Wtorek, 23.04.2024, Imieniny: Jerzy, Wojciech
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

"Prędzej niż później ten rząd przejdzie do historii". Protest PiS w Elblągu (zdjęcia)

24.01.2024, 22:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Prędzej niż później ten rząd przejdzie do historii". Protest PiS w Elblągu (zdjęcia)
Fot.DK

Politycy i sympatycy PiS dziś, 24 stycznia protestowali w Elblągu "w obronie wolności i suwerenności Ojczyzny". - Zagrożona jest wolność słowa. Zagrożeń jest wiele, które płyną z Unii Europejskiej i ze wschodu. Rząd "koalicji 13 grudnia" wcale nie chce rozwiązać tych zagrożeń, wręcz je stwarza - przekonywał Marek Pruszak, elbląski radny, współorganizator wydarzenia.

 

 

 

Ponad 150 elblążan pojawiło się wieczorem w środę (24 stycznia) na placu Solidarności, przed Pomnikiem Ofiar Grudnia'70, aby zaprotestować przeciwko rządowi premiera Donalda Tuska. "Ruda wrona orła nie pokona" to jedno z haseł najczęściej skandowanych podczas manifestacji zorganizowanej przez Prawo i Sprawiedliwość. Udział w niej wzięli politycy i sympatycy ugrupowania.

 

 

 

 

Wiemy, że od kiedy "koalicja 13 grudnia" zaczęła funkcjonować, sprawy Polski nie do końca są im po drodze. Widzieliśmy to po decyzjach, które podejmowali. Tylko wytrwałość, determinacja są szansą. Jestem przekonany, że prędzej niż później ten zły rząd przejdzie do historii, a ci, którzy podejmują teraz bezprawne działania, odpowiedzą za to

- mówił do uczestników poseł PiS Andrzej Śliwka.

 

 

 

 

Poseł przekonywał, że Telewizja Polska została przejęta w sposób nielegalny i bezprawny, "Sienkiewicz poszedł na rympał, gdy się zorientował, że musi coś innego zrobić i stwierdził, że będzie likwidował media publiczne. Radio Olsztyn, Telewizja Polska będą zlikwidowane, majątek sprzedany, dziennikarze zwolnieni". Łamanie prawa zarzucił również ministrowi sprawiedliwości Adamowi Bodnarowi - Pan Bodnar był taki piękny, europejski, a co zrobił? Również poszedł na rympał. Osoby, które nie są związane z PiS, mówią wprost: nie można podejmować decyzji, które miały na celu usunięcie Prokuratora Krajowego. Nie można powołać dublera na to stanowisko, ponieważ jest pan prokurator Barski. (...) W czyim interesie to jest? Ilu przestępców będzie się cieszyło z tego powodu, że Bodnar wprowadził rozgardiasz w Prokuraturze Krajowej? Po 1989 roku nigdy nie było takiej sytuacji. Bardziej to przypomina standardy z jakiegoś Bantustanu niż z demokratycznego państwa w sercu Europy - dodał Andrzej Śliwka.

 

 

 


Podczas protestu wróciła również sprawa Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika oraz zwolnienie ich z więzienia we wtorek (23 stycznia) późnym wieczorem. - Wczoraj zwyciężyła sprawiedliwość, ale to dopiero początek drogi. Musimy wesprzeć tymi protestami naszych posłów, naszych ludzi, którzy będą bronić Ojczyzny. To wsparcie jest ważne - przekonywał Marek Pruszak.

