Sobota, 15.06.2024, Imieniny: Jolanta, Wiola, Wit
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Budowa nowej komendy policji nadal w planach. Inwestycja ruszy w tym roku?

22.01.2023, 12:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Budowa nowej komendy policji nadal w planach. Inwestycja ruszy w tym roku?

O planach dotyczących nowej komendy dla elbląskiej policji przy ul. Lotniczej słyszymy od lat. Teraz temat pojawił się na konferencji warmińsko-mazurskiej policji. Czy budowa ruszy w 2023 roku? Sprawdzamy. 

 

 

Warmińsko-mazurska policja podsumowała minione dwanaście miesięcy. Podczas konferencji prasowej, którą z tej okazji, zorganizowano w ubiegłym tygodniu, mówiono również o najbliższych planach inwestycyjnych. Wśród nich wymieniono budowę nowych komend, m.in. w Elblągu. Zapytaliśmy więc rzecznika prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, na jakim etapie obecnie jest to przedsięwzięcie i kiedy ewentualnie miałyby ruszyć prace budowalne.

 

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie została przygotowana dokumentacja projektowa i zostało uzyskane pozwolenie na budowę nowej siedziby KMP w Elblągu na działce przekazanej na ten cel przez samorząd. Potrzeba uwzględnienia tego zadania w planie inwestycyjnym została zgłoszona do Komendy Głównej Policji. Dalsze działania w tej sprawie są uzależnione od decyzji, jaka zostanie podjęta przez KGP

 

- informuje asp. Tomasz Markowski, rzecznik prasowy KWP w Olsztynie. 

 

Przypomnijmy. Na budowę nowej komendy przy ul. Lotniczej elbląska policja czeka od lat. Obecne siedziby policji, przy al. Tysiąclecia i ul. Królewieckiej, od dawna nie spełniają już standardów. W 2017 roku elbląscy radni wyrazili zgodę na przekazanie działki miejskiej przy ul. Lotniczej pod tę inwestycję. Samo przekazanie terenu nastąpiło dopiero w marcu 2019 roku. Początkowo zakończenie przedsięwzięcia zaplanowano na pierwszy kwartał 2021 roku. Szybko okazało się, że jest to termin nierealny. W 2021 r. powstała dokumentacja projektowa budowy nowej siedziby KMP w Elblągu, a komenda wojewódzka uzyskała pozwolenie na budowę. 

 

Nowa siedziba, jak zapowiadano, będzie składała się z trzech budynków o łącznej powierzchni użytkowej ok. 8 385 m2, a kubaturze ok. 38 457 m3. Największy ma być budynek główny (powierzchnia zabudowy ok. 1 950 m2). Oprócz niego na terenie przy ul. Lotniczej stanie również budynek strzelnicy i siłowni oraz budynek techniczno-magazynowy. Koszt całego zadania ma wynosić 130 mln zł. W ubiegłym roku zrezygnowano z rozpoczęcia inwestycji, ze względów finansowych. Jak będzie tym razem? Do tematu wrócimy. 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ moja ocena
  Sobota, 21.01

  Budowa komendy w tej lokalizacji to tak jak ze strażą. Tyle obiektów w Elblagu Przekazać nieodpłatnie przynajmniej miasto pozbędzie sie kosztów utrzymania

 2. 2
  +2
  ~ Jamaleg
  Sobota, 21.01

  Komenda policji powinna być w centrum miasta co ułatwia kontakt i dojazd do niej mieszkańcom. W miejscu obecnej na tysiąclecia oraz w miejscu obecnej komendy można by wybudować fajna komendę. Blisko mieszkańców i ciekawa urbanistycznie bo pomiędzy budynkami wybudowanymi w miejscu parkingu przy epec i nowy budynek w miejscu starej komendy można połączyć przejściem podziemnym ( tunelm) jak i również wybudować połączenie nad ulica.

 3. 3
  +5
  ~ kek
  Sobota, 21.01

  Straż przy Łęczyckiej, Policja przy Lotniczej ... "słuszną linię ma nasza władza" ...

 4. 4
  +6
  ~ Kora
  Sobota, 21.01

  Nowa komenda by się przydała. Próbował ktoś z wózkiem dostać do budynku?!Masakra!!!

 5. 5
  +2
  ~ Nak
  Sobota, 21.01

  Elbląg jest zarządzany chaotycznie. Lokalizacja komendy straży pożarnej to jakaś farsa, myślałem że to przypadek ale teraz czytam o kolejnej farsie z komendą policji. Tu naprawdę źle się dzieje. Cały UM do wymiany i to wszyscy. Po nowych wyborach nikt nie ma tam prawa wrócić ponownie.

 6. 6
  +8
  ~ Zgroza
  Sobota, 21.01

  Na Elbląg nie ma pieniędzy CO??? A na olsztyn kasa idzie na wszystko. Przestańcie wreszcie kłamać O dwóch równorzędnych miastach. Elbląg i olsztyn. Dalej upadlacie nasze miasto Elbląg.

 7. 7
  +5
  ~ twój podpis
  Sobota, 21.01

  #Nak - a co ma miasto do siedziby organu rządowego. Może pomóc, działkę przekazać, budynek, ale ostateczna decyzja gdzie zapada daleko od Elbląga

 8. 8
  +4
  ~ b
  Sobota, 21.01

  hahah nie dość że mieszkańców lotniczej wqurwiają samoloty, to jeszcze strzelnicę im chcą budować xd

 9. 9
  --2
  ~ mis
  Niedziela, 22.01

  w tej chwili sa dwie komendy jeszcze malo?policjanci sie nie mieszcza ?dostawic kilka kontenerow mieszkalnych i wystarczy na takie miasto jak elblag dwie komendy policji wystarcza

 10. 10
  +6
  ~ er ce
  Niedziela, 22.01

  Ten szpetny budynek przy Tysiąclecia rozebrać.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1139080524445