Sobota, 17.03.2018, Imieniny: Gertruda, Patryk, Zbigniew
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Ile nas kosztuje ochrona Jarosława Kaczyńskiego? 1,5 mln zł rocznie!

04.12.2017, 12:45:36 Rozmiar tekstu: A A A
 Ile nas kosztuje ochrona Jarosława Kaczyńskiego? 1,5 mln zł rocznie!
Fot. fakty.interia.pl
Nasz Czytelnik pyta – sprawdźcie, ile kosztuje nas, podatników, ochrona posła Jarosława Kaczyńskiego. No i sprawdziliśmy – dokładnie 1,5 mln zł rocznie.
 
Jak informuje portal koduj24.pl, prawie 1,5 mln zł rocznie kosztuje podatnika ochrona zwykłego posła Jarosława Kaczyńskiego. – „To oburzające, jestem zszokowany. Jestem pewien, że tyle nie kosztuje nawet ochrona prezydenta” – ocenia Sławomir Nitras z Platformy Obywatelskiej. – „Jak partia może wydać niemal 1/10 swojej całkowitej dotacji z budżetu na ochronę jednego człowieka?! Dla mnie to dowód na to, że PiS nie jest normalną partią”– oburza się polityk.
 
Partie polityczne ujawniają swoje finansowe sprawozdania za miniony rok. „Gazeta Wyborcza” podliczyła, na co partia rządząca wydała niemal 50 milionów złotych. Za 2016 rok Prawo i Sprawiedliwość otrzymało bowiem 18 milionów złotych subwencji z budżetu i prawie 30 milionów zwrotu za kampanijne wydatki. Okazało się, że kwota przeznaczona na ochronę prezesa PiS jest zaskakująco wysoka.
 
Prawie 3 miliony złotych Prawo i Sprawiedliwość przeznaczyło na wynagrodzenia dla pracowników partii. Połowę mniej kosztuje ochrona prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego. Prywatna firma Grom Group, która nie odstępuje byłego premiera na krok, zainkasowała za to prawie 1,5 mln złotych.
 
– Jeśli tak wydaje się miliony po to, żeby odgrodzić się od ludzi, to nie jest to przejawem otwartości i chęci spotykania się z wyborcami, jak próbują nas przekonać Jarosław Kaczyński, Beata Szydło i inni politycy PiS. Wręcz przeciwnie, to jest pokazanie zupełnie innej twarzy. Prawdziwej twarzy PiS. Partii, która zamyka się na obywateli i zupełnie nie rozumie, na czym polega dialog” – dodaje Joanna Scheuring-Wielgus. Posłanka Nowoczesnej zauważa, że nie jest to jedyny przejaw odgradzania się PiS od obywateli. – „Wokół Sejmu też ma stanąć mur.
Tych murów w PiS jest bardzo dużo” – stwierdza.
 
Jak informuje Gazeta Wyborcza teren wokół willi posła Jarosława Kaczyńskiego na warszawskim Żoliborzu ochraniają policjanci w cywilu. To funkcjonariusze Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej, który ściga złodziei samochodów, narkotykowych dilerów i włamywaczy. 
 
Policja jednak oficjalnie zaprzecza, aby stale prowadziła ochronę posła Jarosława Kaczyńskiego. 
 
Warto mieć na uwadze, że są to pieniądze publiczne, czyli nasze – podatników. Czy więc faktycznie „zwykły, szeregowy poseł” jakim przynajmniej oficjalnie jest Jarosław Kaczyński potrzebuje ochrony za kwotę 1,5 mln zł rocznie?
 
