie Wróblewski, proszę nie przejmować się negatywnymi komentarzami. Wywiad jak najbardziej merytoryczny, liczy pan na siebie i na mieszkańców,a to najważniejsze. Niektórzy liczą na kolegów znajomych ministrów, a to jedna nie wiadoma.Nie można stawiać spraw Miasta, że jak mam znajomych ministrów, to może coś załatwię dla Miasta, a ugrupowanie rządzące właśnie zapowiedziało przejrzystość w działaniach.

 17. 17
  +9
  ~ mieszkaniec ELBLĄGA
  Środa, 07.03

  marność nad marnościami: czwarty kandydat i po raz kolejny bajanie bez jakichkolwiek konkretów. W ELBLĄGU ŻADEN Z PARTYJNYCH KANDYDATÓW NIE NADAJE SIĘ NA PREZYDENTA. Mam nadzieję ze pojawi się kandydat niezależny i elblążanie Go poprą. PREZENTOWANA CZWÓRKA NIE NADAJE SIĘ NA TEN STOŁEK, DALEJ BĘDĄ NISZCZYĆ MIASTO BO NIE MAJĄ NA NIE POMYSŁU.

 18. 18
  +20
  ~ Stefan Rembelski
  Środa, 07.03

  W komentarzach hejterów przewija się najczęściej w różnych odmianach słowo " słabo" - to znaczy że zabrakło intelektu a polecenie partyjne trzeba wykonać i coś wpisać na nie, upuścić trochę żółci. Otóż drodzy anonimowi komentatorzy niezależnie skąd jesteście - przypomnijcie sobie jak było mocniutko za kadencji panów prezydentów Nowaczyka i Wilka. Dług rósł w tempie błyskawicznym, aferka goniła aferkę, kumoterstwo i nepotyzm brylował na salonach władzy i było kalawo jak cholera. Każdy z was ma imię i nazwisko i proszę bardzo kawa na ławę i dyskusja na argumenty o dobiegającej końca kadencjo - są odważni wy wyjść z internetowej norki?

 19. 19
  +8
  ~ A-Z
  Środa, 07.03

  Ciekawe kto tak opanował łapki ?? nie można punktować na rzecz pana prezydenta.

 20. 20
  +6
  ~ Minus
  Środa, 07.03

  Oj, chyba za "ciepło" nam, a orkiestra nie gra?,a czy jakiś tramwaj ostatnio dostał nową nazwę? to piszą i piszą.

 21. 21
  +1
  ~ Wyborca
  Środa, 07.03

  Zdecydowanie najlepszy pod każdym wzgledem kandydat.Ogarnijcie się zbudujcie tą szeroką koalicję i podziękujmy podłej zmianie .I tak czeka nas kilka lat odbudowywania kraju po rządach pis i to nie jest czas na spory.

 22. 22
  --7
  ~ My wszyscy
  Środa, 07.03

  Jesteśmy z panem panie prezydencie.

 23. 23
  --4
  ~ i gitara
  Środa, 07.03

  Panie prezydencie "pozamiatał" pan swoich przedmówców, jedyny kandydat, któremu zależy na mieszkańcach.

 24. 24
  --1
  ~ obiektywny
  Środa, 07.03

  Wróblewski to najlepsza opcja dla dzisiejszego Elbląga. Misan i Wilk nie dorastają mu do pięt. Pozyskiwanie środków finansowych i rozwój miasta to najważniejsze atuty obecnego Prezydenta. Młodzi i starsi kontrkandydaci powinni się od niego uczyć. Bycie Prezydentem to ciężka i odpowiedzialna praca, a nie tylko wydawanie pieniędzy miejskich. Tych, co tylko wydawali już mieliśmy...

 25. 25
  +22
  ~ observer
  Środa, 07.03

  prezydent jest zobowiązany, zgodnie z ustawą o gospodarce komunalnej i prawem energetycznym, zapewnić mieszkańcom dostęp do mediów po MOŻLIWIE NAJNIŻSZYCH CENACH. Jeżeli ciepło w Elblągu jest jednym z najdroższych w Polsce, na północy jesteśmy bezkonkurencyjni, to znaczy że prezydent nie wypełnia jednej z ważniejszych powinności względem mieszkańców. Trzeba pamietać o tym idąc do urn.

