Poniedziałek, 22.07.2024, Imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

Tragedia na Jaśminowej - 26-latek śmiertelnie ranił nożem swoją babcię. Dlaczego nie trafi do więzienia?

23.09.2016, 12:30:47 Rozmiar tekstu: A A A
Tragedia na Jaśminowej - 26-latek śmiertelnie ranił nożem swoją babcię. Dlaczego nie trafi do więzienia?
Fot. archiwum KMP w Elblągu

Gdy, Daniel Z. śmiertelnie ranił nożem swoją babcię, był niepoczytalny. Tak orzekli biegli, a sąd w środę (21 września) umorzył sprawę. 26-latek uniknął procesu, ale został skierowany na leczenie do zamkniętego szpitala psychiatrycznego.

Do tragicznych wydarzeń doszło w lutym tego roku w hotelowcu przy ul. Jaśminowej. W jednym z mieszkań znaleziono ranną 64-letnią kobietę. Śmiertelny cios nożem otrzymała w szyję.

Zawiadomił nas sąsiad zmarłej kobiety. Mężczyzna najpierw usłyszał krzyki dobiegające zza ściany, a później wbiegł do mieszkania i dokonał makabrycznego odkrycia

– mówił Jakub Sawicki, oficer prasowy KMP w Elblągu.

64-latki nie udało się uratować. Lekarz, który przybył na miejsce, stwierdził już tylko jej zgon. Podejrzanego o jej zabiecie ujęto, tego samego dnia, kilka godzin później. Okazał się nim 26-letni Daniel Z., wnuczek zmarłej. W rozmowie z policjantami przyznał się do zabójstwa babki. Powiedział jednak, że zrobił to z powodu "głosów, jakie słyszał w głowie".

Prokuratura, która zajęła się sprawą, poprosiła biegłych z zakresu psychiatrii o opinię na temat 26-latka. Ci orzekli, że w chwili zbrodni Daniel Z. był niepoczytalny. W związku z tym do sądu nie trafił akt oskarżenia, a jedynie wniosek o umorzenie postępowania i umieszczenie mężczyzny w zamkniętym szpitalu psychiatrycznym.

Według opinii biegłych psychiatrów i psychologów w chwili popełniania przestępstwa świadomość Daniela Z. była całkowicie wyłączona. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i w środę (21 września) umorzył sprawę. 26-latek trafił na leczenie do zakładu zamkniętego. Jak długo będzie tam przebywał? To zależy od opinii psychiatrów, którzy co pół roku o jego stanie będą informowali sąd

– wyjaśnia sędzia Dorota Zientara, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ etam
  Piątek, 23.09

  Dzisiaj choroba chroni każdego. Inwestujemy w chorych, to będziemy mieli chore społeczeństwo. Za chwilę ustawa aborcyjny zakaże usuwać chore płody, to wyleje się kolejna fala chory dzieci, które być może za kilkanaście, -dziesiąt lat będą mogły zapijać tych zdrowych bo i tak nic im nie będzie groziło (poza szpitalem). W naturze (czy ktoś chce czy nie) chore i słabe jednostki nie mają szans, dzięki czemu gatunek trwa w zdrowiu i sile (chyba że człowiek go stłamsi). Proszę o wybaczenie rodziców chorych dzieci, nie chodzi mi o problem jednostek ale o promocję i trend ogółu.

 2. 2
  +9
  ~ WVW
  Piątek, 23.09

  Takich powinno się eliminować ze społeczeństwa

 3. 3
  +3
  ~ Kat Na Idiotów
  Piątek, 23.09

  Odpowiadam na pytanie. Bo mamy chore czasy, chory system i dobrą zmianę.

 4. 4
  --7
  ~ Bananowce
  Piątek, 23.09

  Na tym świecie żyją ***y a nie ludzie... Jak mozna chorego czlowieka zamknac za kraty? Takim tokiem myślenia nie dajemy rzadnych szans aby ludzie chorzy psychicznie w koncu mogli normalnie zyc. A ci co myśla ze tacy ludzie juz nie bede mieli nigdy normalnego zycia sa grubo w bledzie poniewaz jestem swiecie przekonany ze wiekszosc ludzi chorych jest na wiekszym poziomie intelektualnym niz taki co zyje na wolnosci. Jesli nie mieliscie nigdy z tym stycznosci to prosze was bardzo uprzejmie nie ***olic glupot na taki temat.

 5. 5
  +2
  ~ elblążanka
  Piątek, 23.09

  To, że słyszał głosy, które kazały mu zabić, może być udawane. Nie wierzę w coś takiego. A nawet gdyby to uważam, że taki człowiek powinien być eliminowany ze społeczeństwa na zawsze.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4824159145355