Poniedziałek, 23.09.2019, Imieniny: Tomasz, Maurycy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

15 lat za zabójstwo trójki dzieci. Lucyna D. dzisiaj usłyszała wyrok

26.04.2017, 14:57:51 Rozmiar tekstu: A A A
15 lat za zabójstwo trójki dzieci. Lucyna D. dzisiaj usłyszała wyrok
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. Adrian Sajko)
REKLAMA

Zapadł wyrok w sprawie Lucyna D. z Lubawy, oskarżonej o zabójstwo trójki dzieci. - Dzisiaj (26 kwietnia) sąd skazał ją na łączną karę 15 lat pozbawienia wolności. O zwolnienie warunkowe kobieta będzie się mogła starać dopiero po 12 latach – mówi Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Rejonowego w Elblągu. Obrona nie ukrywa rozczarowania i zapowiada apelację.

Przypomnijmy. Na ślad zbrodni policjanci trafili w 2013 r. Po anonimowym telefonie informującym, że kobieta mogła sprzedać swoje dzieci, zjawili się w domu mieszkanki Lubawy. Na miejscu odkryli ciała noworodków. Te znajdowały się w zamrażarce, z której przez lata korzystali domownicy.

Lucyna D. miała dokonywać morderstw w ciągu kilku lat, od 2009 do 2013 roku. Oskarżona została o zabójstwo trójki nowo narodzonych synów – Huberta, Antoniego i Andrzeja - matka dusiła ich, a ciała umieszczała w zamrażarce. W 2014 roku Lucyna D. została skazana na 25 lat więzienia. Wyrok ten jednak uchylił Sąd Apelacyjny w Gdańsku. W 2015 roku, po ponownym rozpatrzeniu sprawy sąd skazał Lucynę D. na 15 lat więzienia. Ponownie obrona odwołała się od niego, powołując się na błędy proceduralne.

W połowie grudnia ubiegłego roku sprawa wróciła na wokandę Sądu Okręgowego w Elblągu. Rozprawa toczyła się za zamkniętymi drzwiami. Sąd przychylił się bowiem do wniosku obrońców mieszkanki Lubawy i jej samej. Tym razem obrona Lucyny D. chciała udowodnić, że powinna ona zostać uznana winną tylko nieumyślnego spowodowania śmierci. Nie udało się. Dzisiaj zapadł wyrok w tej sprawie. Za zabójstwo trójki dzieci sąd skazał ją na 8, 12 i 13 lat.

Łączna kara to 15 lat pozbawienia wolności, z zastrzeżeniem, że o zwolnienie warunkowe kobieta będzie się mogła starać dopiero po 12 latach. Sąd na poczet wyroku zasądził jej karę więzienia od 2013 roku, czyli prawie cztery lata oraz zwolnił ją z kosztów sądowych

– mówi Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Rejonowego w Elblągu.

Niestety zapadł wyrok taki sam jak poprzednie. Nie rozumiemy tego. Naszym zdaniem nie wszystkie wątki zostały wyjaśnione jak, chociażby stan poczytalności Lucyny D. w czasie, gdy dochodziło do tych wydarzeń. Jej obecny stan, którym się zajmowano, przez lata mógł ulec zmianie

– mówi mecenas Andrzej Kozielski, obrońca Lucyny D.

- Złożymy zapowiedź apelacji, zapoznamy się z uzasadnieniem wyroku. Naszym zdaniem jednak w tej sprawie konieczna jest apelacja – dodaje Kozielski.


Pliki dołączone do informacji:


Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ 123123123
  Środa, 26.04

  Dlaczego tylko 15 lat? Czy redakcja ma dostęp do aktów sprawy?

 2. 2
  0
  ~ wkurzona
  Środa, 26.04

  A czy byk rozpłodowy został SKAZANY ??????????????,bo chyba NIKT nie ma watpliwosci co do byka winy ,najwiekszego sprawcy zbrodni.

 3. 3
  +2
  ~ 1231234
  Środa, 26.04

  Nie umiesz nawet odmienić słowa akta w swojej wypowiedzi a pytasz o ich treść? Kto tu pisze? P a t o l a

 4. 4
  +1
  ~ idiot..kom_stanowecze_nie
  Czwartek, 27.04

  Wkurzona.... jak krowa nie da - to byk nie weźmie :P

 5. 5
  --1
  ~ Stop patologii
  Piątek, 28.04

  Dlatego aborcja powinna byc legalna!

 6. 6
  0
  ~ Anna
  Piątek, 28.04

  Stop patologii- czym rozni sie zabojstwo od aborcji poza wiekiem dziecka? Aborcja jest jedną z form zabójstwa dzieci nie mogą się same obronić i tego nam nie powiedzą ale one chcą żyć i nie nam dane prawo by to życie przerywać.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.