 26. 26
  +19
  ~ Prork Igor
  Środa, 07.03

  Cytuję "...Na dzisiaj wiem, że Sojusz Lewicy Demokratycznej podjął decyzję o poparciu mnie jako kandydata na Prezydenta Elbląga.,..." Bardzo proszę Wydawcę, Redakcję i Panią Kamilę aby sprawdziła, czy to prawda że SLD podjęło taka decyzję bo z tego co wiem taka decyzje podjął NOWAk, który chce zostać kolejny raz wiceprezydentem w przyszłej kadencji? Proszę zapytać się Rudnickiego, Klima, Tomczyńskiego itd.

 27. 27
  +3
  ~ Twój email
  Środa, 07.03

  Nie wiem skąd wynika niechęć wielu piszących swoje opinie na temat osoby Pana prezydenta, ale oprócz kilku dziwnych przymiotników nie popartych żadnymi argumentami, nie potrafią przedstawić żadnej alternatywy, w postaci jakiegokolwiek kontrkandydata, ani faktów które by potwierdzały brak kompetencji prezydenta. Myślę że w wielu przypadkach najlepszym kandydatem dla tych wszystkich frustratów był by osobnik pokroju SUPERMANA, albo jeszcze lepiej MC GYVER -a, potrafiącego bez szwanku wychodzić z każdej opresji, przy okazji budując w ekstremalnych warunkach i sytuacjach coś z niczego ! Czyli posiadający uzdolnienia i predyspozycje jakie można przypisać wszystkim kandydatom PiS – u.

 28. 28
  +5
  ~ Na ulicy mówią
  Środa, 07.03

  Bardzo proszę o nieużywanie sloganów jakoby Platforma Obywatelska w Elblągu i jej sympatycy nie chcieli poprzeć Witolda Wróblewskiego lub na niego głosować bo jak rozumiem niechęć do Pana Prezydenta ma tylko przewodniczący partii PO oraz przewodniczący klubu PO ze względów politycznych nie merytorycznych. Na ulicy mianowicie mówią że przy takim układzie i karuzeli nazwisk większość ponad wszelka wątpliwość będzie głosowała na Witolda Wróblewskiego! Reasumując niech sobie gada co chce tak senator jak i kandydat na prezydenta z PO bo członkowie i sympatycy nie są ubezwłasnowolnieni i zagłosują na osobę poważną i kompetentna w celu wybrania go na następna kadencję. Pani Kamilo niech Pani porozmawia z radnymi PO lub sympatykami a prawda dla Wcisły będzie bolesna!

 29. 29
  +10
  ~ Kulfon
  Środa, 07.03

  praszam bardzo a od kogo żądamy merytoryki od owladnietych nienawiścią pisowską czy kontrkandydata z PO z ukladem ? Niech szaleją bo tylko to pozostalo a w elblagu ani pisowi po tym wyprawiają w jraju ani ukladowi z PO ktory przerabal kasę miasta nikt juz nie powierzy wladzy!

 30. 30
  +7
  ~ Zatorzanie
  Środa, 07.03

  Za realizowanie wiaduktu nad torami może liczyć na nasze głosy! Jako mieszkańcy Zatorza będziemy pamiętać przy urnach wyborczych jaki stosunek do budowanego wiaduktu maja radni z PIS i PO którzy twierdzili że jest zbyteczny, niepotrzebny....

 31. 31
  +2
  ~ jak wróbel z wilkiem
  Środa, 07.03

  Nie ma innej opcji dla Elbląga - Wróblewski. Z całej czwórki wypada najlepiej , mimo że też blado. Po co są te "wywiady" skoro nic z nich nie wynika dla przyszłości miasta i mieszkańców, a jedynie jest to polityczny bełkot chwalących się kandydatów na kandydatów. Twiter ma zbytnie zaufanie do kolesi i roztacza nad nimi opiekę, mimo że ci go często rolują. Więcej zaufania materialnego - dokumenty - niż sentymentalnego - sukienka, makijaż i podpis. Więcej szacunku dla spraw ludzkich, bo to ludzie są najważniejsi , a wiadukty, tramwaje, ..., są dla ludzi. Szanuj twiter ludzi i zapoznaj się osobiście ze sprawą zanim coś podpiszesz. Szkoda, że nie wspomniano choć skromnie o dokonaniach i planach. Sukcesem jest ograniczenie wilkowego zadłużenia - jak wróbel pokonał wilka. Teraz człowiek !

