Piątek, 19.08.2022, Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg świętuje 30-lecie samorządu terytorialnego. Zwołano sesję nadzwyczajną

18.10.2021, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg świętuje 30-lecie samorządu terytorialnego. Zwołano sesję nadzwyczajną
Zdjęcie stanowi ilustrację do artykułu (źródło: archiwum redakcji)

Z rocznym opóźnieniem spowodowanym pandemią, elbląscy radni, będą świętowali 30-lecie samorządu terytorialnego w Polce. Z tej okazji, 26 października, odbędzie się sesja nadzwyczajna. 
 

27 maja 1990 roku odbyły się pierwsze wybory do rad gmin. Były to pierwsze w pełni wolne i demokratyczne wybory w Polsce po II wojnie światowej. W ubiegłym roku samorząd terytorialny w Polsce świętował 30-lecie istnienia.

Elbląskim obchodom na przeszkodzie stanęła pandemia. Zaplanowaną z tej okazji sesję nadzwyczajną przesunięto na ten rok. Odbędzie się ona 26 października o godz. 10 w Ratuszu Staromiejskim. W programie obrad są m.in. prelekcja z okazji 30-lecia samorządu terytorialnego w Polsce i wręczenie medali okolicznościowych. 
 

To będzie pierwsza od wielu miesięcy sesja, która nie odbędzie się zdalnie. Jej przebieg elblążanie w internecie. Transmisja obrad odbędzie się za pośrednictwem www.esesja.tv.


 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ kkk
  Poniedziałek, 18.10

  Czy dr Balans / " lokalny celebryta", " mega narcyz " / zaszczyci swoją osobą sesję nadzwyczajną?

 2. 2
  +13
  ~ Co mamy świętować?
  Poniedziałek, 18.10

  Czy patrząc na całokształt spraw jest co świętować????

 3. 3
  +14
  ~ I co tu świętować
  Poniedziałek, 18.10

  Chyba upadek MIASTA Elbląg od 20 lat po tym jak olsztyn nas wziął w szpony. I doi ile się da.

 4. 4
  +10
  ~ 30 ;lat...
  Poniedziałek, 18.10

  ...uległości Olsztynowi i bierności w działaniach na rzecz Elblągai...30 lat wolności w dojeniu z kasy mieszkańców miasta, bez żadnej kontroli

 5. 5
  +10
  ~ 1125
  Poniedziałek, 18.10

  Mało miasteczkowy układ, miały być dwa równorzędne miasta w tym biednym województwie ,wyszło co wyszło, uległość i wasalizm elbląskiej władzy ,Słupnik to już wszystkie granice przekroczył. Ok ale gdyby przynajmniej powstawały nowe konkretne inwestycje ,nowe rozwojowe firmy,plany na miasto ,basen ,nowe tramwaje,ogólnie rozwój miasta i regionu ,ale nie ma nic , bliskość z Trójmiastem boli olsztyn ,a ten melepeta z ratusza boi się powiedzieć działamy i wchodzimy w pomorską strefę ekonomiczną.

 6. 6
  +11
  ~ RR
  Poniedziałek, 18.10

  A prawda jest taka że raczej nie macie co świętować ,bo wszystkie niezależne raporty pokazują nas jako miasto Elbląg w szarym końcu wszystkiego ,i wprost mówią o najgorszym samorządzie w skali kraju,sprzedać , i nie myśleć co dalej .

 7. 7
  +10
  ~ 20% taniej
  Poniedziałek, 18.10

  Najlepsza wizytówka elbląskiego samorządu to dukająca z kartki pani z firmy ILS bzdury na temat kotłowni kontenerowych za nasze pieniądze. A oni sobie medale będą rozdawać. Wstyd i żenada.

 8. 8
  +7
  ~ ojcowie sukcesu
  Poniedziałek, 18.10

  Akurat ta RM ma szansę na order "pana szuchewycza" od kww. to nawet dla prostego człowieka było by wstydem zasiadać z tą RM by świętować "samorząd - wymachami ramion akceptujecie wszelkie fanaberie władzy wykonawczej. tak nie było nawet w czasach Nowaka w PZPR. Jeśli Nowak, to on rocznicowo i dobitnie powiedział, że nie jest w samorządzie, więc co będzie lewica, centrum, prawica i "pan szuchewycz" świętować? Aha, przyjmiecie medale, bo " wam się po prostu należą". Prelekcja zapewne będzie na podstawie Wróblewskich "Raportów o stanie Miasta", bo tylko one zawierają trzecią prawdę. Szykujcie klaty by dźwignęły te medale. Czerepak też powinien blachę dostać. Sam nie wie za co , ale powinien bo mu się należy i się ślini.

 9. 9
  +5
  ~ Kronikarz Truso
  Poniedziałek, 18.10

  jakie 30 lat ????? samorzafności nie ma !!! jest tylko sitwa, klika z ciągłością poprzez dziesątki lat PRL-u do PI-su i anty-PIS-u !!!!!!

 10. 10
  +6
  ~ Ciekawy
  Poniedziałek, 18.10

  kto to jest Balans, czy to ten teoretyk od sukcesomanii elbląskiego samorządu z małomiasteczkowej uczelni

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0219769477844