Piątek, 28.01.2022, Imieniny: Walery, Radomir, Karol
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Właściciele najpiękniejszych balkonów nagrodzeni

13.11.2021, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Właściciele najpiękniejszych balkonów nagrodzeni
fot. UM ( na zdjeciu balkon I miejsce )

Atrakcyjne nagrody rzeczowe w postaci sprzętu i mebli ogrodowych trafiły do zwycięzców konkursu organizowanego przez Prezydenta Elbląga na „Najpiękniejszy balkon”. Z laureatami spotkali się: Wiceprezydent Michał Missan oraz Dyrektor Departamentu Ochrony Środowiska Marek Pilichowski.

 

Celem konkursu było kreowanie i rozwijanie inicjatywy dbałości o otoczenie w którym mieszkamy, inspirowanie mieszkańców dla współtworzenia przyjaznej dla środowiska atmosfery poprzez upiększanie balkonów rozmaitymi roślinami, kwiatami i drzewkami ozdobnymi oraz udostępnienie przestrzeni do życia owadom, w szczególności zapylającym. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie było bowiem zagospodarowanie części balkonu roślinami miododajnymi. Na konkurs wpłynęło 18 zgłoszeń.

 

- Bardzo się cieszę, że mieszkańcy Elbląga wzięli udział w tej inicjatywie. Konkurs wznowiony został po 11 latach. Przyjął nieco inną formę, bo obecnie dotyczył balkonów, a nie jak wcześniej ogrodów. Oceniana była estetyka, kreatywność oraz rośliny miododajne. Serdecznie Państwu gratuluję. Już dziś zapraszam do kolejnej edycji konkursu, a także do udziału w innych inicjatywach ekologicznych, które realizujemy – mówił podczas spotkania wiceprezydent Miachał Missan

 

Komisja konkursowa I miejsce przyznała Panu Janowi Stelmachowi, II miejsce Pani Karolinie Olszewskiej-Kozak, a III miejsce Pani Joannie Kowalczyk. Laureaci w zależności od zdobytego miejsca otrzymali nagrody rzeczowe w postaci kosiarki, ogrodowego kompletu wypoczynkowego, leżaków oraz narzędzi ogrodowych.

 

Zobacz materiał filmowy

Balkon II Miejsce

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Lisek
  Niedziela, 14.11

  W komisji konkursu zasiadali w miarę młodzi ludzie, artykuł również napisany przez osobę młodą ale pamięć wszystkich zawiodła albo brakło rzetelności . Pierwsze konkursy w mieście Elbląg po tak zwanej transformacji dotyczyły balkonów a dopiero później zostały poszerzone o ogrody. Rzecz mało istotna ale trzymajmy się faktów.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


2.1193771362305