Wtorek, 23.07.2024, Imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Ta wiedza przyda się każdemu pracodawcy. O zarządzaniu zasobami ludzkimi na seminarium naukowy EUH-E i Lions Club Elbląg

02.02.2018, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Ta wiedza przyda się każdemu pracodawcy. O zarządzaniu zasobami ludzkimi na seminarium naukowy EUH-E i Lions Club Elbląg
Fot. Ryszard Biel

Motywować pracowników, czy wymagać? Co ma wpływ na ich zarobki w teorii, a jakie są w praktyce? To tylko niektóre z pytań, na które odpowiedzi zaproponowali uczestnicy seminarium naukowego, które odbyło się w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej.

EUH-E i Lions Club Elbląg po raz kolejny poruszają tematy, ważne również dla lokalnego rynku pracy. Zasoby ludzkie w zarządzaniu nowoczesną organizacją to temat seminarium naukowego, które odbyło się w piątek, 2 lutego, w EUH-E.

Zapoznanie się ze stanem badań nad aktualnymi problemami, koncepcjami zarządzania zasobami ludzkimi w organizacji z uwzględnieniem podmiotowości pracownika i jego odrębności w systemie społecznym organizacji to główne cele tego seminarium. Ma ono również służyć upowszechnianiu dobrych praktyk z różnych obszarów zarządzania zasobami ludzkimi oraz tworzenia atrakcyjnego kapitału ludzkiego. To ładnie powiedziane, ale trudniejsze do realizacji, jednak po to jesteśmy w szkole wyższej, aby dyskutować nad tymi problemami

- powiedział prof. Dr hab. Andrzej Sylwestrzak, dziekan wydziału Administracji i Nauk Społecznych EUH-E otwierając seminarium.

Konferencja poświęcona była tematowi ważnemu i rozległemu. W jej trakcie poruszano kilka wątków. Przykładowo. O teorii socjoekonomicznej i kapitale ludzkim mówił prof. dr hab Ali J. Salikhow, wykładowca elbląskiej uczelni. Badania nad kształtowaniem wynagrodzeń według wyników przybliżył mgr Adrian Sawicki, doktorant na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego, a do coachingu jako skutecznego narzędzia rozwoju zasobów ludzkich w organizacji przekonywał mgr Roman Rynkiewicz, doktorant na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i właściciel firmy consultingowej. Wśród wykładowców znaleźli się więc zarówno naukowcy, jak i pracodawcy. Adresatem wydarzenia byli również i praktycy i teoretycy zarządzania zasobami ludzkimi. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie Gustaw Marek Brzezin.

Dzisiejsze seminarium jest już piątym organizowanym wspólnie przez EUH-E i Lions Club w Elblągu, pod patronatem marszałka.

Temat za każdym razem jest inny. Ustalamy go biorąc pod uwagę to, jakie są potrzeby i jaki temat może być najbardziej istotny dla funkcjonowania społeczeństwa. W tym roku powiedzieliśmy, że to będzie temat zarządzanie zasobami ludzkimi w nowoczesnej organizacji z tego względu, że jest to temat bardzo nośny, istotny zarówno dla pracodawców, jak i pracowników. Myślę, że to wiedza najbardziej istotną dla pracodawców. Zasoby ludzkie są największą wartością danej firmy. Również dla osób, które zarządzają kadrą, rekrutują pracowników, tworzą systemy wynagrodzeń, motywacyjne. Im ta wiedza najbardziej może się przydać. Zasoby ludzkie są największą wartością danej firmy

- mówi Patryk Ogórek, Prezydent Lions Club Elbląg. 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Galeria / Seminarium naukowe EUH-E i Lions Club ( zdjęć 35 )
Dodano: 2018-02-02 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ Jamaleg
  Piątek, 02.02

  Zarządzanie zasobami w mniemaniu elbląskich januszy biznesu wygląda tak . Masz wsuwać od rana do nocy za najniższą krajową . Gdy zachorujesz zwolnią cię . O urlopach zapomnij . No ale powoli kończą już budowę siódemkę i Januszem będą musieli zwijać biznesy bo niewolnicy wyjadą do Trójmiasta pracować za wyższe stawki.

 2. 2
  +5
  ~ Adam
  Piątek, 02.02

  Tematyka wykładu omawiana od ponad 25 lat. Wykład na bardzo słabym poziomie. Wstyd.

 3. 3
  +5
  ~ A-Z
  Piątek, 02.02

  Nawet tego nie czytam, znam zdanie jednego z przedsiębiorców cyt." to wszystko jest moje i nikt mi tu nie będzie rządził, do mnie należy decyzja" co ja mam robić. To co mówią i piszą ludzie to się potwierdza.

 4. 4
  +3
  ~ Prorok Igor
  Piątek, 02.02

  Fajnie by było jakby powstała stronka lub zakładka na stronie szkoły "kariery naszych absolwentów" za ostanie dwie dekady. Wówczas można byłoby się dowiedzieć ilu parlamentarzystów oraz urzędników z UM ukończyło tą szkołę i kiedy fajny pomysł?

 5. 5
  +3
  ~ er ce
  Sobota, 03.02

  Następne paskudne obce słowo "coaching" czyżby zabrakło polskiego odpowiednika?.

 6. 6
  +4
  ~ AM
  Sobota, 03.02

  zarządzanie zasobami ludzkimi odbywa się w Polsce w standardzie obecnego wodza - na żywca przeniesionym z lat rozkwitu komuny w tym kraju więc proszę mi tu nie żartować ze mnie i społeczeństwa (tego świadomego) w tej jakże dalekiej od normalności kwestii

 7. 7
  +1
  ~ dex
  Sobota, 03.02

  Geriatria nieudaczników elbląskich na sali.... hmhmhmhmhmhmm

 8. 8
  0
  ~ Polityk
  Sobota, 03.02

  Tłumy , co za bzdet i komu i po co to sluzy

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2669360637665