AS

Oceń tekst:

Ocen: 6

%16.7 %83.3


Komentarze do artykułu (36)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +20
  ~ wasyl
  Poniedziałek, 04.12

  skandal, tak samo jak utrzymywanie naszych nierobów ze straży miejskiej też 1,5 miliona zł. Tylko siedzą w domach podczas pracy albo wożą tyłki w prywatnych sprawach, przykład auto ich NE 58000

 2. 2
  +22
  ~ wasyl
  Poniedziałek, 04.12

  a dzieci i dorośli ciężko chorzy muszą żebrać kasę na leczenie, chory kraj, i w tyłku mam takie słowa jak ojczyzna

 3. 3
  +2
  ~ alla
  Poniedziałek, 04.12

  Droga redakcjo, skoro już jesteście tak dokładni, to może sprawdzicie, ile kosztuje ochrona pozostałych oficieli, w tym byłych prezydentów. Czytelników interesuje nie tylko Jarosław K. ale też pozostali politycy. Wtedy będziecie bezstronni, bo na razie tekst typowo stronniczy.

 4. 4
  +23
  ~ pisowaty
  Poniedziałek, 04.12

  Do Alla, przypomnij mi jaką to ważną funkcję pełni Kaczyński, że ma ochronę za nasze pieniądze? Jest prezydentem, premierem?

 5. 5
  +5
  ~ do pisowaty
  Poniedziałek, 04.12

  Chodzi mi też m.in o innych szefów partii i posłów.

 6. 6
  --104
  ~ polak
  Poniedziałek, 04.12

  co to za ubek napisał???POwski pomiot rozliczcie swoich za to co nakradli i wasze afery!!!!! A naczelnikowi państwa ochrona się należy bo POw-scy mordercy czatują na niego,mamy przykłady jak członkowie PO mordowali członków PIs-u.A ruskie tez na niego czatują, brata załatwili a z Jarkiem się nie udało!!

 7. 7
  +19
  ~ klik
  Poniedziałek, 04.12

  Kto bogatemu zabroni, chyba że urna to zweryfikuje?

 8. 8
  +12
  ~ kolo
  Poniedziałek, 04.12

  @polak, nie nadużywaj słowa Polak.

 9. 9
  --15
  ~ mius
  Poniedziałek, 04.12

  Poseł Nitras zapomniał jak zmarnotrawili publiczne pieniądze w aferach i wyprzedając narodowy majątek wart miliardy ?! Zobaczył 1,5 mln a nie widział miliardów ?! Weźcie się POwcy do pracy zamiast walczyć do znudzenia z PiSem

 10. 10
  +22
  ~ Dreptak
  Poniedziałek, 04.12

  Wolak - co to znaczy naczelnik państwa??? W Wolsce może istnieje takie stanowisko, w Polsce kidyś nazywano dzierżony przez kłamczyńskiego stołek I sekretarzem... Kurdupel jest zwykłym obywatelem i nie życzę sobie płacić ani grosza na utrzymanie tego darmozjada; dojna zmiana, kulson mać!!! Pozatym łżesz jak bura suka gadając o rzekomych mordach, w państwie prawa już byś karnie odpowiadał za zniesławienie, ale w sytuacji, kiedy decydują prokuratorzy wyszkileni w PZPR, czuj się na razie bezpieczny - do najbliższych wyborów...

 11. 11
  +43
  ~ Maczeta.
  Poniedziałek, 04.12

  A ja sie pytam Leonardzie.K gdzie jesteś???????

 12. 12
  +14
  ~ AM
  Poniedziałek, 04.12

  Niezależnie od opcji politycznej w tym śmiesznym i dętym kraju każdy pieszczoch systemu a tym bardziej jego twórca jest ponad prawem i jego koszty "uzyskania?" wykraczają daleko ponad standard przyzwoitości. Kaczyńskiemu udało się niewątpliwie lumpenproletariat i towarzystwo z kruchty kościelnej ubrać w nową religię narodową. Przeskoczył tym samym komuchów w tej kwestii bo im nigdy nie udało się dojść do takiego poziomu konfabulacji i kabaretu czczonego przez liczną tłuszczę. Cóż jaki koń jest każdy widzi, nie można być tylko trochę w ciąży i nie można w realu tkwić w ustawicznym rynsztoku - wydawało by się ale jak wielu to uwielbia mając za wzór pitawal nieustający i ogromny zestaw seriali dla sprawnych inaczej.

