Piątek, 14.08.2020, Imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

Sprawa przeciw elblag24 ponownie odroczona. Tym razem przez wniosek o wyłączenie sędziego

25.10.2014, 11:31:04 Rozmiar tekstu: A A A
Sprawa przeciw elblag24 ponownie odroczona. Tym razem przez wniosek o wyłączenie sędziego
fot. Kamila Jabłonowska

Sąd Okręgowy w Elblągu ma podczas tegorocznej kampanii wyborczej ręce pełne roboty. W trybie wyborczym bowiem do rozpatrzenia miał sprawę, którą Cezary Balbuza z Elbląskiej Koalicji Obywatelskiej wytoczył przeciw autorowi tekstu opublikowanego  w elblag24. Wydawca tego serwisu jest zobowiązany do przeprosin za kłamstwa zamieszczone w materiale. Zanim jeszcze wyrok stał się prawomocny do sądu trafiła kolejna sprawa przeciwko elblag24. Tym razem Paweł Kowszyński z Solidarnej Polski postanowił bronić swojego dobrego imienia.  Na razie jednak sprawa nie może ruszyć z miejsca.

Dziś (25 października) po raz trzeci usiłowano rozpocząć sprawę. Dwie poprzednie rozprawy nie doszły do skutku, ponieważ autor artykułu, Borys T.,  nie stawił się w Sądzie. Kiedy dziś pojawił się on  przed salą rozpraw Paweł Kowszyński miał nadzieję, że w końcu dojdzie do rozpoczęcia rozprawy. Czas gra tu dość ważną rolę, bowiem jesteśmy w trakcie kampanii wyborczej. Oczyszczenie imienia przed wyborami stanowi kluczową sprawę dla każdego polityka.

- Pełnomocnik uczestnika postępowania Borysa T., złożył wniosek o wyłącznie sędziego. Wniosek musi zostać rozpoznany, w związku z tym sprawa została odroczona. Sąd musi rozpatrzyć ten wniosek, dlatego ponownie w sądzie spotkamy się w środę – mówi dr Maciej Bogusławski, radca prawny Pawła Kowszyńskiego. - W mojej ocenia to celowa próba przeciągania tego postępowania.

Teraz należy czekać aż Sąd rozpozna wniosek i wyda postanowienie, do  którego pozwany ma prawo złożyć  zażalenie. - To wszystko wymaga czasu. Jestem przekonany, że ten wniosek będzie rozpoznany odmownie i  Sąd będzie mógł dalej procesować – dodaje Maciej Bogusławski. - W mojej ocenie nie ma żadnych podstaw do tego, by w tej sprawie wyłączać sędziego.

Dlaczego został złożony taki wniosek? - Uczestnicy postępowania powołują się na rzekomą znajomość pani Karoliny Kowszyńskiej, czyli żony pana Pawła, z sędzią Dorotą Zientarą, która prowadzi to postępowanie. Ja wiem, że przyjacielskich relacji między nimi nie ma. Pracują w tym samym sądzie, ale to zupełnie nie jest podstawa do tego, żeby wykluczyć sędziego – zaznacza  Maciej Bogusławski.

Borys T. złożył również drugi wniosek. - Sąd nie może rozpoznać drugiego wniosku o wyłączenie jawności sprawy, dopóki nie rozpozna pierwszego wniosku – wyjaśnia  Maciej Bogusławski.

Na sprawie obecny był Borys T. wraz pełnomocnikiem. Na sali zabrakło wydawcy elblag24. - Jego żona odmawia przyjęcia korespondencji.  Sąd poprosił pana Borysa T., żeby poinformował swojego przełożonego, że termin rozprawy został odroczony na środę i być może uda się to zrobić w ten sposób – mówi Maciej Bogusławski. - Nie zmienia to faktu, że w mojej ocenie jest to celowe udaremnianie doręczenia tego zawiadomienia.

