Środa, 28.02.2024, Imieniny: Makary, Prokop, Hilary
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

"Wystarczy połączyć zdolnych młodych ludzi, aby zrobić coś fajnego". Wokaliści o XI Gali Osobowości Regionu

20.04.2022, 12:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Wystarczy połączyć zdolnych młodych ludzi, aby zrobić coś fajnego". Wokaliści o XI Gali Osobowości Regionu
Fot. Archiwum Redakcji

Agata, Honorata, Laura, Michalina i Paweł w rozmowie z info.elblag.pl mówią o przygotowaniach do XI Gali Osobowości Regionu, niesamowitej atmosferze tego wydarzenia, a także konkursie, który przybliża elblążanom "wspaniałych ludzi, którzy bardzo dużo robią dla miasta i całego regionu".

 

Podczas uroczystej Gali, która odbyła się 13 kwietnia w Teatrze im. Aleksandra Sewruka, młodzież przyznała tytuł Osobowość Regionu Juliuszowi Markowi, założycielowi Telewizji Elbląskiej, popularyzatorowi historii Elbląga. Wyjątkowa postać laureata wymagała wyjątkowej oprawy i długich przygotowań. Zadbała o to pomysłodawczyni przedsięwzięcia Anna Daczkowska i grupa kilkudziesięciu młodych ludzi. 

 

Młodzi artyści, których zobaczyliśmy na scenie XI Gali, nie mieli łatwego zadania. Wykonali utwory polskich i zagranicznych twórców. Repertuar, jak podkreślają, był bardzo ambitny, a dali z siebie wszystko, aby ich występ dał widzom radość.

 

Dostałam utwór Dolly Parton "9 to 5". Bardzo się z tego cieszę, bo podziwiam Dolly, ale to na pewno nie jest utwór łatwy. Wspólnie z Agatą Ogórek, bardzo dużo pracowałyśmy nad nim, dawałam swoje propozycje. Ostatnie tygodnie przed galą spędziłam z Dolly Parton. To było jedyne, co miałam na słuchawkach, słuchałam tego praktycznie do znudzenia. Wszystko po to, aby finalny produkt był dopracowany

 

- mówi Honorata Bednarczyk.  

 

Tym razem sporo było mnie na tej scenie - śmieje się Paweł Marchel. - Nie ukrywam, że cieszę się, bo lubię występować. Słowa do piosenki otwierającej galę, pod muzyką z utworu "Don't go breaking my heart", napisaliśmy wspólnie z Agatą Ogórek. Śpiewam również "Fly me to the moon" z repertuaru Franka Sinatry oraz "Bądź moim natchnieniem" Andrzeja Zauchy, to akurat wybór pani Ani - podobno laureat lubi tego wykonawcę, a zawsze staramy się, aby kilka piosenek podczas Galii było wyjątkowych dla laureata. 

 

Przygotowania do Gali trwały kilka miesięcy, a pandemia nie ułatwiała pracy, bo przez długi czas artyści mogli się spotykać jedynie on-line. 

 

Ma już doświadczenie na scenie, przez kilka lat występowałam z zespołem "Szalone". Mam nadzieję, że teraz mi się to przyda, bo to jednak nowe doświadczenie. Przygotowania trochę trwały. Najtrudniejsze było to, żeby zapamiętać, co zrobić po kolei, w jaką rolę się wczuć i pozostać w niej przez ten cały czas, który trwa ta scena. Pierwsza próba w teatrze, w której wszyscy braliśmy udział, obyła się dzień przed Galą. Mam jednak nadzieję, że Gala będzie wyjątkowo

 

- mówiła jeszcze przed Galą Michalina Józefowicz, uczennica wykonała utwór "Stop" Sam Brown.

 

Przygotowania zajęły nam dużo czasu, ale najwięcej adrenaliny było podczas tej próby (która przed odbyła się dzień przed Galą - przyp. red.). Warto jednak było poświęcić czas na to przedsięwzięcie. Dwa razy już przyszło mi współpracować z panią Anią. Uwielbiam ten koncept, ludzi, który nad nim pracują

 

- mówi Agata Ogórek, która nie tylko wystąpiła podczas Gali, ale i wyreżyserowała część artystyczną wydarzenia. 

 

Niesamowita atmosfera towarzysząca przedsięwzięciu co rok przyciąga nie tylko widzów. Sami artyści, już nawet po skończeniu szkoły średniej, z chęcią wracają na deski elbląskiego teatru, aby swoim występem uhonorować kolejnego laureata konkursu Osobowość Regionu. 

 

Gdy po raz pierwszy brałem udział w Gali, byłem jeszcze uczniem I Liceum Ogólnokształcącego. Teraz już skończyłem Politechnikę Gdańską, jednak bardzo lubię wracać do Elbląga. Pani Ania zaprasza mnie do współpracy przy kolejnych Galach, a ja chętnie przyjmuje te zaproszenia. Uważam, że to przedsięwzcie bardzo wartościowe i ważne dla Elbląga

 

- mówi Paweł Marchel. 


 
- Też jestem jedną z tych osób, które wracają do Elbląga, aby wystąpić podczas Gali Osobowości Regionu. To zasługa pani Ani. Nie mieszkam już w Elblągu, ale kiedy dostałam telefon to po prostu musiałam tutaj być - przekonuje Honorata Bednarczuk. 

Wszystkie osoby, które pracują przy tej Gali to niesamowici pasjonaci, którzy chcą działać. Jesteśmy my, wokaliści, którzy żyjemy muzyką, są tancerze, którzy są nieprawdopodobni w tym, co robią, są zaangażowani ludzie od spraw technicznych i wiele innych osób i jest pani Ania Daczkowska, która nas łączy i czuwa nad nami. Wystarczy połączyć ze sobą ambitnych i zdolnych młodych ludzi, aby zrobić coś tak fajnego

 

- dodaje Agata Ogórek.

 

Konkurs Osobowość Regionu organizowany jest od ponad dziesięciu lat. Jego celem jest docenienie pasji i dokonań ludzi wyjątkowych. To uczniowie ostatecznie wybierają osoby, które ich zdaniem mogą być wzorem do naśladowania i przedstawili je za pomocą prezentacji. Tym razem zaszczytny tytuł Osobowości Regionu przyznano Juliuszowi Markowi, założycielowi Telewizji Elbląskiej, popularyzatorowi historii Elbląga. 

 

 

Przyznam, że wcześniej nie znałam dobrze postaci pana Juliusza Marka. Dopiero niedawno dowiedziałam się kim jest i co robi dla miasta. Myślę, że to właśnie pokazuje, że to wydarzenie mam sens, że dzięki niemu możemy się dowiedzieć, kim są te ważne dla Elbląga osoby, że robią naprawdę niesamowite rzeczy

 

- przekonuje Laura Kamecka, uczennica podczas Gali wykonała utwór "Dream a little dream of me".

 

 

To niesamowita inicjatywa. Ta Gala pokazuje, że jest masa wspaniałych ludzi, którzy dużo robią dla tego miasta, całego regionu. Wydaje mi się, że jest również taką wizytówką dla nich, taką formą podziękowania im za trud i pracę. Naprawdę warto to robić

 

- dodaje Agata. 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.009605884552