 13. 13
  --15
  ~ No a
  Poniedziałek, 04.12

  A ile kosztowało i kosztuje nas tzw. P. O. Co o tym cisza.

 14. 14
  --15
  ~ eWA ..............
  Poniedziałek, 04.12

  Czytelnik który tak zatroskany ile kosztuje ochrona Pana J.Kaczyńskiego to pewnie zwolennik MAFII - PO , MAFII która przez swoje osiem lat rządzenia zadłużyła Kraj na kilkaset miliardów złotych . Pytam zatroskanego czytelnika gdzie on wtedy był jak nas MAFIA - PO tak ostro zadłużała ....

 15. 15
  --6
  ~ endargo
  Poniedziałek, 04.12

  Podziękujcie medialnym i opozycyjnym podżegaczom hodującym nienawiść do JK, promującym dyfamację zamiast rzeczowej debaty.

 16. 16
  --11
  ~ mius
  Poniedziałek, 04.12

  ~AM : w swoim bełkotliwym komentarzu obraziłeś wielu Polaków tylko dlatego, że myślą inaczej niż Ty. Przeczytaj jeszcze raz swoje wypociny i spróbuj sam siebie zrozumieć. Czy potrafisz bez obrażania kogokolwiek wyrazić swoje poglądy ? Po co silisz się na takie krasomówcze teksty, które oprócz ozdobników nic nie wnoszą? AM nie znaczy od razu Adam Mickiewicz...

 17. 17
  +12
  ~ q1
  Poniedziałek, 04.12

  Dlatego partie nie powinny być dotowane z państwa. Niech sobie żyją ze swoich składek.

 18. 18
  +16
  ~ zzoorroo
  Poniedziałek, 04.12

  Ten poseł doskonale wie, że partia której jest prezesem łamie podstawowe prawa konstytucji !!! Robi to z premedytacją tak jak kiedyś komuniści dla mnie niczym się od nich nie różni !!! Nie może na razie jechać z rodakami ostrzej ze względu na powszechny dostęp do internetu (zobaczymy jak długo) P.S. Jest pewna różnica między nim a komunistami ON OFICJALNIE ZA NIC NIE ODPOWIADA -NIKT NIE BĘDZIE MÓGŁ POSTAWIĆ GO PRZED TRYBUNAŁEM

 19. 19
  +8
  ~ Dreptak
  Poniedziałek, 04.12

  @eWA - nie kłam; albo podaj konkretnie wobec kogo rząd PO zaciągnął rzekome kredyty, albo przeproś za bezczelne łgarstwo (o ile słyszałaś o czymś takim jak honor)...

 20. 20
  --9
  ~ anka
  Poniedziałek, 04.12

  W jego obecnej sytuacji jest konieczne tym bardziej że częsc kosztów sam pokrywa .Rozliczcie Tuska z ochrony i codziennych lotów z Wwy do Gdańska a z Gdańska do Sopotu samochód sł.a zapowiadał szumnie że pociag będzie najlepszy,jak to nazwać.Osiem lat nas okradał nas i Polskę.

 21. 21
  +10
  ~ No ducks
  Poniedziałek, 04.12

  Droga anko, premier rządu ma nieco inne przywileje niż szeregowy poseł, lepiej policz koszty generowane przez obecny rząd - wyasfaltowanie drogi do obejścia obecnej premier (a dam głowę, że do domu pekaesem nie dojeżdża), koszt zdemolowanych samochodów prowadzonych przez dyletantów po czystce uczynionej w BOR, miliony wydawane przez resotr Szyszki na karty służbowe (niechlubny rekord wszechczasów) - to dopiero jest rozkradanie Polski na niespotykaną skalę;

 22. 22
  +7
  ~ joe
  Poniedziałek, 04.12

  taki mały a tyle na niego wydajemy...

