Środa, 21.04.2021, Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Wraca temat budowy centrum handlowego przy S7. "Jest nowy inwestor"

05.03.2021, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wraca temat budowy centrum handlowego przy S7. "Jest nowy inwestor"

Plan budowy centrum handlowego w sąsiedztwie elbląskiego lotniska i S7 ma już kilkanaście lat. Do tej pory nikt go nie zrealizował. Czy nowemu inwestorowi uda się to, co nie wyszło jego poprzednikom? Jeśli podejmie się zadania, będzie musiał zmierzyć się z problemem skomunikowania terenu. To nie będzie łatwe. Decyzję ws. węzła Lotnisko wczoraj, 4 marca, wydał  Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska.

 

Jest nowy inwestor, który obecnie tworzy koncepcję zagospodarowania tego terenu. W tej chwili nie znamy bliższych informacji na ten temat

 

- mówi Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. 

 

Chodzi o realizację na terenie przy ul. Akacjowej, w okolicy lotniska i drogi S7. Zgodnie z pierwotnym planem w tym miejscu miało powstać centrum handlowe "Siódemka". Pierwsze prace nad jego projektem rozpoczęto już w 2007 r. W 2010 r. ówczesny inwestor otrzymał pozwolenie na budowę. Prace budowlane nigdy jednak nie ruszyły. Co kilka lat, za każdym razem gdy ktoś inny kupował teren, mówiło się o realizacji przedsięwzięcia. Efektów jednak nie było. Teraz nieruchomość ponownie zmieniła właściciela i temat powrócił. Nowy inwestor na razie nie podaje szczegółów przedsięwzięcia. Wiadomo jednak, że będzie musiał zmierzyć się ze starym problemem. Newralgicznym punktem tej realizacji od początku było skomunikowanie terenu z obwodnicą Elbląga. W tym celu już wcześniej planowano budowę węzeł drogowego Lotnisko (bazą dla niego miał być istniejący wiadukt nad S7 w przedłużeniu ulicy Skrzydlatej).

Wczoraj, 4 marca, ukazało się zawiadomienie Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w sprawie budowy węzła Lotnisko na drodze ekspresowej S7 w Elblągu. 

 

Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska decyzją z dnia 2 marca 2021 r. w całości uchylił decyzję Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Olsztynie z dnia 29 kwietnia 2016 r. o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn. Budowa węzła „Lotnisko” na drodze ekspresowej S-7 w Elblągu i odmówił zgody na realizację tego przedsięwzięcia

 

- informuje  Anna Jasińska, Dyrektor Departament Ocen Oddziaływania na Środowisko.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (21)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ cichy
  Piątek, 05.03

  A kto teraz jest właścicielem terenu?

 2. 2
  +6
  ~ NoNoNo
  Piątek, 05.03

  Aaaa..ha. Ehe. Yhy. Tyle w temacie inwestycji w tym smutnym jak p12da "mieście".

 3. 3
  --15
  ~ Extra
  Piątek, 05.03

  Chlopie zabuduj to cale lotnisko,niech sie wynosza ze zlomem jak najdalej od cywilizacji i przestaja pierdziec tymi szrotami i smiglami przyczepionymi do doopy.Moze bedzie w koncu spokoj w miescie.

 4. 4
  --5
  ~ Rencista
  Piątek, 05.03

  Generalny Dyrektor Ochrony Srodowiska odmówił zgody na realizację tego przedsięwzięcia. Czyli ludzie obsadzeni przez PiS blokują tę inwestycję . Teraz kolej na włączenie się do tematu elbląskiego posla PiS , pana Leonarda Krasulskiego . Załatwił dla Elbląga przekop Mierzei , więc może i tę sprawę załatwi pozytywnie .Czekamy na jego działanie ,bo sprawa naprawdę ważna .

 5. 5
  +6
  ~ widz
  Sobota, 06.03

  pisiory nie mogą się dogadać ile ,dla kogo i na jakim etapie można przekręcić.a może i tu parę kilo bursztynu by się znalazło?

 6. 6
  +19
  ~ Rambo 11
  Sobota, 06.03

  Krasulski to morze wytrzepać łupież temu małemu obrzydliwcowi -takiego nieroba jak Leon to świat nie widział ,swoją drogą jak taki nieudacznik trafił do rządu ??????(chociaż tam jest pełno nieudaczników).

 7. 7
  +17
  ~ kuk
  Sobota, 06.03

  No i będzie ... kartoflisko ...

 8. 8
  +14
  ~ kok
  Sobota, 06.03

  To co wy wiecie w tym ratuszu, pani rzecznik?

 9. 9
  +11
  ~ ehh
  Sobota, 06.03

  @cichy - EXPENSA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Były projekty zagospodarowania terenu, skomunikowania, przyłączenia do sieci. Teren głęboko rozminowany pod palowanie. Pierwsze podejście rozbiło się o specustawę zjazdu z S7 - zmieniła się międzyczasie władza i powstał warunek albo Nowa Holandia albo Siódemka.

 10. 10
  +14
  ~ zez
  Sobota, 06.03

  ehh - sugerujesz ,że wlaściciele Nowej Holandii są mocno zainteresowani blokowaniem konkurencji i lobbują za blokadą zgody u dzialaczy PiS. A jakie jest stanowisko w tym temacie wladz Elbląga , radnych , oraz wspomnianego posla Krasulskiego . Przecież to teren elbląga ,a sprawa ciągnie się już kilkanaście lat . A może warto w szerokim skladzie doprowadzić do negocjacji ,pod szefostwem prezydenta Wroblewskiego , wojewody i marszalka województwa , oraz posla Krasulskiego . Przecież za coś Wam panowie placimy z naszych podatków .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.7580361366272