Piątek, 27.05.2022, Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Kolejni inwestorzy interesują się Elblągiem. Jakie to inwestycje i gdzie powstaną?

22.02.2021, 14:00:09 Rozmiar tekstu: A A A
 Kolejni inwestorzy interesują się Elblągiem. Jakie to inwestycje i gdzie powstaną?
Fot. Adrian Sajko

Podczas Komisji Polityki Regionalnej i Promocji Miasta (18.02.) Dyrektor Departamentu Promocji, Kultury i Turystyki Adam Jocz przyznał, że kolejni inwestorzy interesują się Elblągiem. - Czy mógłby Pan podać jakieś konkrety? - dopytywał radny Cezary Balbuza. - Jakiego rodzaju są to inwestycje?


Radny chciał wiedzieć, czy prowadzone rozmowy Miasta z inwestorami dotyczą inwestycji mieszkaniowych czy przemysłowych, a także jakich rejonów Elbląga dotyczą. - Zwykle są jakiej obwarowania dotyczące tajemnicy handlowej, więc nie pytam o nazwy firm, ale chciałbym poznać jakieś konkrety - stwierdził Cezary Balbuza.


Jak zapewnił Adam Jocz obecnie prowadzone są rozmowy z kilkoma inwestorami. - Na Modrzewinie inwestorzy zainteresowani są produkcją i usługą. Proces inwestycyjny i proces samego podejmowania decyzji przez inwestorów trwa - zaznaczył dyrektor Departamentu. - On nie trwa miesiąc czy dwa, tylko około roku.

 

Z niektórymi inwestorami prowadzimy rozmowy od pół roku, ośmiu miesięcy. Myślę, że w tym roku przyniesie to efekty jeśli chodzi o Modrzewinę. W tej chwili prowadzimy rozmowy z 4  inwestorami, którzy chcieliby nabyć działki na Modrzewinie. Zastanawiają się nad wielkością

 

- opowiadał Adam Jocz.


Kolejnym rejonem, którym zainteresowani są inwetorzy to tereny nieopodal ul. Żuławskiej. - W tej części miasta mamy zainteresowanie inwestorów branży logistyczno-produkcyjnej - dodał Adam Jocz.

 

Mamy także zapytania inwestorów dotyczące terenów przy Nowym Polu, tam gdzie miało być centrum handlowe. To jest prywatny teren, ale jest nowy właściciel, który ma plany, aby tam inwestować. Ma przedstawić plan, jaką inwestycje chce tam zrobić. W tamtym miejscu dozwolone są centra logistyczne i centra parkowo-handlowe

 

- mówił Adam Jocz.


Cezary Balbuza dopytywał, czy Miasto prowadzi obecnie rozmowy jedynie z inwestorami zewnętrznymi, czy także z lokalnymi. - To są inwestorzy zewnętrzni - przyznał Adam Jocz. - Formalnie są zewnętrzni, ale już w Elblągu istnieją.  


Co z inwestycjami mieszkaniowymi? - Jeśli jest na sprzedaż jakaś większa działka pod budownictwo wielorodzinne, to ona idzie prawie na pniu - stwierdził Adam Jocz.

 

Jeśli chodzi o kwestie mieszkaniowe Elbląg cieszy się bardzo dużym powodzeniem. Widać to na przykład przy ul. Sadowej, Łęczyckiej, Dąbrowskiego. Po wybudowaniu wiaduktu na Zatorze, dzielnica Zatorze stała się bardzo atrakcyjna jeśli chodzi o  kwestie mieszkaniowe. Świadczy o tym zakup terenów pod budownictwo i realizowana tam inwestycja w tym zakresie

 

- podkreślił Adam Jocz.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Galeria / Modrzewina ( zdjęć 24 )
Dodano: 2021-02-22 | Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (26)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Wieki
  Poniedziałek, 22.02

  Są chętni do budowania stworzyć im warunki i szybkie decyzje podejmować. Niech budują, niech inwestuja w Elblągu .