 

 

 

 

Tacy jak oni rozumieją nawet nie bezwzględną siłę, ale rozumieją determinację, w wykorzystaniu tych środków, które posiadamy. Przecież głodujący więźniowie nie mają żadnej siły, ale mają siłę moralną i są zdeterminowani w tym, co robią. Udało się wypuścić z więzienia nielegalnie aresztowanych posłów. Mam nadzieję, że zostaną oni dopuszczeni do pracy parlamentarnej, bo w myśl prawa są posłami na sejm RP i żadna uchwała przyjęta przez ten Sejm, nie ma żadnej mocy, wobec tego, że Sejm nie ma ważnego składu. (...) Przed tą determinacją oni będą musieli ustąpić. Będą musieli wrócić do przestrzegania prawa, do tego, co jest w Rzeczypospolitej państwie prawa najcenniejsze, albo pójść sobie gdzieś, posiedzieć pod Bramą Brandenburską

- mówił Paweł Piekarczyk, pieśniarz związany z polską prawicą, który przyjechał na protest do Elbląga.

 

 

 


Podobne protesty ugrupowanie zorganizowało w różnych miastach Polski. Pierwszy "Protest wolnych Polaków" miał miejsce 11 stycznia w Warszawie. Wzięli w nim również elblążanie. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 7

%14.3 %85.7


Galeria / Protest Prawa i Sprawiedliwości ( zdjęć 23 )
Dodano: 2024-01-24 | Fot.DK
0

Komentarze do artykułu (60)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +47
  ~ joe
  Środa, 24.01

  karuzela smiechu

 2. 2
  +43
  ~ Puzon
  Środa, 24.01

  I znowu ta niewychowana młodzież robi hałas na mieście. Osiem gwiazdek !

 3. 3
  --66
  ~ Polka
  Środa, 24.01

  Brawo!, chociaż jak na początek tylko te 150 osób. Dziwi mnie jaka jest świadomość elblążan za to co się dzieje teraz w Polsce.Wiadomo, że wygrali i będą chcieli wprowadzać zmiany, no ale jak? robią to jak w państwie policyjnym. Chcą Nas Polaków zastraszyć, że oni teraz mogą wszystko od zaraz, prawo, no cóż ich nie obchodzi. Ich obchodzi tylko siła i to jak było widać siła fizyczna.Już Nas podzielili, na każdym kroku ubliżają mówiąc , że ludzie PIS to ludzie nie wykształceni, to katolicy trzeba ich oszlifować.Co jeszcze Nam szykują to czas pokaże, dlatego spotykajmy się częściej, jeszcze w większym gronie.Wszystko wskazuje na to, że będziemy musieli się bronić, bronic swoich wartości.

 4. 4
  --54
  ~ Mamy dość
  Środa, 24.01

  Kwestia miesiący gdy lewacka powska zaraza zostanie wypędzona przez Polaków. Jeśli będzie inaczej to Polska rzeczywiście będzie istnieć teoretycznie jak mawiał tow Sienkiewicz na nagraniach u sowy. A na naszych ziemiach stworzą kolonie o nazwie ukropolin.

 5. 5
  +64
  ~ Elblążanin
  Środa, 24.01

  MASAKRA. Sami starzy ludzie, którzy chcą ustawiać życie młodym ludziom. Przegraliście wybory 15 października i nie wróci to co było. Świat i Polska idą do przodu. Chcemy nowoczesnego życia bez PIS-u

 6. 6
  +16
  ~ Adam
  Środa, 24.01

  Patrzac na te zdjecia obawiam sie ze niedlugo wszyscy zwolennicy katoprawicowego pisu wymrą

 7. 7
  +55
  ~ Mieszkanka
  Środa, 24.01

  Całe szczęście to do historii przeszedł już PIS. I to ludzie sami wybrali oddając głos w wyborach.

 8. 8
  +34
  ~ Młodzieżowy
  Środa, 24.01

  150 osób na naprawdę ??? Śmieszne to jest, że taka grupka młodzieży chce tworzyć przyszłość dla Polaków i Elblążan.

 9. 9
  +43
  ~ koobeer
  Środa, 24.01

  byłem widziałem . Jak było 50/70 osób to wszystko.

 10. 10
  --11
  ~ Xxx
  Środa, 24.01

  Dlaczego nikt o tym niemówił byłoby więcej ludzi ja nic o tym niewiedziałem3

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4820439815521