Paweł Kowszyński chce, aby tak jak w przypadku Cezarego Balbuzy, z internetu zniknął materiał wprowadzający czytelników w błąd.  - Domagamy się przede wszystkim usunięcia z portalu internetowego elblag24 kłamliwych informacji o tym, iż pan Paweł Kowszyński  był zatrudniony na podstawie umowy cywilno- prawnej w Centrum Nauki Żak i kłamliwych informacji o tym, iż w dniu opublikowania artykułu, czyli 11 października, pan Paweł Kowszyński pozostawał osobą bezrobotną. W tamtym czasie był osobą zatrudniona i jest nią do chwili obecnej – wymienia Maciej Bogusławski. - Jesteśmy absolutnie przekonani, że te informacje zawarte w artykule są po prostu nieprawdziwe.

Sprawa wznowiona zostanie w środę, 29 października.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 8

%75.0 %25.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 3 )


Komentarze do artykułu (19)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ prawoDożycia
  Sobota, 25.10

  tam qrwa, qrwie łba nie urwie! cała ta ferajna z Placu Konstytucji dawno za łapówkarstwo powinna siedzieć, ci co nie biorą w łapę to milczą i podpisują się pod łapówkarzami.

 2. 2
  +13
  ~ 100% Elblążanin
  Sobota, 25.10

  Czas skończyć tą farsę.... wstyd

 3. 3
  +12
  ~ Wilczek1968
  Sobota, 25.10

  do czego to doszło? Kuchejda z Tuckim robią sobie maksymalne jaja z elbląskiej temidy a ta ma niestety związane ręce przepisami. czas skończyć ten cyrk, swego czasu Kuchejda na rok czasu opuścił Elbląg i przeniósł się do Gdyni, żeby tam siać ferment. wyjedź chłopie raz na zawsze z tego miasta i nie psuj dłużej elbląskiego powietrza. choćby do Austrii, do rodziców, niech cię tam zabiorą na zawsze.

 4. 4
  +9
  ~ elblążanin troskliwy
  Sobota, 25.10

  aby nie zmienili na sędziego Falla!!!!!!!!!!!a Kuchejdę i Tuckiego zakuć i doprowadzić w kajdanach i po wyroku od razu na halicką albo do Sztumu!

 5. 5
  +10
  ~ marecki44
  Sobota, 25.10

  Wychodzą układy i układziki. Żona Kowszyńskiego pracująca w tym samym sądzie który ma orzekać w sprawie. Przecież to jakieś kpiny! Pewnie Kowszyński był przekonany o wygranej skoro wszem i wobec, ciesząc się ogłaszał że pozwał e24, a tu... ZONK!!! Złożyli wniosek o wykluczenie sądu. I SŁUSZNIE!

 6. 6
  +4
  ~ po uniwerku
  Sobota, 25.10

  Dziwi mnie jedno, że niektórzy korespondują z elblag24. Widocznie są potrzebni, no mają potknięcia - muszą więcej przyłożyć się o rzetelność publikowanych materiałów. Niestety za błędy to trzeba płacić, nauczka na przyszłość.

 7. 7
  +3
  ~ pr.a
  Sobota, 25.10

  Walka o sprawiedliwość. Trudno uwierzyć w uczciwość pewnych ludzi i grup a tu wychodzą wpływy choćby tego polityka. Smutne to. Jakoś jednak zaczynam wierzyć w tą walkę konkurencyjnego portalu z lokalnymi układami... Wyszło szydło z worka.

 8. 8
  +4
  ~ po uniwerku
  Sobota, 25.10

  Chyba nic się nie stało?

 9. 9
  +3
  ~ gra na zwłokę
  Sobota, 25.10

  Zwykła gra na zwłokę. E24 liczy, że zyska kilka dni i łapie się wszystkiego. Ten wniosek o wyłączenie będzie nieskuteczny, ponieważ o innych przeszkodach mówi.

 10. 10
  +26
  ~ tonący brzytwy się chwyta.
  Sobota, 25.10

  Wnioski o wyłączenie nie podlegają opinii strony przeciwnej, a sąd ma obowiązek natychmiast przerwać rozprawę i skierować taki wniosek do rozpoznania innemu składowi sędziowskiemu. Wygląda na to, że e24 na kolejnej rozprawie złoży także wniosek o wyłączenie aby uniemożliwić zakończenie tego procesu. Oczywiście przy tym hucznie będą pisali, że rozbijają jakiś wyimaginowany układ. Prawda jest taka, że dopuścili się pomówienia i teraz brną w zaparte.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.