 32. 32
  +3
  ~ Melo
  Środa, 07.03

  Miałem okazję kilkuletniej bliskiej współpracy z p. sołtysem Elbląga W. Wróblewskim. Niestety, z pozytywnych rzeczy mogę powiedzieć o tym człowieku tylko tyle, że faktycznie jest pracowity. I w tym kontekście jest idealnym kandydatem na wicesołtysa. Osoba ta ma tyle charyzmy, co kisiel. Brak mu wizji. Jest mentalnym zakładnikiem słoninowego sposobu zarządzania miastem - tj. budowania infrastruktury bez zamysłu jak rozwinąć to miasto gospodarczo. Otoczył się ludźmi, którzy byli zausznikami Słoniny - bez talentu, solidnego wykształcenia, bez polotu ... prowincjonalnymi mądralami i wsiokowymi cwaniaczkami. Ile jeszcze kadencji musi upłynąć, żeby Elblążanie zauważyli, że to miasto się bezustannie zwija? Ile jeszcze ludzi musi stąd wyjechać za pracą lub lepszymi zarobkami?

 33. 33
  0
  ~ Popieram Wróblewskiego
  Środa, 07.03

  Najfajnieszy i merytoryczny kandydat!!!!!!! Ma Pan moj glos i wszystkich moich znajomych gdzie w rozmowach ma Pan najlepsze i praktyczne podejscie do wydatkow miasta!!!!!!! Elblag nie jest juz zadluzany a jesli nie to ma szanse i wierze w to mocno na wieksze dotacje bo dotacje otrzymuje sie w wiekszej puli jesli miasto ma swoj wlasny wiekszy wklad a nie jak za Wilka zadluzanie i zero dotacji bo ten ,,smieszny basen" mial dotacje tylko dzieki temu ze Nowaczyk mial te pieniadze na stadion a jak wiemy Wilk z niego zrezygnowal i zeby Elblag nie starcil calkiem tych pieniedzy sejmik wojewodzki przyznal te same pieniadze ale na inwestycje zwana basen.Dziekuje za uwage.

 34. 34
  +8
  ~ Olaf
  Środa, 07.03

  Mozna o Wroblewskim pisac i mówić różnie każdy wyborca ma prawo oby jak kaloryfery nie obrażać wulgaryzmami , ale to 1 Prezydent po cudowbych zmianach ktory nie zadluzyl tego miasta, poprzednicy z Pisu I PO juz sie nachapali a my to splacamy,

 35. 35
  +3
  ~ elblazaninWielki
  Środa, 07.03

  niestety od 20 lat zle sie dzieje w elblagu. mamy ruletke tych samych nieudacznikow ktorzy raz na kilka lat zmieniaja sie stolkami. dodatkowo za czasow tego pana i jego kolegi henia zlikwidowano wiele instytucji w miescie ktore celowo doprowadzono do upadku. mamy ciagle kupczenie stolkami,kupowanie stanowisk i kolesiostwo. przez co w instutucjach podleglych UE siedza nieudacznicy bez kompetencji ktorzy nie wywiazuja seie ze swojej pracy. Potrzeba kogos nowego nieuwaliklanego w szemrane interesy z POwcami,PISiorami,SLDowcamiczy PSLowcami. Kogos kto nie bedzie slugusem olsztyna, kogos kto olsztyniakow bedzie ciagnal za jjaja az ich pisk bedzie tu slychac. Nie dla witolda, nie dla missana

 36. 36
  +5
  ~ pampi - ZAWADA
  Środa, 07.03

  " Na dzisiaj wiem, że Sojusz Lewicy Demokratycznej podjął decyzję o poparciu mnie jako kandydata na Prezydenta " , bo liczą na stanowisko wice , jak zwykle . Wielce prawdopodobne , że Nowaka zastąpi Rudnicki . Który jeżeli będzie znów startował z Okręgu 1 . do Rady miejskiej to będzie miał problem z poparciem . Naobiecywał mieszkańcom " stworzenie " Centrum Rehabilitacji na Zawadzie , nowe parkingi na osiedlach miasta , " skuteczną " walkę z dopalaczami w szkołach i wiele innych rzeczy , tyle , że nie zrealizował NIC . Za to. można go było zobaczyć przy przecinaniu ..wstęg . Dobrze, że Prezydent startuje ze swojego komitetu . Partie ludziom już się przejadły . Wygra Pan wybory i nie ma znaczenia tu... polityczne poparcie .

