Poniedziałek, 18.10.2021, Imieniny: Juliana, Łukasza, Bogumila
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Trwają zapisy na Bieg Piekarczyka

09.04.2021, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Trwają zapisy na Bieg Piekarczyka
Fot. Archiwum redakcji

Już od miesiąca można zgłaszać swój udział w największych zawodach biegowych w Elblągu. XII edycja Biegu Piekarczyka zaplanowana jest na 30 maja, a liczba uczestników zwiększa się z każdym dniem. W tym roku impreza będzie miała wyjątkowy charakter, ponieważ idealnie wpisuje się w obchody 500-lecia bohaterskiego czynu młodego Piekarczyka.


Mimo, że w czasach pandemii wszelkie sportowe imprezy zostały wstrzymane, organizatorzy i przede wszystkim sympatycy aktywności fizycznej liczą na to, że ta trudna sytuacja wkrótce zmieni się na lepsze i przy zachowaniu reżimu sanitarnego oraz wszelkich obostrzeń Bieg Piekarczyka będzie mógł zostać zrealizowany bezpiecznie. Każdy fan biegania z niecierpliwością czeka na możliwość zmierzenia się z innymi biegaczami, w szczególności na tak atrakcyjnej trasie, jak „piekarczykowa”, która prowadzi ulicami Elbląga. A że pogoda za oknem będzie coraz ładniejsza, to tylko potęguje chęć wyjścia i korzystania z atrakcji wiosny.


Uczestnicy tegorocznego Biegu Piekarczyka pobiegną na dwóch dystansach – 10 km (Bieg Główny) oraz 5 km (Bieg Towarzyszący). Dzięki temu ci, którzy nabierają dopiero biegowego doświadczenia, będą mogli sprawdzić się na krótszym odcinku, stopniowo podnosząc swoje umiejętności, tak aby za rok móc zmierzyć się już z dłuższą, 10-kilometrową trasą. Natomiast dla najmłodszych sportowców dzień wcześniej (29 maja) odbędzie się Mini Bieg Piekarczyka, który po raz pierwszy zagości na Torze Kalbar. 


Pozostaje pytanie: jak zapisać się na zawody? Zapraszamy na stronę biegpiekarczyka.pl, gdzie znajdują się wszelkie szczegółowe informacje, podział na kategorie wiekowe, regulamin, opis trasy i mapa, a także formularz zgłoszeniowy.

 

Organizatorami XII Elbląskiego Biegu Piekarczyka są: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga.

Tekst MOSiR
 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ Rowerzysta
  Piątek, 09.04

  Nie zapisujcie się na ten bieg, proszę was.

 2. 2
  --1
  ~ Volp
  Piątek, 09.04

  Idę spać

 3. 3
  --1
  ~ kjm
  Sobota, 10.04

  A kto będzie miał koszulkę z nr 1 czy "dyrektor z zawodu dyrektor"/ nawet go emerytura nie obowiązuje /, czy "ratuszowy"?

 4. 4
  0
  ~ jareks
  Sobota, 10.04

  koliński zapisałeś się już? Zapisz sie i opowiedz nam swoje wrażenia po pierwszym dystansie.

 5. 5
  0
  ~ Zibo
  Sobota, 10.04

  Mam nadzieje że będą biegać w maseczkach fpp2.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.