Sobota, 24.08.2019, Imieniny: Bartlomiej, Jerzy, Bartosz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

Uwięzili ją, gwałcili, miała siedzieć cicho... Znamy wyrok sądu

10.05.2017, 15:00:59 Rozmiar tekstu: A A A
Uwięzili ją, gwałcili, miała siedzieć cicho... Znamy wyrok sądu
Fot. Ryszard Biel

Po 5 lat spędzi w więzieniu dwóch mieszkańców wsi pod Fromborkiem. Elbląski sąd uznał ich za winnych gwałtu na elblążance. Wyrok nie jest prawomocny.

Przypomnijmy. Do zdarzenia doszo w nocy z 13 na 14 stycznia 2016 roku w Wielkim Wierznie (gmina Frombork). 24-letnia elblążanka pojechała tam na spotkanie ze znajomym, jak się później okazało jednym z napastników.

Na miejscu czekało na nią dwóch mężczyźn. Kobieta została uwięziona w garażu. Tam napastnicy wielokrotnie ją zgwałcili i zagrozili śmiercią, jeśli zgłosi to na policję. Mimo tego kobieta, już następnego dnia, powiadomiła policję o tym, że padła ofiarą przestępstwa. Mężczyźni zostali zatrzymani. 21 - letni Artur T. i 22-letni Łukasz K. nie przyznali się do winy. Braniewska prokuratura, która prowadziła postępowanie w tej sprawie, postawiła im jednak dwa zarzuty, pierwszy dotyczył gwałtu, a drugi gróźb kierowanych do kobiety.

W styczniu tego roku, przed Sądem Okręgowym w Elblągu, rozpoczął się ich proces. Sprawa, ze względu na to, że mogłaby narazić dobre obyczaje i naruszyć ważny interes prywatny pokrzywdzonej - jak uzasadniał sędzia, toczyła się za zamkniętymi drzwiami. 28 kwietnia zapadł wyrok.

Sąd uznał Artura T. i Łukasza K. za winnych obu zarzucanych im czynów i skazał, każdego z mężczyzn na 5 lat pozbawienia wolności, w tym 5 lat za gwałt i 6 miesięcy za czyn z art. 245 kodeksu karnego, czyli używanie przemocy lub groźby w celu wywarcia wpływu na świadka. Jednocześnie sąd na poczet więzienia zaliczył im areszt, w którym przebywają od stycznia 2016 roku. Oskarżeni zostali zwolnieni z kosztów sądowych

– mówi sędzia Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowe w Elblągu.

Wyrok nie jest prawomocny. Obie strony, zarówno oskarżenie, jak i obrona, złożyły wniosek o pisemne uzasadnienie wyroku, co jest zapowiedzią apelacji.

To kolejna sprawa gwałtu, którą w ostatnim czasie zajmuje się elbląski sąd. Na wokandzie nadal jest sprawa dwóch ratowników medycznych. W maju 2015 roku Sąd Rejonowy w Elblągu uznał ich za winnych gwałtu tłumaczki, która towarzyszyła im podczas szkolenia w Kaliningradzie. Mariusz C. został skazany na 2 lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat, a Jarosław G. na karę 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3. Od wyroku odwołały się obie strony i sąd ponownie rozpatruję sprawę. Ten proces również toczy się za zamkniętymi drzwiami. Kolejna rozprawa odbędzie się w czerwcu.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +13
  ~ lew
  Środa, 10.05

  Tylko 5 lat , zaliczony areszt i zwolnieni z kosztów , pewnie chętnie zapłace za nich ja , ty i wszyscy podatnicy

 2. 2
  +11
  ~ K
  Środa, 10.05

  Normalnie jak w krajach arabskich!!! Czy kobieta ma na każdym kroku się bać czy jakiś mężczyzn w pracy, po pracy czy w wyjeździe ją zgwałci??? Przecież to nienormalne!

 3. 3
  +8
  ~ zgredzik
  Środa, 10.05

  Powinni k.... zastrzelić podczas próby ucieczki .tak robili za komuny

 4. 4
  +10
  ~ To ja,,,
  Środa, 10.05

  Ja bym im ja..ja odciął za to co zrobili i do kamieniołomów na opracowanie,a nie zwolnienie z kosztów i życie za pieniądze podatników

 5. 5
  +7
  ~ Jamaleg
  Środa, 10.05

  Gdyby zgwalcno sedzine lub kogoś z rodzinej kasty dostali by min 25 latek

 6. 6
  0
  ~ xyz
  Środa, 10.05

  Ludzie nie wierzcie dziennikarskiemu podkrecania tematu i robienia z tego niewiadomo jakiej afery

 7. 7
  +5
  ~ Ignacy
  Czwartek, 11.05

  Znam tych typów osobiście, jestem zawiedziony to nie pierwszy ich taki wybryk . To jest kolejna porażka Polskiego Wymiaru Sprawiedliwości .

 8. 8
  +3
  ~ Polak.
  Czwartek, 11.05

  5 lat za gwałt, uwięzienie w garażu i zastraszanie - po takim wyroku STRACH faktycznie ALE ZGŁASZAĆ TAKIE SPRAWY NA POLICJĘ - tylko patrzeć jak kolejnego zawiadomienia nie będzie, tylko będą samosądy przez wyroki takich sądów - SĄDY DO WYMIANY Ps. 5 lat więzienia grozi kierowcy, który nie zauważy jak mu POlicjant zamacha lizakiem przy drodze i się nie zatrzyma (osobiście sam miałem raz taki przypadek, wtedy gliniarz nie ruszył w pościg, a o tym, że machał dowiedziałem się dopiero od krewnego, który jechał drugim samochodem za mną - PiS niestety też wymyśla czasem kretyństwa) - GDZIE TU SPRAWIEDLIWOŚĆ???

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.