 37. 37
  --3
  ~ BEZ SCIEM proszę
  Środa, 07.03

  Innej alternatywy jak Wróblewski dla Elbląga nie ma. Objął swój urząd w warunkach niezłego burdelu pozostawionego przez poprzedników. Opanował rosnące zadłużenie i jakoś jeszcze znalazł środki na realizację kilku ważnych inwestycji oraz jednej kompletnie niepotrzebnej czyli torów tramwajowych na 12 Lutego. Tak czy owak nie ma alternatywy dla Witolda. Amen.

 38. 38
  +11
  ~ femme fatale
  Środa, 07.03

  Ogólnie rzecz ujmując możemy stwierdzić że p redaktor dała d.... Nie zadała żadnych trudnych pytań kandydatowi na prezydenta który aktualnie sprawuje urząd. To czy pan W dogaduje i kocha się z PO i SLD zasadniczo nas g.... obchodzi. P Piśkiewicz to już historia i też jest to nieistotny. Brak pytań o politykę cieplną miasta i jej uzdrowienie. Nie poruszony temat sponsoringów finansowanych przez spółki miejskie z opłat. Temat drogiego i mało wnoszącego tramwaju na 12 Lutego ominięty. Temat Modrzewiny zapomniany choć jest wspóldorobkiem p W. Kwestia przerzucenia większości środków inwestycyjnych na wiadukt na Zatorze efektywność i celowość takiego działania całkowicie pominięty. Wywiad miałki niepotrzebny i żałosny. Kompletny brak odniesienia do realnych problemów i potrzeb mieszkańców

 39. 39
  --4
  ~ dobry recenzent
  Środa, 07.03

  ~Stękający melo Pan Prezydent Słonina był na swoje czasy Prezydentem, człowiekiem skromnym i pochylającym się nad każdą sprawą prostego człowieka. Nie brzydził się ludzi i pomocy dla nich. Ufał urzędnikom , ale sprawdzał co podpisuje. Ciekawostką jest to, że w sprawach kadrowych w mieście miała decydujący głos i nadal ma w wielu dziedzinach żona Pana Słoniny, która ma dobrą rękę do "powołań", choć powołani , rzadko ale nie zawsze pamiętają by być ludźmi i stają się narcystycznymi chamami. Mimo zapyziałości i biedy, zapamiętałem pozytywnie ten Słoninowy Elbląg - nie było w nim demonicznej ideologizacji pruszakowskich i metod woluntarystycznych towarzysza przewodniczącego. Jeżeli Witold Wróblewski korzysta, a korzysta, z rad Pana Prezydenta Słoniny to dobrze wróży dla miasta i mieszkańców

 40. 40
  +11
  ~ femme fatale
  Środa, 07.03

  Na żałosne pytania p prezydent udzielił stonowanych i wyważonych odpowiedzi, znowu mamy wrażenie że to człowiek rozsądny i wiedzący co robi, a to przecież g.... prawda. Panie Rembelski nikt tu się nie będzie ujawniał żeby stracić źródła dochodu pracę lub zaszkodzić rodzinie jak wiemy wolność słowa w wolnej Wolsce obowiązuje tylko na papierze. Teraz są nowe metody trzymania ludzi za mordę nie zamyka się ich w więzieniach tylko odcina im się źródeł finansowania. Jeszcze tydzień temu popierał p postulaty Klima a dziś co jest pan wielbicielem kreatywnej księgowości p W? Pani Grynis równie dobrze może się posłużyć kreatywną księgowością pod władza innego prezydenta. Dziennikarz słaby kładzie się w kałuży żeby p prezydent mógł przejść po nim suchą stopą. Nie wiem dlaczego ta kobita się podłożyła

 41. 41
  +3
  ~ wist
  Środa, 07.03

  p. Wróblewski szybko zapomniał dzięki komu ten urząd piastuje, pozostał wierny ino SLD, tak czy nie tak? Miał się pan spotykać z popierającymi przynajmniej raz na kwartał / do czego sam się pan zobowiązał / i co ile było tych spotkań, zero? I to jest ta współpraca panie Wróblewski?

