Czwartek, 6.05.2021, Imieniny: Irena, Waldemar, Iryda
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Radny Balbuza: Mamy półmetek kadencji, a mi brakuje miejskiej wizji zabudowy Starego Miasta

28.04.2021, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Radny Balbuza: Mamy półmetek kadencji, a mi brakuje miejskiej wizji zabudowy Starego Miasta

- Chciałbym zwrócić uwagę na rejon Starego Miasta i Wyspy Spichrzów. Wiemy, że niedługo będzie wizualizacja biurowca, który ma powstać na Wyspie Spichrzów. Wiemy, że szykują się kolejne inwestycje, ale ja osobiście czuję niedosyt. Chciałbym, abyśmy złożyli dwa wnioski – jeden do Departamentu Architektury i Urbanistyki, a drugi Departamentu Dróg – mówił radny KO Cezary Balbuza podczas poniedziałkowego (26.04.) posiedzenia Komisji Gospodarki Miasta UM w Elblągu.

 


Radny zaproponował, aby do Departamentu Architektury i Urbanistyki skierować pismo o treści: „Komisja Gospodarki Miasta Rady Miejskiej w Elblągu wnioskuje do Prezydenta Miasta Elbląga o przedstawienie informacji w sprawie stanu MPZP obszaru Starego Miasta i Wyspy Spichrzów, statusu własnościowego niezabudowanych działek na wymienionych obszarach oraz planów zabudowy i sprzedaży należących do miasta działek w najbliższym czasie.”
 

Natomiast pismo do Departamentu Dróg Komisja  miało brzmieć: "Komisja Gospodarki Miasta Rady Miejskiej w Elblągu wnioskuje do Prezydenta Miasta Elbląga o przedstawienie informacji w sprawie planów inwestycji drogowych na terenie Starego Miasta i Wyspy Spichrzów, lokalizacji nowych parkingów oraz organizacji ruchu na tym obszarze."

 

Sformuowałem te wnioski, bo mamy pómetek kadencji, a mi brakuje  miejskiej wizji zabudowy Starego Miasta

- stwierdził Cezary Balbuza.


Radny zapytał pozostałych członków Komisji o zdanie na ten temat.

 

Dla nas wszystkich teren Starego Miasta jest ważny, szczególnie, że jest to obiekt zabytkowy, który się odbudowuje. Dla niektórych w sposób dyskusyjny, ale mi osobiście się podoba. Bardzo kibicuje, aby wróciło to do gęstszej zabudowy

 

- przyznał radny Adam Matwiejczuk.


Radni zagłosowali za przekazaniem takich pism do odpowiednich Departamentów wraz z prośbą o przedstawienie informacji na majowym posiedzeniu Komisji Gospodarki Miasta.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ gęś i prosię
  Tydzień temu, Środa, 28.04

  Bardzo mądrze wypowiedział się "radny" Matwiejczuk. Kto rozumie co on rzekł niech za darmo wyjaśni. Pytają go o drogi i plan zabudowy , a on że mu się co innego podoba. Taki trener , nauczyciel - leje jak z cebra, dyrektor mówi "piękną pogodę dzisiaj mamy", nauczyciel "pan dyrektor zawsze ma rację i trafia w sedno". "Radny nie zrobi nic co zmusiło by słupnika do pracy. No, Cezary - kolejny raz w krótkim czasie mi się podobasz i tak mi zaimponowałeś. Już słyszę warkot Wróblewskiego "dziwią się..." i pouszenie od Antka na właściwym stanowisku. Matwiejczuk otrzyma pochwałę ..

 2. 2
  +10
  ~ MBAW
  Tydzień temu, Środa, 28.04

  Pań Balbuza idzie dobrym tropem. Budujemy bowiem w Elblągu miasto w mieście , tyle że bez jakiejkolwiek infrastukury. Taki elbląski dziwoląg. Bez prawdziwego handlu - nie będzie prawdziwej Starówki. Z czasem , zapewne trzeba będzie pomyśleć o komunikacji miejskiej w obrębie Starego Miasta ( być może dopiero za 5,6 lat ), ale nad tym tematem wypada pochylić się dzisiaj. W przeciwnym razie znów usłyszymy że w " temacie " handlu,usług i komunikacji - nic się nie da zrobić.

