Wtorek, 16.08.2022, Imieniny: Nora, Joachim, Roch
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Na ul. Rawskiej ruszyły prace budowlane. Co powstaje w tym miejscu?

02.07.2022, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Na ul. Rawskiej ruszyły prace budowlane. Co powstaje w tym miejscu?
Fot. NJ

Przez lata inwestycja przy ulicy Rawskiej, przy skrzyżowaniu z ul. Łęczycką, była odsuwana w czasie. Teraz prace budowlane wreszcie ruszyły. W tym miejscu powstaje kolejny w Elblągu park handlowy.

 

 

Na działce przy skrzyżowaniu ulic Rawskiej i Łęczyckiej, rozpoczęły się prace budowlane. W miejscu tym powstaje obiekt usługowo-handlowy. Docelowo mają tam powstać cztery lokale dla niezależnych operatorów wielobranżowych o łącznej powierzchni ok. 1600 m2. Jakie sklepy powstaną w tym miejscu? Tego inwestor na razie nie zdradza. 

 

Obecnie nadal trwają negocjacje z potencjalnymi najemcami tych powierzchni. Więcej na ten temat będę miał do przekazania we wrześniu

 

- mówi przedstawiciel inwestora z firmy, która zajmuje się komercjalizacją obiektu. 

 

Prace budowlane zaplanowano na 5 miesięcy. To oznacza, że nowy budynek w sąsiedztwie Biedronki będzie gotowy do października tego roku. 

 

Przypomnijmy. Budowa parku handlowego to tak naprawdę drugi etap większej inwestycji. Projekt powstał już w 2014 roku (obejmował całość przedsięwzięcia). W tym samym roku inwestor otrzymał również pozwolenie na budowę. Pierwszym etapem była budowa Biedronki, która przy ul. Rawskiej powstała w 2015 roku. Na ciąg dalszy musieliśmy poczekać - zakładał on budowę drugiej, przyległej do istniejącej, części obiektu, w którym znajdą się cztery lokale usługowe - każdy o wielkości około 300 m2 z osobnym wejściem z zewnątrz. Realizacja drugiego etapu według początkowych planów miała ruszyć w 2016 roku. Tak się jednak nie stało. Inwestycja była wielokrotnie odsuwana w czasie, aż do teraz. 

 

Obiekt przy ul. Rawskiej jest kolejną z inwestycji handlowych obecnie powstających w Elblągu. Przy skrzyżowaniu ul. Ogólnej i Fromborskiej trwa budowa sklepu sieci Aldi. Kawałek dalej, przy skrzyżowaniu ul. Fromborskiej z Królewiecką planowana jest budowa kolejnego parku handlowego. Prace miałyby ruszyć jeszcze w tym roku. 

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (17)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +17
  ~ Qwerty
  Sobota, 02.07

  Widok przedni z tego bloku na parking i na Biedronke. Tylko pozazdrościć.

 2. 2
  +20
  ~ Bezmozgowie
  Sobota, 02.07

  Napchali ludziom bloków, zaslonili widok i okno w okno! Bez wyobrazni , ilość nie jakość! Kasa, kasa ,kasa !

 3. 3
  +6
  ~ otto
  Niedziela, 03.07

  jak Ratusz mógł zezwolić na tak bliskie usytuowanie blokow na Lęczyckiej wobec siebie i istniejacej juz zabudowy jednorodzinnej osiedla Warmińska ?

 4. 4
  +7
  ~ Tubylec
  Niedziela, 03.07

  Pytam się kto to zatwierdza? Chyba ktoś ma jakiś zmysl architektoniczny? Przeciez pieniądze to jedno , ale to wplywa na wygląd miasta i calej okolicy, fajnie, ze powstalo nowe ,ladne osiedle niz te puste od lat pola , ale odrobina myślenia i nie traktowania developera jako władcy! On tez powinien dbać o architekturę i dobry wizulany smak , a tak spieprzyl wszystko , niech się zapcha tą kasą

 5. 5
  +4
  ~ tomas
  Niedziela, 03.07

  a co powstaje między Fiszewką a torami kolejowymi na Warszawskiej?? teren jest nawożony, a na ziemi wyznaczone pkt. jakaś droga??

 6. 6
  +8
  ~ mius
  Niedziela, 03.07

  Deweloper ? Buduje bo... sprzedaje! Ciekawi mnie kto KUPUJE mieszkania z takim "widokiem", czasami okno w okno lub balkon w balkon z sąsiednim blokiem...

 7. 7
  +8
  ~ kiz
  Niedziela, 03.07

  Miasto ... handlem stoi ...

 8. 8
  --5
  ~ Do Qwerty
  Niedziela, 03.07

  Fakty atrakcyjne widoki mają, a z drugiej strony cmentarz Dębica.

 9. 9
  +7
  ~ wW
  Niedziela, 03.07

  Jak potrafisz z tego miejsca dojrzeć Dębicę to jesteś super gościówa.

 10. 10
  +7
  ~ Erhard
  Niedziela, 03.07

  a Ktoś z Was przejrzał przed zakupem MPZP?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5693831443787