 42. 42
  +8
  ~ bardzo dobry recenzent
  Środa, 07.03

  P prezydent Słonina był ekspertem od chodników z polbruku. Głownie jemu zawdzięczamy stały i konsekwentny upadek miasta. Likwidacja przemysłu inwestycja dla kolesi którzy się rozpierzchli Modrzewina inne inwestycje dla zaplecza które do dzisiaj generują straty i obciążają kolejnych rządzących, kompletny brak realnej wizji przyszłości. cieć na stanowisku prezydenta. Nie wiem jak tam jego żona, nie znam kobiety ale chyba rad najlepszych nie udziela także personalnych. To że ktoś powierzchownie zdaje być się człowiekiem właściwym to za mało, w SLD prawie wszyscy wydają się być ludźmi do rzeczy. Jednak po bliższym przyjrzeniu okazuje się to być g.... w ekskluzywnym papierku.

 43. 43
  +7
  ~ kolo
  Środa, 07.03

  Słusznie p. Wróblewski zauważył, że prezydentem się bywa. Czy jednak już swoich nie traktuje się według powiedzonka " z zawodu jestem dyrektorem " jak w przypadku MOSiR-u?

 44. 44
  +2
  ~ Mieszkaniec
  Środa, 07.03

  Skoro wymieniamy negatywy Wroblewskiego to poproszę o pozytywy Wilka i Nowaczyka lub odwrotnie, chyba zaczniemy od długów i ukladow, ręka rękę myje i ukladzik z tego zyje

 45. 45
  +13
  ~ bardzo dobry recenzent
  Środa, 07.03

  Pani redaktor za trudne pytania nikt pani nie pobije, ani nie wyrzuci. Nie jest pani rolą prezentowanie swojego stanowiska ale pytać ma pani prawo o wszystko podpierając się Klimem czy to głupimi komentatorami z postów pod pani wypocinami dziennikarskimi. Dlaczego zrobiła pani ciemniakowi laurkę przecież wszyscy wiemy że człowiek potrafi robić "dobre wrażenie" w końcu został prezydentem. Ten człowiek toleruje sponsoring spółek miejskich na rzecz zawodowych klubów sportowych i innych organizacji już samo to dyskwalifikuje tego kandydata. Bierność i kunktatorstwo w sprawie cen ciepła i budowy źródła ciepła to kolejna podstawa do kopa w d... Te pytania powinna zadać p redaktor byśmy otrzymali odpowiedzi albo nie , ale skoro niewygodne pytania nie padły to nadal nic nie wiemy, na pewno

 46. 46
  +2
  ~ wiza
  Środa, 07.03

  Jakim "silnym" jest pan kandydatem, to świadczy wynik wyboru -1 słownie jednego radnego - z pańskiego KWW, czyli 1:24, śmiać się czy płakać?

 47. 47
  +12
  ~ Mistrz ciętej riposty
  Środa, 07.03

  Podpisuje się pod tymi komentarzami. To nie wywiad, to kampania finansowana przez UM. Żenujące pytania. Nikt nie waży się ruszyć najważniejszego, o którym tylko szeptanka po kątach UM. Po co taki prezydent? To miasto wegetuje. Inne, mniejsze ośrodki: Ostróda, Malbork, Kwidzyn, Grudziądz wymieniać można bez końca rozwijają się, a Elbląg degraduje. Z roku na rok jest gorzej.

 48. 48
  +8
  ~ niewdzięczny
  Środa, 07.03

  Chce normalnego solidnego wiarygodnego, uwzględniającego głosy i interes mieszkańców w swoich rządach prezydenta, a nie partyjnego kacyka spłacającego długi koalicyjne. Jak zwykle ani słowa o programie i celach rządzenia to ostatnio jakiś standard wśród kandydatów.

 49. 49
  +3
  ~ Kali
  Środa, 07.03

  Niepartyjny kacyk, bez uwiklania w Układy to z Pisu lub PO idealny, wybór między dzumą a cholerą choć syf ten sam

 50. 50
  +9
  ~ lokalny patriota
  Środa, 07.03

  Żaden z prezentowanych kandydatów nic nie zmieni. Są to koleżki z elbląskiego układu polityczno-towarzyskiego. Pora na gruntowne trzęsienie ziemi w magistracie. Czas na nieuwikłanych w lokalną sieć.

