Piątek, 20.09.2019, Imieniny: Konstancja, January
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

Z nożem rzucił się na matkę, bo widział duchy. Sąd wydał wyrok

27.07.2017, 11:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Z nożem rzucił się na matkę, bo widział duchy. Sąd wydał wyrok
REKLAMA

Po zakrapianym alkoholem rodzinnym wieczorze Maciej K. chwycił nóż i zadał matce śmiertelny cios nożem. Policji miał później tłumaczyć, że widział wychodzące z kobiety duchy. Sąd stwierdził, że mężczyzna był niepoczytalny w chwili dokonywania czynu. 

Podczas posiedzenia, które odbyło się 21 umorzono postępowanie i nakazano umieszczenie Macieja K. w zakładzie psychiatrycznym. Sąd przychylił się tym samym do wniosku prokuratury. Jednocześnie, do czasu uprawomocnienia się wyroku, utrzymano areszt dla tego mężczyzny

- mówi sędzia Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu.

Przypomnijmy. Do tragicznego wydarzenia doszło 16 listopada ubiegłego roku w jednym z mieszkań na Zawadzie. 66-latka, wraz ze swoim 41-letnim synem piła alkohol. W pewnym momencie mężczyzna sięgnął po nóż. Wielokrotnie ugodził nim matkę, trafiając również w serce. Kobieta została przewieziona do szpitala. Lekarzom nie udało się jej uratować. Syn miał tłumaczyć policjantom, że widział duchy wychodzące z matki i dlatego w obronie przed nimi sięgnął po nóż. Sprawą zajęła się prokuratura, a Maciej K. trafił na obserwację sądowo-psychiatryczną.

Po przeprowadzonych badaniach połączonych z obserwacją podejrzanego w zakładzie leczniczym wskazała, iż sprawca w czasie zarzucanego mu czynu miał zniesioną zdolność do rozumienia znaczenia czynu i pokierowania swoim postępowaniem. Biegli wskazali również zaistnienie przesłanek do zastosowania wobec podejrzanego środka zabezpieczającego w postaci leczenia w odpowiednim zakładzie psychiatrycznym. Kierując się ustaleniami w śledztwie a szczególnie wnioskami biegłych wskazujących, iż sprawca dopuścił się czynu w stanie niepoczytalności, a istniały podstawy do zastosowania środków zabezpieczających, 28 czerwca prokurator skierował do Sądu Okręgowego w Elblągu wniosek o umorzenie postępowania i zastosowanie wobec podejrzanego takiego środka zabezpieczającego pobyt w zakładzie psychiatrycznym

- informuje prokurator Iwona Piotrowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Elblągu.

W ubiegłym tygodniu sprawa trafiła na wokandę. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury. Wyrok nie jest prawomocny.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ chory kraj
  Czwartek, 27.07

  Jako zapita morda z pewnością nie miał świadomości ale na litość.... Teraz każdy może zabić kogo chce i tylko stwierdzić że widział duchy, głosy mu kazały. Co za kraj!

 2. 2
  +4
  ~ Przesmiewca
  Czwartek, 27.07

  będzie więcej takich przypadków już niebawem, jak tylko pokolenie przeżarte alkoholem i dopalaczami sponsorowanymi przez 500+ zacznie dorastać

 3. 3
  --1
  ~ ~ Przesmiewca ty dyrniu
  Czwartek, 27.07

  Żal mi ciebie!A tego dekla powiesić lub zakopać żywcem!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.