Czwartek, 30.11.2023, Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Jak wygląda elbląska starówka w czasie pandemii koronawirusa?

07.04.2020, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Jak wygląda elbląska starówka w czasie pandemii koronawirusa?
Fot.Ryszard Biel

Od 1 kwietnia do odwołania obowiązują dodatkowe ograniczenia w związku z koronawirusem, tj. każda osoba do 18 roku życia z domu może wyjść tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł. Jak podczas pandemii koronawirusa wygląda elbląska starówka?


Zmienione zostały zasady robienia zakupów w sklepach stacjonarnych, a także zawieszona została działalność salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuaży.


Nadal obowiązuje całkowity zakaz zgromadzeń, imprez, zebrań, a także także przedszkola, szkoły, uczelnie, galerie handlowe, restauracje, kluby, teatry i kina.


Pokazujemy galerie zdjęć ukazujące, jak w czasie pandemii koronawirusa wyglądają różne miejsca w naszym mieście. Dziś prezentujemy Stare Miasto.


Zachęcamy także do przesyłania zdjęć swojej okolicy na adres redakcja@info.elblag.pl. Jak sytuacja wygląda na Waszych osiedlach?

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Starówka w czasie pandemii ( zdjęć 68 )
Dodano: 2020-04-07 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ Goscy
  Wtorek, 07.04

  Czyli widok codzienny

 2. 2
  +3
  ~ betti
  Wtorek, 07.04

  Ogólnie pusto-bez ludzi, i ok.... ,Zal mi tylko dzieci,które są w wózkach bo są ,,uwięzieni"" a tu taaaka pogoda!

 3. 3
  +5
  ~ Skandal
  Wtorek, 07.04

  Co robi a te zaparkowane samochody,są znaki czy idioci za kierownicą . A w Elblągu jest straż miejska czy zamknęli się w biurze. Teraz widzimy że monitoringu i kamer na starówce nikt ZE strażników nie przegląda.

 4. 4
  +6
  ~ Fakty
  Wtorek, 07.04

  Wydano pieniądze na chodniki i już są powgniatane płyty i płytki bo będziemy parkują na chodnikach mimo zakazu. To po jaki h ,sa przepisy i znaki.

 5. 5
  +3
  ~ Ecik
  Wtorek, 07.04

  Normalnie jak zawsze

 6. 6
  --1
  ~ Kwarantanna czy fikcja.
  Wtorek, 07.04

  Na głównych ulicach i miejscach dotychczasowego dużego ruchu jest w zasadzie pusto. To jakby świadczyło, że przestrzegamy zasad ochrony przed epidemią. Ale to fikcja, elblążanie i nie tylko, przenieśli się w bardziej zaciszne miejsca, mniej rzucające się w oczy, tam gdzie jest małe prawdopodobieństwo spotkania służb patrolowych. Są to zakątki w dużych dzielnicach mieszkaniowych, ogródki przydomowe w starszych dzielnicach, a także wypady na działki czy na wędkowanie. Jeszcze gdyby to były samotne wyjścia, ale niestety są w grupach, a co najgorsze często towarzyszy im spożywanie alkoholu. Poprawa pogody spowoduje, że coraz więcej ludzi nie będzie przestrzegało obowiązujących ograniczeń. Ponadto ci co mają gdzieś swoje domki letniskowe czy inne formy własności gremialnie do nich wyruszą. Owszem mogą tam pojechać, ale pod jednym warunkiem, pozostają tam do końca obowiązującej zasady -siedź w domu, zachowując oczywiście wszelkie ograniczenia. Więc nie ma spaceru nad morze czy jezioro albo chodzenie po lesie w przypadku pobytu w domku, który mamy przykładowo w Borach Tucholskich. Założę się, że po Świętach, a szczególnie po weekendzie majowym odnotujemy masowy wzrost tak ofiar śmiertelnych jak i zachorowań.

 7. 7
  +1
  ~ gggggggggg
  Wtorek, 07.04

  Starówka wymarła jak przed epidemią. Szukanie sensacji na siłę

 8. 8
  --2
  ~ xxx
  Wtorek, 07.04

  Czekam, aż wyjadą czołgi, rakietnice no i jeszcze wylecą myśliwce F-16.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0948269367218