 51. 51
  +11
  ~ I sekretarz POP
  Środa, 07.03

  To że p Słonina bis nie jest totalną niedojdą jak były prezydent PO nie kryje jego innych wad. Niestety pan Klim który mógłby nas wesprzeć w totalnym obnażeniu wad uwikłań i nierzetelności pana W jest koalicjantem pana W i chyba nie jest naprawdę zainteresowany przeprowadzeniem reform w tym elbląskim samorządowym chlewiku. Panie Klim przejdzie pan w najbliższych miesiącach test wiarygodności, czas pokaże czy dał pan d.... i zwodził mieszkańców. Stanie pan na wysokości zadania albo straci twarz w oczach przyzwoitych ludzi nie można cały czas stać za czyimiś plecami kiedy się pełni funkcje publiczne

 52. 52
  +15
  ~ Mafia
  Środa, 07.03

  Klim nie jest samodzielnym radnym tylkoc w zespole SLD, to ze niektorxy partyjni wspoltowsrzysze ryją pod nim to powszechnie wiadomo , robi i tak wiele i to w trudnych tematach bez wsparcia kolesi wiec pozostaje zyczyc aby inni wzniesli sie rowniez na wyzyny swoich mozliwosci, a nie tylko szukali stołków

 53. 53
  +3
  ~ koalicja PO SLD PSL
  Środa, 07.03

  My bezpartyjni z PO SLD i PSL uważamy że lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu

 54. 54
  +8
  ~ na ładne oczy
  Środa, 07.03

  Wywiad, dno pani kochana. Zmieni pani robotę na mniej stresującą może o jedzeniu i pogodzie niech pani pisze

 55. 55
  +7
  ~ Obserwator
  Środa, 07.03

  Nijaki wywiad, z mam nadzieje, że już w krótce - byłym Nijakim Prezydentem

 56. 56
  +7
  ~ nie czyń Elbląga bliźniemu
  Środa, 07.03

  Tak samo bełkocze jak poprzednicy. Nie chcę pruszaka i jego narcystycznego epatowania władzą oraz "ubeckich metod" - cyt. za A. Duda. Poprę Wróblewskiego przeciw pruszakowi, a nie dlatego że go poprę. Twiter jest ślepy i głuchy co sam podpisem i urzędową pieczęcią poświadcza, a ponad to bardzo ufa "zaufanym" i sponsorom kampanii. Zobaczymy w wakacje ich śmieszne "programy" i wtedy zobaczymy co nas czeka. Panie strzeż mnie, i ludzi którym dobrze życzysz, przed pruszakiem w każdej postaci. Twiter wygra , o ile zapanuje nad ceną ciepła i ciepłej wody - obniży cenę o najmniej 25% na początek. Jeżeli tak się nie stanie, to jest mi obojętne kto będzie czerpał z koryta - byle nie towarzysz pruszak. Hasło kampanii: "Teraz ludzie". Hasło za darmo temu kto obniży ceny ciepła.

 57. 57
  +3
  ~ Czerwony
  Środa, 07.03

  Pan Prezydent powinien być na deser po wywiadach z wszystkimi innymi. Wygląda, że na dziś to koniec. Ciekawe co do powiedzenia mogą mieć liderzy Nowoczesnej, Kukiz 15. No i najciekawsze kto jeszcze wystartuje i doda kampanii wyborczej kolorytu.? Myślę, że niebawem wybudzą się z kilkuletniego snu komitety obywatelskie. Jeszcze śpią ale może niebawem „starzy znajomi” wybudzą się i wcale mnie nie zdziwi jak niektórzy z nich będą po przebudzeniu już wolni i solidarni. Może wcale nie śpią tylko różne ścieżki wydeptują. Pan Edmund Szwed pewnie będzie kandydował. Jeszcze ze dwa trzy znajome od lat nazwiska i będzie jak zawsze. Nowe po staremu. Warto spytać.

 58. 58
  +1
  ~ system niereformowalny
  Środa, 07.03

  Jest jakaś blokada nowych twarzy system jest skonstruowany tak że nie dopuszcza świeżej krwi. Co najwyżej może pojawić się jakiś oszołom dla wzbudzenia wśród obywateli złudnego poczucia wolności

 59. 59
  +4
  ~ Anyz
  Środa, 07.03

  Tu moze rządzić i sam diabel BYLE nie wredne i msciwe pisuary, nigdy, juz dosc oszmacili ten kraj i sieją zwykłą podłą nienawiść, ich dorobek to polak przeciw polakowi i zatkanie 500 + gęb patoli

 60. 60
  0
  ~ Jamaleg
  Środa, 07.03

  Tego pana że zdjęcia już nigdy więcej nie wybierzemy

 61. 61
  --3
  ~ Do kamelag
  Środa, 07.03

  Ty nie wybierzesz a elblazanie z całą pewnością tak

 62. 62
  +1
  ~ Jamaleg
  Środa, 07.03

  Pamiętam jak gdy ostatnich wyborach kiedy ludzie nie wybrali paru ludzi to pan że zdjęcia dał kolesiom zatrudnienie przy innych duchach w UM . Tak było panie że zdjęcia ?

