Czwartek, 24.06.2021, Imieniny: Danuta, Emilia, Jan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Wystartował rajd RFC Poland. Offroadowcy zmagają się na Modrzewinie

21.04.2021, 21:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Wystartował rajd RFC Poland. Offroadowcy zmagają się na Modrzewinie
Fot. Urząd Miejski w Elblągu

Modrzewina przez kilka następnych dni będzie areną zmagań kilkudziesięciu załóg samochodów terenowych. To za sprawą Rainforest Challenge (RFC), prestiżowej imprezy offroadowej, której pierwsza polska edycja właśnie rozpoczęła się w Elblągu. 

 

Dziś, 21 kwietnia, w Elblągu wystartowała pierwsza, historyczna, polska edycja RainForest Challenge. Zawody potrwają do 24 kwietnia. W rajdzie wystartuje około 80 załóg z Polski i zagranicy.
 

Elbląg to cudowne miasto dla ludzi, dla off-roadu. Do tej pory jednak było mocno niewykorzystane. To moje miasto rodzinne, zamierzam je promować

- mówi Jakub Urbankiewicz, organizator wydarzenia. 

 

Areną offroadowych zmagań będzie Modrzewina, gdzie przygotowano dla uczestników wymagające tory. Zawody oficjalnie rozpoczęły się dziś o godz. 15. Tego samego dnia wcześniej cześć ekip zaprezentowała się na elbląskiej starówce. Starty będą się odbywały przez cztery najbliższe dni. 24 kwietnia po wyścigach finałowych, o godz. 18 odbędzie się rozdanie nagród.

 

Ze względu na pandemię w wydarzeniu nie mogą uczestniczyć kibice. Ochrona będzie dbała o to, aby nikt postronny nie dostał się na teren zawodów. Zmagania załóg będzie można zobaczyć w internecie, m.in. na fanpage'u RCF Poland na Facebooku.
 

Pandemia nie pozwoliła w tym roku na udział kibiców. To dla nas duży ból. Jednak ta impreza będzie w Elblągu organizowana przez następne 5 lat. Liczymy na to, że podczas następnych edycji elblążanie będą już z nami

- dodaje Jakub Urbankiewicz.

 

Rainforest Challenge (RFC) sięga korzeniami do 1997 roku i jest obecnie najbardziej uznaną na świecie imprezą terenową 4×4, w której co roku uczestniczą załogi z ponad 30 krajów świata. Rainforest Challenge to trzecia na świecie pod kątem wielkości impreza motoryzacyjna, zaraz po Baja 1000 i rajdzie Dakar, informują organizatorzy wydarzenia. RFC to również zdobywca wielu nagród, w tym:  najbardziej spektakularne wydarzenie w turystyce sportowej w Malezji, rekord księgi rekordów Malezji za udział zawodników z największe ilości krajów w zawodach motorsport.

 

Fot. Urząd Miejski w Elblągu

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%60.0 %40.0


Galeria / Elbląg: Wystartował rajd RFC Poland. Offroadowcy zmagają się na Modrzewinie ( zdjęć 22 )
Dodano: 2021-04-21 | Fot. Urząd Miejski w Elblągu
0

Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ I co z tego
  Środa, 21.04

  Będzie tak jak festiwalem polskich seriali. Też się odbył w Elblągu i następnych nie ma. A miała to być impreza cykliczna.

 2. 2
  0
  ~ Tak tak
  Środa, 21.04

  Będzie raz i szlaban. To Elbląg wszystko do likwidacji.

 3. 3
  --3
  ~ UKARAC
  Środa, 21.04

  I co nie ma kar dla osób bez maseczek. Dziki naród do wymarcia.

 4. 4
  --1
  ~ Barbi
  Środa, 21.04

  Szkoda szkoda byłam z mężem ale ochrona nas nie wpuściła rozumiem ochronę Mają takie wytyczne widziałam Panów z ochrony bardzo dużo pracy mieli przy wjeżdżie i wogóle wielki szacun dla ochrony ciekawe skąd była ochrona z Gdańska ?? ciekawe

 5. 5
  +5
  ~ rhtyui
  Środa, 21.04

  Co na to Nadleśnictwo Elbląg? Jeżdżą tymi głośnymi gruzami po zalesionych terenach, niszczą środowisko, straszą dzikie zwierzęta

 6. 6
  0
  ~ Kolo
  Czwartek, 22.04

  Bzdura, nie potrzebne.

 7. 7
  +4
  ~ Aron
  Czwartek, 22.04

  Byłem wczoraj na tych zawodach ,ochrona wpuszcza ludzi chcący pooglądać wydarzenie ,oczywiście z warunkiem założenia maski ,którą i tak myślący człowiek zdejmuje . Bo kto by chodził w masce na świeżym powietrzu ( tylko wyprane mózgi) Ktoś pisze ,że to niszczeniw zieleni i straszenie zwierząt ... otóż takie osoby chyba nie znają Elbląga. Bo ten teren lasu należy do wojska . Gdzie odbywają się prawie codziennie ćwiczenia z udziałem ciężkiego sprzętu jak i próbne strzelania w dzień i w nocy . I Jakoś nikt do tego się nie czepia :)

 8. 8
  --1
  ~ Narko
  Czwartek, 22.04

  Brawo dla organizatorów. Super sprawa.

 9. 9
  0
  ~ Elblazanin
  Czwartek, 22.04

  Ciekawa inicjatywa. Cieszyć się trzeba, że mimo pandemii coś się w naszym mieście dzieje. Szacunek dla organizatorów.

 10. 10
  +3
  ~ Barbi
  Czwartek, 22.04

  Do Arona Chłopie nie pisz bzdur ochrona wpuszczała tylko z ekipy organizatorów i zawodników kibice mieli zakaz wiem bo byłam z mężem i nie weszłam także Aron jak nie wiesz to nie pisz bzdur że byłeś bo kibiców ochrona cofała

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.