 3. 3
  +5
  ~ zez
  Tydzień temu, Środa, 28.04

  popieram i czekam na zabudowę terenu w niczym budynkiem nie przypominającego Starówkę , czyli dawnego terminalu Zeglugi Elblaskiej przylegającego do hal dawnego Zamechu.

 4. 4
  +7
  ~ taksówkarz
  Tydzień temu, Środa, 28.04

  przy okazji prośba do Zarządu Dróg o wyznaczenie przynajmniej dwóch postojów taxi na Starówce , by nie trzeba bylo biegać ,aż na ul. Krótką lub Giermków. Jeden na pewno przy Hotelu Elbląg . Z góry dziekujemy .

 5. 5
  --5
  ~ Mowa krótka
  Tydzień temu, Środa, 28.04

  P O pasi won na zawsze. Za to ze blokujecie pieniądze z U E na rozwój Polski. Za waszych rzadow zrobiscie z Elbląga Wieś.

 6. 6
  +6
  ~ matko kochana
  Tydzień temu, Środa, 28.04

  Jezu dopiero połowa kadencji?! przecież oni zaorają tą dziurę do końca przez następną połowę kadencji.

 7. 7
  +9
  ~ Do_pomorskiego
  Tydzień temu, Środa, 28.04

  Ktoś jest jeszcze tak naiwny, że wierzy, iż Elbląg Wróblewskiego rozwinie skrzydła? Ta ekipa jedyne, co robi to dewastuje wszystkie możliwe atrakcje miasta i nie daje nic w zamian. Można by pomyśleć, że to zwykła głupota, bezpłciowość i brak wizji, ale już nie wierzę. Za dużo tutaj przypadków. Wszystko wygląda na celowe, systematyczne degradowanie potencjału miasta. Nawet ws. przekopu cisza. Nie widzę jakiejś rozbuchanej kampanii promocyjnej miasta dla potencjalnych firm. Tych ludzie trzeba "zdmuchnąć" i dać ludzi z pasją, wizją i wiedzą, a nie taki beton, oporny na wszelkie inicjatywy na zasadzie "jakoś to będzie". Co ciekawe uaktywniają się tylko, gdy trzeba skrytykować rząd centralny, bo akurat to ich opozycja. Dziwne, że tyle energii i pasji nie mają w sprawach aktywizacji miasta..

 8. 8
  +7
  ~ wuj onkel
  Tydzień temu, Środa, 28.04

  popieramy w calosci postulaty radnego Balbuzy. od siebie dodałbym wniosek do Prezydenta o przedstawienie informacji dotyczącej dzialki na Pl. Konstytucji o pow. 5500 m2 należącej od prawie 20 lat do znanego cukiernika , odnośnie sposobu rozwiazania tematu tej łąki w samym centrum Elbląga .blokujacej zabudowę tej części miasta.

 9. 9
  --1
  ~ wanda
  Tydzień temu, Środa, 28.04

  Mowa krótka i do pomorskiego - macie rację , trzeba ,jak najszybciej ściągnąć w W- wy posła Leonarda Krasulskiego , by objął stanowisko prezydenta Elbląga . Im szybciej to nastapi ,tym szybciej miasto poddzwignie sie z prowincjonalnego marazmu.

 10. 10
  --2
  ~ Mariusz Lewandowski
  Tydzień temu, Środa, 28.04

  Pełna zgoda że szybciej rozwijalibyśmy się w Pomorskim ale reszta to sorki - kocopalki. Basen zlikwidowano dzięki fenomenalnej aktywności Grzegorza Nowaczyka a Wyciąg poszedł pod palniki dzięki 13 antyradnym z PIS którzy pokazali jak cynicznymi są politykierami. Jeśli Pana zdaniem to zasługa to proponuję wyjąć z głowy mózg i zanieść na skup zbytecznych narządów może na coś komuś się nada. Sarkazm Wandy pokazuje że nie tylko radni z PiS szkodzą miastu ale i nasz wieczny poseł nie błyszczy w niczym poza załatwianiem stanowisk swoim " przy ***soam " jak bez-radny Traks " od pocztowej torby". Potencjalnych inwestorów wygarnia Gdańsk i przykład przekopu doskonale to pokazuje bo nie ma tam zleceń o ile wiem żadna forma z Elbląga. Proponuję się nie ośmieszać....

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.051059961319