 63. 63
  0
  ~ Kowal
  Środa, 07.03

  Jamelag nie cpaj

 64. 64
  +6
  ~ Aga X
  Środa, 07.03

  A jutro tow. Prezydent Wróblewski wraz z zausznikiem Zielińskim, ignorując chorobliwą zazdrość dyr. Staszewskiej, podtrzyma komunistyczną tradycję obchodzenia pokojów i wręczania bombonierek pracownicom. Darmowa kampania bo za urzędowe pieniądze. Impreza typu - wręczanie paciorków tubylcom. Jak wszystkie jego działania - bez polotu, bez wizji, bez sensu.

 65. 65
  +7
  ~ Do Aga
  Środa, 07.03

  Nie wiadomo bo moze dzis w nocy jak to ma w zwyczaju PIS uchwalą ze to komunistyczne święto i postawią tajniakow i podpierdalaczy aby donosili kto zlamal zakaz wreczania kobietom symbolicznego kwiatka , tak wiec Aga niech wyobraznia cie nie ponosi

 66. 66
  +5
  ~ yataman
  Czwartek, 08.03

  jesli prawda jest to co mowi witold to jurek wcisła i jego POwska sitwa nie wykazala sie zadna merytoryczna propozycja dla rozwoju i dobra miasta, nie zglosila zadnych pomyslow wlasmnych. POwskiej sitwie chodzilo tylko o to aby witold obsadzil dobrze platne stolki w spolkach miejskich POwskimi nieudacznikami i karierowiczami. To POcalunek smierci dla jurka wcisly od witolda. Ale tego sie mozna bylo spodziewac PO PO. Patrzac obiektywnie nie ma jak narazie godnego kandydata na fotel prezydenta miasta. Ciągle w obiegu sa te same mordy. Wilk ,wroble i jakis karierowicz wsyatawiany przez jurka wcisle. Zaden z nich nie jest godzien zostac prezydentem tego miasta. Kazydy z tych kandydatow jest gwarancja tego ze stary postkomuszy kolesiowski uklad pozostanie nietkniety. Tu trzeba kogos nowego

 67. 67
  +1
  ~ yataman
  Czwartek, 08.03

  kogos kto nie ma powiazan z lokalna sitwa. jesli wybierzecie wrobla,wilka lub missana to bedzie tak jak bylo, czyli byle jak. zadnych pozytywnych zmian. glosowanie na tych trzech kandydatow to gwarancja marazmu bylejakosci i szalenczej ucieczki ludzi z tego miasta. Miasta ktore nadal bedzie lojone przez olsztyn. ludzie ktorzy nie maja swiadomosci wyborczej wogole nie powinni chodzic glosowac poniewaz nieswiadomie wybieraja nieudacznikow. Blagam was drodzy wyborcy jesli nie wiecie nic o kandydatach nie nie idzcie na te wybory. niech glosuja ci ktorzy sie znaja

 68. 68
  +4
  ~ Szkło kontaktowe
  Czwartek, 08.03

  Szanowny panie Prezydencie pamięta pan jak wydawał Pan koncesje na alkohol? Może czas wrócić do tego zadania bo w tym to akurat był Pan perfekcyjny! Całą resztę można kurtuazyjnie przemilczeć...

 69. 69
  +2
  ~ Szkło kontaktowe
  Czwartek, 08.03

  No faktycznie Pan Stefan Rembelski przedstawił merytoryczne argumenty: "Dług rósł w tempie błyskawicznym, aferka goniła aferkę, kumoterstwo i nepotyzm brylował na salonach władzy i było kalawo jak cholera." Można wręcz powiedzieć, uniwersalna wypowiedź na leninowskim poziomie. Równie dobrze o Sz.P. Wróblewskim można powiedzieć, że za jego kadencji bezrobocie spadło do zera, długu brak, a wręcz miasto jest na plusie, brak afer i kumoterstwa, skromny, nie bywa na uroczystościach, wyczyścił urząd z rodzinnie obsadzonych stanowisk, nie baluje, można wręcz powiedzieć, że praktycznie jakby go nie było. No złoto człowiek - prawie! Żal Panie Rembelski no żal...

