Sobota, 24.08.2019, Imieniny: Bartlomiej, Jerzy, Bartosz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

Pięć lat odsiadki za pobicie dziecka to za mało? Głośna sprawa Piotra U. wraca na wokandę

26.07.2017, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Pięć lat odsiadki za pobicie dziecka to za mało? Głośna sprawa Piotra U. wraca na wokandę
Fot. Ryszard Biel

Sprawa pobicia 11-latka przez dorosłego elblążanina odbiła się szerokim echem w ogólnopolskich mediach. W maju sprawcę skazano na pięć lat więzienia. Prokuratura uznała jednak, że to za mało i apeluje o wyższy wyrok. Ponowny proces Piotra U. ruszy we wrześniu.

Do sądu wpłynęła apelacja Prokuratury Rejonowej w Kartuzach. Dotyczy ona kary, którą wymierzono Piotrowi U. Pełnomocnik pokrzywdzonego nie złożył apelacji. Również sam oskarżony. Piotr U. zwrócił się co prawa o uzasadnienie wyroku, ale zrobił to już po terminie i odmówiono mu przyjęcia środka odwołania

- mówi sędzia Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu.

11-letni Michał wracał na rowerze do domu ze szkolnego kiermaszu. Był już blisko  domu, gdy 33-letni Piotr U. ściągnął go z roweru i zaczął bić, kopać. To wydarzenie sprawiło, że jesienią ubiegłego roku na Elbląg zwróciły się oczy całej Polski. W maju tego roku Piotr U. został uznany za winnego pobicia i usiłowania spowodowania średnich obrażeń ciała. Jak się okazało, pobicie dziecka nie było jego jedynym wybrykiem. Jednocześnie odpowiadał za dwa inne czyny - kierowanie gróźb karalnych i spowodowania obrażenia ciała drugiego poszkodowanego, innego, dorosłego elblążanina.

Sędzia Paweł Ulewicz uznał go za winnego wszystkich trzech zarzutów. Za pobicie chłopca skazał go na 3 lata i 6 miesięcy więzienia, za kierowanie gróźb karalnych na 1 rok więzienia, a za ugodzenie w łokieć elblążanina na 1 rok i 6 miesięcy więzienia. Łączna kara pozbawienia wolności dla Piotr U. to 5 lat więzienia. Jednocześnie będzie musiał zapłacić 2300 zł dorosłemu poszkodowanemu i 3000 zł 11-latkowi. Wyrok zapadł 16 maja. Rodzice pobitego chłopca nie ukrywali rozgoryczenia, niskim ich zdaniem, wymiarem kary dla sprawcy.

Nie do końca zgadzam się z tym wyrokiem. Tu chodzi o dziecko, a nie dorosłego mężczyznę. Nikt jednak nie bierze tego pod uwagę. To jest dziwne

- komentował wyrok Piotr, tata poszkodowanego chłopca.

- Kopiąc dziecko po głowie, trzeba mieć świadomość, że można zrobić mu bardzo dużą krzywdę, doprowadzić nawet do utraty życia - jeszcze przed rozprawą podkreślała mama chłopca. - Ten mężczyzna jeszcze chodził i chwalił się tym, co zrobił.

Okazuje się, że 33-latek może jeszcze otrzymać sroższą karę. Jej wymiar będzie jednak zależał od decyzji sądu apelacyjnego. Niebawem sprawa wróci na wokandę. Prokuratura, która podczas pierwszego procesu wnioskowała o łączny wymiar kary dla Piotra U. w wymiarze 7 lat pozbawienia wolności, apeluje o wyższą karę dla sprawcy.

Termin pierwszej rozprawy przed sądem apelacyjnym wyznaczono na 14 września.

Przypomnijmy. Do zdarzenia doszło 24 listopada 2016 roku, około godz. 18.00, przy skrzyżowaniu ul. Płk. Dąbka z Pionierską. Chłopiec został pobity, gdy wracał rowerem do domu z kiermaszu szkolnego. Następnego dnia rodzice 11-latka złożyli zawiadomienia na policję. Dochodzenie zostało wszczęte, a napastnik dosyć szybko wpadł w ręce policji, dzięki uchwyceniu zajścia przez sklepowy monitoring.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ jjj
  Środa, 26.07

  niech sie ciesza ze nie dostal w zawiasach albo nie uciekl z kraju

 2. 2
  +9
  ~ mayk
  Środa, 26.07

  Ten gość i jego kumple to kompletnie bez żadnych ambicji i zepsucia do szpiku kości.

 3. 3
  0
  ~ janos
  Środa, 26.07

  zapominacie , że ***iarz najpierw okradł faceta.

 4. 4
  +5
  ~ Kat Na Idiotów
  Czwartek, 27.07

  szczerze mówiąc ta sprawa jest tak samo dziwna jak "gwałt" na wyjeździe szkoleniowym w okręgu 39! Z całą pewnością kij ma dwa końce, a media zrobiły swoje.....Sądy są niezależne, niezawisłe i z wyrokami ich nie ma co polemizować....

 5. 5
  +7
  ~ ela
  Czwartek, 27.07

  ojciec nie grzeszy ?chce pieniedzy

 6. 6
  +3
  ~ lion
  Czwartek, 27.07

  Kat, wiesz co, wydaję mi się podobnie jak Tobie że ta sprawa jest dziwna, podobno ten dzieciak ma kuratora a i ten ojciec to niezłe ziółko

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.