Piątek, 30.09.2022, Imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg. Ponad 500 uczniów elbląskich szkół jest na kwarantannie

15.10.2021, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg. Ponad 500 uczniów elbląskich szkół jest na kwarantannie

Koronawirus zamyka kolejne klasy w elbląskich szkołach. Kwarantanną objętych jest ponad pół tysiąca uczniów, to dane z dziś (15 października).

 

Najpoważniej sytuacja wygląda w III Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu. Tutaj po potwierdzeniu przypadków zakażenia wśród uczniów i nauczycieli na kwarantannę trafiło 349 uczniów (w całej szkole jest ich 458). Jeszcze do 18 października będą mieli nauczanie nauczanie zdalne. Pozostali, zaszczepieni uczniowie, uczęszczają do szkoły.

 

Na system hybrydowy przeszło w tym tygodniu również kilka innych elbląskich szkół. Do dziś na kwarantannie przebywały klasy z SP nr 15 (25 osób) i II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu (33 osoby). 
 

Po potwierdzeniu przypadków zakażenia na kwarantannę i zdalne nauczanie trafili również uczniowie z: Zespołu Szkół Gospodarczych (23 osoby do 18 października), Zespołu Szkół Mechanicznych (27 osób do 18 października). W Szkole Podstawowej nr 4 na kwarantannie przebywa 86 uczniów, większość do 18 października, a 24 do 22 października

- informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. 

 

Jak poinformowało Ministerstwo Edukacji i Nauki, powołując się na dane kuratoriów, wczoraj (14 października) stacjonarnie pracowały 15 373 placówki wychowania przedszkolnego (przedszkola, zespoły wychowania przedszkolnego, punkty przedszkolne), co stanowi 99,6 proc. proc. wszystkich. 5 przedszkoli pracowało zdalnie, a 57 - w trybie mieszanym. W czwartek stacjonarnie pracowało też 13 926 szkół podstawowych, czyli 96,8 proc. wszystkich i 7 620 ponadpodstawowych, czyli 97,5 proc. Zdalnie pracowało 13 szkół podstawowych i 6 ponadpodstawowych. W trybie mieszanym pracowały 449 szkoły podstawowe i 186 ponadpodstawowych, dodaje resort edukacji.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ Luźniej w tramwaju
  Piątek, 15.10

  To już wiadomo dlaczego nieco luźniej w tramwaju na trasie 1 i 3.

 2. 2
  --6
  ~ observator1
  Piątek, 15.10

  korona świrusa ciąg dalszy

 3. 3
  +10
  ~ Nowa Fatima.
  Piątek, 15.10

  Ten stan to efekt pogardy i totalnego negowania przez młodych zagrożenia covidem. To pokolenie wychowane w klimacie pod hasłem "mnie się wszystko należy, tylko to jest dobre co dobre jest dla mnie, wszystko inne i inni nic mnie nie obchodzi" teraz doświadcza jak ten pogląd mści się na nich. Dotąd to pokolenie było "liderem" w prowokacyjnym manifestowaniu lekceważenia zasad sanitarnych i potępienia wszystkich nakazów. Całość potwierdzali jakąś głupotą, że covid ich nie atakuje. No i oczywiście szczepienia według nich to był atak na ich wolność i swobodę. Więc teraz ponoszą tego konsekwencje i niestety nawet jak przejdą chorobę nawet lekko to z czasem ich zdrowie będzie szwankować, a organizm odmówi posłuszeństwa w najlepszym czasie życia człowieka.

 4. 4
  +1
  ~ Farsa
  Piątek, 15.10

  Dobrze ze zdazyli rozdac nagrody -:)

 5. 5
  --4
  ~ harley
  Sobota, 16.10

  Widzisz Wróblewski - to początek twojego zachowania , bezczelności i niemądrej postawy. Masz być wzorcem a stajesz się lokomotywą lekceważenia prozdrowotnych zachowań. Jednak czasem warto się przełamać, przestać bać, stanąć przed lustrem i powiedzieć "boże, jakim potworem mnie stworzyłeś". Byłbyś upartym traktorzystą w peeselowskim pgr - notorycznie byś płacił mandaty. Czy ochrona kumpli z policji, prokuratury, Sanepidu, Inspekcji Sanitarnej, Straży Miejskiej zostanie z niego wreszcie zdjęta? Jest obywatelem , ma obowiązki i ma dawać przykład. To, że się odkaża nie zdejmuje z niego pozostałych obowiązków jako wzorca.

 6. 6
  +7
  ~ ble blem
  Sobota, 16.10

  Macie czas jeszcze by zyc szczepionki są a wy nadal nie.Maseczki są a wy macie to w d.To miejsca na debicy i agrykola jest dosyć.głupcy.

 7. 7
  +1
  ~ rodzic
  Sobota, 16.10

  Hanba.dzieciom karzecie zakładać maseczki a wy wszyscy na zdjeciach bez masek.Jaki przykład dajecie dzieciom.Samoluby.

 8. 8
  0
  ~ Kabanos
  Niedziela, 17.10

  Kwarantanna jest bezprawna, a zaszczepieni roznosza wirusa. W Katowicach 70%ludzi zaszczepionych, i po za Lublinem najwieksze zakazenia. Trzeciej dawki nie przyjma.

 9. 9
  +1
  ~ Zibi
  Niedziela, 17.10

  Rozumiem ze rodziny uczniow tez maja kwarantanne?

 10. 10
  0
  ~ koko
  Poniedziałek, 18.10

  Tylko odpłatna służba zdrowia jest w stanie nauczyć ludzi porządku .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.259073972702