 70. 70
  --4
  ~ bezinteresowna
  Czwartek, 08.03

  Panie Prezydencie Pan się nie martwi, wg oceny wielu ludzi to Pan i tylko Pan jest najlepszym kandydatem na dalsze pełnienie funkcji prezydenta. Trzymamy kciuki i działamy, trudno będzie na pewno, lecz mam nadzieję , że głosy nazbieramy.

 71. 71
  +3
  ~ Henryk R
  Czwartek, 08.03

  Czas Pana Wróblewskiego bezpowrotnie przeminął. Nie była to kanencja tragicznie zła, lecz nie była niestety dobra. Elblążanie zasługują na lepszego prezydenta. Pójdźmy wszyscy do urn, nie ma nic gorszego niż bierność wyborcza.

 72. 72
  +1
  ~ yataman
  Czwartek, 08.03

  dodatkowo witold okazal sie bezczelnym oszustem. pamietacie haslo wyborcze witoda skierowane do mlodej czesci mieszkancow elblaga? tej czesci ktora konczy szkoly srdenie i studia wyzsze? a brzmialo ono: keep cal and go for wroblewski. To byla tylko kilebasa wyborcza. przez lata swojej kadencji witold nie zrobil nic aby mlodzi mieszkancy elblaga znalezli tu godne warunki do zycia. za to witold ochoczo wsadzal na stolki swoich upaslych kolesi np tego sprzedawce niesprawnych pralek co to teraz robi w mosirze

 73. 73
  +8
  ~ Helios
  Czwartek, 08.03

  No niestety pani pytająca to raczej poziom gazetki szkolnej. Przeczytałam każdy wywiad i po prostu wielkie NIE. Tej pani do wywiadów nie puszczajcie bo psujecie gazetę. Co do samego Witolda Wróblewskiego, to prezydent który właściwie przez cztery lata nie rozwiązał żadnego żywotnego problemu Elbląga. Ciężko mówić o sukcesie w postaci tylko czynienia oszczędności, budowy niepotrzebnej nitki tramwajowej za grube miliony czy rozpoczęta budowa wiaduktu, która zadłuży znów Elbląg. Można szukać lepszych i tańszych rozwiązań i skupić się na poszukiwaniu konkretnych inwestorów.

 74. 74
  +4
  ~ Heniu
  Czwartek, 08.03

  Co to za różnica, z jakiej partii będzie prezydent, ten sam syf w Elblągu, PO PiS SLD jeden pies. Jeżdżę po osiedlach, blokowiskach cały dzień, swoje się nasłucham napatrzę, każdy z tych gości ma świetne gadane, ale w pratyce jest innaczej. Na osiedlu jednego z jego zastepców, sa dwie drogi, w jednej ludzie są ok., a na tej drugiej tam gdzie mieszka , nie wieżyłem do czego sa ludzie zdolni z zazdrości, i prawie wszędzie podobnie, dlatego w Elblągu jest jak jest.

 75. 75
  +5
  ~ xyb
  Czwartek, 08.03

  Ten prezydent to fatalny prezydent. Ja już głosu mu nie dam

 76. 76
  +7
  ~ wist
  Czwartek, 08.03

  Coś cieniutko z tymi pozytywnymi komentarzami, czy to "efekt" 3,5 letniej - nijakiej - kadencji? A i niecałe 80 komentarzy też o czymś świadczą, nieprawdaż?

 77. 77
  --1
  ~ rejtan
  Czwartek, 08.03

  precz z komuną PO,PSL,N -targowicą , zdrajcami aferzystami .WON!!! z Polski!!!!!!!!!!!

 78. 78
  +4
  ~ MALINA
  Czwartek, 08.03

  Pisory już gdekają.Propaganda w całej polsce.Wilka im się chce.

 79. 79
  +1
  ~ Do prezydenta
  Czwartek, 08.03

  Ponieważ trzyma pan z Nowakiem traci pan moj glos

 80. 80
  +3
  ~ Ratownik wopr
  Czwartek, 08.03

  Nowak pana topi

 81. 81
  --1
  ~ Panie prezydencie
  Czwartek, 08.03

  Chyba bliżej panu do czerwonych?

 82. 82
  +1
  ~ jasna cholera
  Piątek, 09.03

  Tylko gęby im puchną z dobrobytu

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.