Środa, 3.03.2021, Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Elbląg: 72-latek z parabelką

20.01.2021, 12:20:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: 72-latek z parabelką

Pistolet P08 oraz foliowe zawiniątko z amunicją znaleźli policjanci kryminalni podczas przeszukania w mieszkaniu pewnego 72-latka w podelbląskiej miejscowości. Mężczyzna był już wcześniej notowany za nielegalne posiadanie broni i amunicji.
 

To nie pierwsza „Parabelka”, którą policjanci zabezpieczyli u 72-letniego mieszkańca podelbląskiej miejscowości. Był on już bohaterem materiałów publikowanych w 2016 i 2017 roku. Wtedy też wśród zabezpieczonych przedmiotów znalazło się kilka karabinów z czasów II Wojny Światowej, pistolet P-08, granat oraz amunicja i… 4 kg prochu strzelniczego. Wszystkie nielegalne przedmioty trafiły do policyjnego depozytu.
 

Tym razem policjanci znaleźli w mieszkaniu 72-latka, kolejny pistolet P-08 oraz foliowe zawiniątko z amunicją: karabinową, pośrednią i pistoletową. Łącznie było w nim 47 naboi.
 

Broń została zabezpieczona i trafi teraz do policyjnego laboratorium. Tam zostanie zbadana pod kątem, czy była używana do popełnienia przestępstwa. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za nielegalne posiadanie broni może mu grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.
 

kom. Krzysztof Nowacki
oficer prasowy KMP w Elblągu
 

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Larry
  Środa, 20.01

  Elbląski Harry Brown

 2. 2
  +12
  ~ Genowefa
  Środa, 20.01

  Jak wygląda na zdjęciu to owszem broń, tyle że przerdzewiała i chyba niezdatna do użytku.

 3. 3
  +5
  ~ Lion
  Środa, 20.01

  kiedyś taki złom to miał każdy z nas dzieciaków i nikt problemu nie widział .Ale czasy sie zmieniły i teraz nawet w w Misiu uszatku czegoś tam się dopatrują . A prezesa Owsiaka uważają za dobroczyńce i jeszcze chwila będą klękać przed nim . To Dzieciom i Młodzieży należą się Fanfary Oni są Prawdziwymi Wolontariuszami i Dobroczyńcami naszymi

 4. 4
  +6
  ~ )::
  Środa, 20.01

  zlom znalezli u Starszego Pana i sensacja .O jj ci nasi kochani policjanci ..A gdzienszacunek do zabytkowych militariów .

 5. 5
  +9
  ~ Elbing
  Środa, 20.01

  Przecież to jest złom nie stanowiący zagrożenia, może to ciąg dalszy operacji specjalnej - w Warszawie bałwan kaczka śniegowa terrorystka a u nas jej sprzęt.

 6. 6
  +4
  ~ Witajcie
  Środa, 20.01

  A już nasz ( tak dla przypomnienia pisał Pan Broniewski ) Kiedy .. nocą itd. ale nie każdy to zna albo wstydzi sie przyznac a szkoda

 7. 7
  +6
  ~ Państwo policyjne
  Środa, 20.01

  Oto dowód, czemu obywatel w Polsce nie może mieć broni. Gdy mu władza zagraża, nie mamy czym się bronić.

 8. 8
  +1
  ~ Parabellka
  Środa, 20.01

  Bp dobre słowo i pistolet, są lepsze niż samo dobre słowo.

 9. 9
  0
  ~ Działanie pozorowane
  Piątek, 22.01

  I ścigają staruszka bo powojenną parabelkę znaleźli?! I co on może komu tym zrobić? W łeb mundurowym przyłożyć? Jak młode gnoje buszują po ulicach to tygodniami i miesiącami, ba latami, nie widzą. No chyba, że upublicznią wizerunek i jakiś gorliwy ze wsi Elbląg doniesie. Jak ten "młodzieniec" powojenny złom sobie trzyma to larum. Ot, kreatywna milicja.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2332291603088