Piątek, 7.10.2022, Imieniny: Petra, Fryderyka, Artur
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg w TVP. Gwiazdy zaśpiewały piosenki wojskowe, minister Błaszczak zachęcał do służby (zobacz zdjęcia)

16.08.2022, 02:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg w TVP. Gwiazdy zaśpiewały piosenki wojskowe, minister Błaszczak zachęcał do służby (zobacz zdjęcia)
Fot. Paweł Friedrich

Koncert piosenki wojskowej państw NATO odbył się dziś (15 sierpnia) w Elblągu. Na scenie Captain Jack zaśpiewał swoje hity, Filip Lato wykonał "Wind of Change", a... szef MON Mariusz Błaszczak namawiał do służby wojskowej. Wydarzenie zorganizowane przez TVP transmitowano na antenie pierwszego kanału Telewizji Polskiej. Zobacz galerię zdjęć z widowiska.

 

Dziś (15 sierpnia) Święto Wojska Polskiego i 102. rocznica Bitwy Warszawskiej. Z tej okazji TVP zorganizowała w Elblągu Koncert piosenki wojskowej państw NATO. Elblążanie tłumnie na Wyspie Spichrzów, a widzowie przed telewizorami wysłuchali znanych żołnierskich przebojów w wykonaniu wielu artystów.

 

Podczas koncertu wystąpili wykonawcy z Polski. Filip Lato, w towarzystwie chóru Sienna, wykonał m.in. "Wind of Change" kultową balladę zespołu Scorpions. Katarzyna Moś zmierzyła się z równie znanym "Eye of the Tiger" zespołu Survivor, czyli najbardziej znanym utworem z serii filmów "Rocky" oraz "Take My Breath Away" grupy Berlin (to z kolei piosenka z filmu "Top Gun"). Na scenie pojawili się również m.in. Halina Frąckowiak z utworem "Napisz proszę", Marien i Vito WS. Swoją reprezentację mieli także żołnierze, m.in. Chór Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, który wykonał m.in. "Rozkwitały pąki białych róż" i "Serce w plecaku" oraz Tomasza Różniatowskiego. Podczas widowiska, organizowane przez TVP nie zabrakło również Jana Pietrzaka i jego "Żeby Polska była Polską". Telewizja Polska do udziału w koncercie zaprosiła również zagranicznych wykonawców, wśród nich m.in. Captain Jacka, turecką wokalistkę Behar Gelier i Deana Bartona (Spirit of Smoke).

 

Elblążanie, którzy postanowili spędzić poniedziałkowy wieczór na Wyspie Spichrzów, nie ukrywali emocji.

 

Czegoś takiego w naszym mieście chyba jeszcze nie było nigdy

- podkreślała pani Małgorzata, która na koncert wybrała się z rodziną.

 

Moja córka nie mieszka w Elblągu, jednak ten wieczór spędzimy razem. Ona przed telewizorem, a my tutaj. Cieszę się, że zorganizowano ten koncert. Mój mąż jest emerytowanym wojskowym to dla niego i naszej rodziny duże wydarzenie

- dodała pani Magda.

 

Na scenie pojawił się również wicepremier i szef MON Mariusz Błaszczak, który złożył żołnierzom życzenia i jednocześnie zachęcał do wstąpienia do służby wojskowej.

 

Każdy ochotnik otrzymuje 4560 zł miesięcznie, może zrobić prawo jazdy i zdobyć różne uprawienia m.in. patent nurka, czy skoczka spadochronowego. Po rocznym szkoleniu może zostać zawodowym żołnierzem lub rezerwistą. Zajrzyjcie do najbliższego wojskowego centrum rekrutacji, czekamy na was. Potrzebujemy waszej wiedzy i energii, sprawności i entuzjazmu

- przekonywał ze sceny minister Błaszczak.

 

Widowisko było ilustrowane materiałami filmowymi związanymi z wojskowością. Nie zabrakło również życzeń dla polskich żołnierzy. Te przekazali między innymi ich koledzy z innych państw NATO.

 

Z okazji koncertu w Elblągu pojawił się nie tylko minister Błaszczak, ale również prezes Telewizji Polskie Jacek Kurski. Obaj panowie brylowali przed sceną, robiąc sobie m.in. selfie ze zgromadzoną tam publicznością.

 

Co na temat koncertu TVP w Elblągu sądzą Czytelnicy info.elblag.pl? Piszcie w komentarzach.

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Elbląg w TVP. Koncert dedykowany żołnierzom ( zdjęć 96 )
Dodano: 2022-08-16 | Fot. Paweł Friedrich
0

Komentarze do artykułu (52)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --3
  ~ Polak
  Wtorek, 16.08

  Koncert fajny, szkoda że nie mogłem być na miejscu ale w tv obejrzałem, ale wielka szkoda że dłużej nie trwał. Oby więcej takich lub podobnych koncertów w Elblągu z tv...

 2. 2
  +7
  ~ Masakra
  Wtorek, 16.08

  ....jak na akademii w szkole..dziadek Pietrzak ledwo ustami ruszał..brak słów. NA ekranie ..brak napisu, że koncert z Elbląga..

 3. 3
  +1
  ~ PB
  Wtorek, 16.08

  Do "Masakry" - zawsze znajdą się malkontenci dla których zawsze "szklanka jest do połowy pusta" albo wiatr wieje nie w tą stronę, czyli takie "smerfy marudy". Koncert był naprawdę super.

 4. 4
  +10
  ~ Rzeczywiście masakra
  Wtorek, 16.08

  na Pietrzaka wyszedłem z pokoju, po Frąckowiak, która śpiewała jakimś pożyczonym głosem, dalej nie oglądałem

 5. 5
  +3
  ~ Elblążanin
  Wtorek, 16.08

  Świetny koncert !!!

 6. 6
  +5
  ~ Kobieta
  Wtorek, 16.08

  Koncert jako koncert spoko fajnie ale po co sami gadają o PiSie.. tracą poparcie u nas i dlatego gadali o przekopie o finansach ludzie obudźcie się oni wam dają 14 stki itp ale nie z własnej kieszeni...aaa i 500 plus nie pobieram ani nic innego

 7. 7
  +2
  ~ obserwator
  Wtorek, 16.08

  na zakończenie koncertu powinien wystąpić cugowski z utworem "znowu w życiu mi nie wyszło".nieudacznicy z pisu wszystko potrafia spier....ć.ale tvp jak zwykle pieje z zachwytu.

 8. 8
  --4
  ~ Szejk Ali
  Wtorek, 16.08

  @obserwator on wystąpi w tvn po wyborach, chymn przeciwników PiS

 9. 9
  +1
  ~ Brawo TVP
  Wtorek, 16.08

  Bardzo dobry występ, super ... więcej takich imprez .

 10. 10
  --4
  ~ Limo
  Wtorek, 16.08

  Takiej żenady to już dawno w Elblągu nie było.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2284541130066