 2. 2
  --5
  ~ kumaty
  Poniedziałek, 22.02

  Sciągną ***o i oddadzą za darmo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!syf POwsko-PSLowski

 3. 3
  +12
  ~ skąd taki nabór?
  Poniedziałek, 22.02

  Jocz błysnął ok dwa lata temu gdy wysiłek intelektualny i aktywność departamentu zawarł w tablicach przy "parkach". Kontynuuje linię popierającą go na tym stanowisku - jest jak Antek "właściwy człowiek na właściwym stanowisku". Ponad to - "radny" mając swoją godność i wiedzę o poziomie interlokutora z honorem by milczał a nie dawał poparcia takiemu. No ale wart Pac pałaca. Z "rozmowy" wynika, że sen (nie, nie tego z Mekki) Jocza należy publikować niczym marzenia Witolda i Antka - kolejny raz walę w dziób : powiedzcie co zrobiono a nie ciągle przyjmujecie zapisy na lot na Marsa, chociaż ten lot jest realniejszy niż to że weźmiecie się kiedyś do pracy. Ślubowaliście i też to macie w sztolni. Tylko sztolnię macie. Jocz wie że prywatny inwestuje - kuriozum!!! Lekarzaaaa !!!

 4. 4
  +12
  ~ elblązanin
  Poniedziałek, 22.02

  i co mamy na Modrzewinie zarośniete chodniki spacerowe dla Elblążan i miejse na wyścigi motocyklistów i dla pedałow na końcu trasy EPT to syf co ***a jest!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ***o do niczego!!!!!!!!!!!!!

 5. 5
  +12
  ~ bączek czy bąk?
  Poniedziałek, 22.02

  A gdzie jest ten super wieżowiec Witolda obok pijalni piwa przed katedrą? Szum jak po wybuchu Jutrzenki i cisza.

 6. 6
  +13
  ~ Do_pomorskiego
  Poniedziałek, 22.02

  Tajemnica handlowa czy po prostu mają taką wymowkę dla pospólstwa. No i co z inwestycjami około-przekopowymi?

 7. 7
  +14
  ~ Dużo
  Poniedziałek, 22.02

  No to dużo powiedział Pan jocz

 8. 8
  +12
  ~ kkk
  Poniedziałek, 22.02

  Czyżby pan Jocz ten od kultury, promocji i turystyki, awansował na dodatkowe stanowisko pn. na kłopoty pan Jocz?

 9. 9
  +6
  ~ Tyuj
  Poniedziałek, 22.02

  A kiedy budowy rusza na Modrzewinie Północ? Kiedy tam zostanie wpuszczony deweloper który wybuduje większe osiedle razem z drobnymi sklepami?

 10. 10
  +6
  ~ inni niż Witold
  Poniedziałek, 22.02

  Na kanwie tej, zapisanej w "artykule", rozmowy gęsi z prosięciem powiem coś o zwykłych szarych urzędnikach UM i UW. Tracą ważność moje dokumenty i zdecydowałem się je wymienić. Najpierw złożenie wniosku. Nie wiedziałem, że trzeba się umówić na konkretną godzinę. W UM w dep. spraw obywatelskich (wymiana dowodu osobistego) przy drzwiach czuwa solidny Pan. Zaskoczyło mnie że nie był chętny do przegonienia intruza, a kazał poczekać, skonsultował, zaprosił do okienka. nie zemdlałem. Pani załatwiła sprawę z wysokim znawstwem i empatią. Oszołomiony wyszedłem z urzędu - dobrze że wyjście nie jest na ulicę, bo... . Identycznie w UW - wymiana paszportu. Od dziesięcioleci unikam urzędów i urzędników których poznałem. Przy takich jak dzisiaj mogę chodzić do urzędu codziennie. Bądźcie dumni z siebie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.99225401878357