Sobota, 1.10.2022, Imieniny: Danuta, Igor, Remigiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Góra Chrobrego: Miasto nie może znaleźć inwestora. To może być wina radnych PiS?

28.11.2021, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Góra Chrobrego: Miasto nie może znaleźć inwestora. To może być wina radnych PiS?

Stacja narciarska na Górze Chrobrego od kilku lat nie funkcjonuje. Nie przeszkadza to jednak elblążanom, którzy gdy tylko śnieg posypie, pojawiają się tam z sankami i nartami. Przed kolejnym sezonem zimowym zapytaliśmy Miasto, jakie ma plany wobec tego miejsca.  Odpowiedź nie napawa optymizmem.  

 

Góra Chrobrego, jeśli tylko pogoda sprzyja, oblegana jest przez miłośników sportów zimowych. Jednak kilka lat temu funkcjonująca tu stacja narciarska została zamknięta, infrastrukturę zdemontowano, a działka wróciła do Miasta. Przed kolejnym sezonem zapytaliśmy, czy to miejsce w najbliższym czasie ma szansę na zagospodarowanie. 

 

Poszukujemy inwestora zewnętrznego, który byłby zainteresowany zagospodarowaniem tego terenu. Niestety na razie brak jest zainteresowania. Może powodem jest stanowisko klubu radnych PiS ubiegłej kadencji (wtedy PiS miał większość głosów w Radzie Miasta Elbląga - przyp. red.), które odstraszyło potencjalnych zainteresowanych

 

- mówi Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. 

 

Przypomnijmy. Stację narciarską na Górze Chrobrego prowadziło Przedsiębiorstwo Turystycznego Góra Chrobrego. Spółka w 2010 roku wydzierżawiła teren od miasta, zainwestowała w wyciągi i system naśnieżania, docelowo myśląc o uruchomieniu w tym miejscu ośrodka narciarskiego. Niesprzyjająca pogoda i brak śniegu spowodowały jednak, że stok przez część sezonu był nieczynny.

 

Ostatecznie w 2018 roku biznes padł, a przedsiębiorstwo zaproponowało Miastu odkupienie infrastruktury. Władze miasta zastanawiały się nad kilkoma wariantami takich zakupów. Głos w tej sprawie zabrali również elblążanie - 3,5 tysiąca osób podpisało się pod petycją do władz miasta w sprawie przejęcia obiektu od przedsiębiorstwa. Ostatecznie jednak nie kupiono całej infrastruktury - w 2018 roku transakcję zablokowali radni PiS, którzy wtedy posiadali większość głosów w radzie. Miasto nabyło jedynie zbiornik retencyjny, parking i chodniki za ok. 350 tys. zł. Reszta urządzeń została zdemontowana.W 2019 r. radni, aktualnej kadencji, przyjęli jednak stanowisko w sprawie realizacji zadania związanego z popularyzacją sportu zimowego w zakresie narciarstwa zjazdowego, czyli tak naprawdę uchwałę intencyjną w sprawie ponownego uruchomienia stacji narciarskiej na Górze Chrobrego.

 

Mając na uwadze dotychczasową funkcję rekreacyjną Góry Chrobrego, w tym uprawianie narciarstwa zjazdowego, zasadne jest, aby utworzyć dogodne warunki do popularyzacji narciarstwa w Elblągu. Przedstawione radnym warianty uruchomienia stacji narciarskiej na Górze Chrobrego pozwolą prowadzić wyżej wymienione zadanie przez Gminę Miasto Elbląg lub w formie publiczno-prywatnego

 

- uzasadnionano uchwałę.

 

Od tamtej pory minęły dwa lata. Szanse, że stacja narciarska wróci na Górę Chrobrego, są nikłe. Elblążanie nadal jednak odwiedzają górę. W ubiegłym sezonie miejsce to było oblegane. Nie inaczej pewnie będzie i tym razem pod warunkiem, że znów dopisze pogoda.  

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (27)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +24
  ~ Upadły Harlej
  Niedziela, 28.11

  Winien nie jest żaden PiS tylko nieudolna władza Wróblewskiego, który nie potrafi znaleźć nie tylko inwestorów na górę Chrobrego, ale jakichkolwiek inwestorów spoza miasta dających więcej niż kilkanaście, kilkadziesiąt miejsc pracy.

 2. 2
  +22
  ~ StudentGdanski
  Niedziela, 28.11

  Co za głupoty i brednie. To nasz kochany włodarz i nieporadni zdecydowali, że Góra Chrobrego razem z terenem przylegającym oddadzą prywaciarzowi który usunął infrastrukturę i sprywatyzował to miejsce.

 3. 3
  +18
  ~ Volo
  Niedziela, 28.11

  Super, jak dla mnie super, proszę podnieść radnym ekwiwalent. Zasłużyli.

 4. 4
  +21
  ~ Powiedz prawde
  Niedziela, 28.11

  Reszta została zdemontowana bo Był l to już tylko zlom i Pan Panie Prezydencie wie to najlepiej. Wstyd ,ze zwala Pan winę na radnych PiS. Jak można płacić komuś , kto nie płacił dzierżawy , który to dług został im umożony.

 5. 5
  +10
  ~ No comment
  Niedziela, 28.11

  Silny nigdy nie szuka winnych .. nawet jeśli mu coś nie wyjdzie , a tu cóż....

 6. 6
  +9
  ~ StudentGdanski
  Niedziela, 28.11

  Co za głupoty i brednie. To nasz kochany włodarz i nieporadni zdecydowali, że Góra Chrobrego razem z terenem przylegającym oddadzą prywaciarzowi który usunął infrastrukturę i sprywatyzował to miejsce.

 7. 7
  +10
  ~ rudy102
  Niedziela, 28.11

  Donka w Wisniewie tez zlapali przez PiS , jutro ma padac snieg tez przez PiS,i jutro ma byc Poniedzialek tez przez PiS debile PeOwskie!!!

 8. 8
  +12
  ~ Jasiek
  Niedziela, 28.11

  A może wina prezydenta który nic nie może dla Elbląga i jego mieszkańców pożytecznego zrobić w mieście ponad 100tys. brak odkrytego basenu - zniszczony prze włodarzy, brak górki z wyciągiem ale wini się kilku radnych. A może złe zarządzanie miastem przez włodarzy od wielu lat? a po co w Elblągu linie tramwajowe na każdej ulicy? zniszczenie komunikacji autobusowej, zniszczenie największego basenu w Europie, dzierżawa terenów na parkingi(koło ZUS) lub giełdę samochodową (koło rynku)...

 9. 9
  +8
  ~ 100% elblążanin
  Niedziela, 28.11

  A w Kurzętniku można.....

 10. 10
  +10
  ~ zenon
  Niedziela, 28.11

  ~ Upadły Harlej - koniecznie startuj w najbliższych wyborach samorządowych , takich ludzi potrzeba w Radzie i w Urzędzie Miasta. Góra chrobrego powinna zostać tak jak byla przez kilkadziesiąt lat dostepna cały rok w stanie nie zmienionym dla kazdego chętnego za darmo . Jedyna rzecz ,którą powinien zalatwić prezydent to znalezienie inwestora na budowę Zajazdu na szczycie Góry Chrobrego z pięknym widokiem na miasto . Za dwa lata będzie tam zrobiony dojazd ulicą Wschodnią . Elblążanie czekają na taką inwestycję . Były też propozycje w ramach Euro Parku na kolejkę linową między G. Chrobrego ,a Pomnikiem / Bisem , ale to nie przy tej wladzy.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2162721157074