 23. 23
  +56
  ~ zero litości
  Poniedziałek, 04.12

  Tak wybraliście tak macie !!!

 24. 24
  0
  ~ przyszły wyborca
  Poniedziałek, 04.12

  Znienawidzony KARAPUS.

 25. 25
  +2
  ~ Anita
  Poniedziałek, 04.12

  I bardzo dobrze.....SKARB NARODOWY trzeba chronić i strzec przed złem tego świata! A tak na poważnie, czego i kogo ten człowiek się boi? Tacy jak on zawsze kończą tragicznie-taka karma za niegodziwość i nic i nikt tu mu nie pomoże.

 26. 26
  +10
  ~ prawo i prawda ?
  Wtorek, 05.12

  A czy poseł Leonard Krasulski założył już sprawę w sądzie, że go niesłusznie oskarżono o sfałszowanie danych o wykształceniu ? - Że go niesłusznie oskarżono o sfałszowanie własnego życiorysu ? - Że go niesłusznie oskarżono o kradzież 20 litrów alkoholu z WP ? - A co na takie zachowanie posła Krasulskiego jego wierny przy ***s - Rafał Traks ?

 27. 27
  --6
  ~ ada
  Wtorek, 05.12

  a ile nas kosztowly obiadki POwcow u sowy

 28. 28
  0
  ~ wasyl
  Wtorek, 05.12

  Anita a ty tak na serio o tym skarbie? tfuuuuu na taki skarb, bleeeeee na niego i jego kota

 29. 29
  +6
  ~ xcvbnm
  Wtorek, 05.12

  ~ prawo i prawda ? a czy nierób Krasulski dostał wyrok za jazdę po pijanemu? a czy jego niemotny synalek dalej ***zi w stołek w olsztynie?

 30. 30
  +5
  ~ przyszły wyborca
  Wtorek, 05.12

  -ada,obiadki u Sowy to jest pikuś w porównaniu z wyskokami Misiewicza-no i koszt tego medalu kończącego jego "oszołamiającą" karierę tak więc pomyśl zanim coś napiszesz(myśl jako uczciwy człowiek a nie jak beneficjent 500+)

 31. 31
  --5
  ~ eWA ..............
  Wtorek, 05.12

  DO Dreptak .... NAWIEDZONY człowieczku gdzie ja piszę o kredytach , czytaj ze zrozumieniem albo sobie POdreptaj na deptaku ...........

 32. 32
  +9
  ~ Rebecca A. Bärbel Von Schmidt
  Wtorek, 05.12

  Społeczeństwo nienawidzi tego człowieka, więc duże pieniądze są przeznaczane na jego ochronę.

 33. 33
  +1
  ~ ojtam ojtam
  Wtorek, 05.12

  część podatników uważa, że tak musi być!

 34. 34
  +5
  ~ Dreptak
  Wtorek, 05.12

  @eWA - jak jesteś taką formalistką, to proszę bardzo - wobec kogo i w jaki sposób Polska została zadłużona na kilkaset miliardów złotych ??? konkrety proszę...

 35. 35
  --3
  ~ Głosuje na PIS
  Środa, 06.12

  Jarosław polske zbaw!

 36. 36
  --3
  ~ mieszkaniec
  Piątek, 08.12

  Jak widać były premier pan Jarosław Kaczyński przedstawia wielką wartość dla państwa POLSKIEGO a poseł Nitras jest bezwartościowy . i TO JEST TA RÓŻNICA . WARTOŚĆ CZŁOWIEKA NIE MA KASY . 1 ,5 MILIONA JEST TO KROPLA WODY W MORZU . Państwo nasze dba o ludzi , którzy są patriotami , a nie idiotami .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.