Wtorek, 13.04.2021, Imieniny: Ida, Hermenegilda, Przemyslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Akt oskarżenia w sprawie śmierci 76-latka. Mężczyzna zaatakowany podczas spaceru z psem zmarł w szpitalu

01.03.2021, 16:30:04 Rozmiar tekstu: A A A
Akt oskarżenia w sprawie śmierci 76-latka. Mężczyzna zaatakowany podczas spaceru z psem zmarł w szpitalu

76-latek zaatakowany podczas spaceru z psem przez 34-latka, który dzień wcześniej wyszedł z więzienia, zmarł po kilku dniach w szpitalu. Do sądu trafił akt oskarżenia w tej sprawie. Młodemu mężczyźnie zarzucono niemyślne spowodowanie śmierci. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

Akt oskarżenia trafił do Sądu Rejonowego w Elblągu. Prokurator ostatecznie przyjął kwalifikację czynu z art. 155 kodeksu karnego. Oskarżonemu zarzucono nieumyślne spowodowanie śmierci. Czyn ten jest zagrożony karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat

- informuje prokurator Sławomir Karmowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Elblągu.

 

Do tragicznego zdarzenia doszło 14 listopada 2020 roku po południu na osiedlu Nad Jarem. 76-latek podczas spaceru z psem został zaatakowany, jak wynika z ustaleń śledczych, przez 34- letniego Jacka J., który dzień wcześniej opuścił zakład karny. Starszy mężczyzna doznał ciężkich obrażeń. Trafił do szpitala, jednak nie udało się go uratować. Zmarł nie odzyskując przytomności. 

W trakcie zdarzenia sprawca miał zadać pokrzywdzonemu uderzenie pięścią w twarz, w efekcie czego ten upadając na chodnik, miał z dużą siłą uderzyć głową o jego betonowe podłoże. W wyniku tego pokrzywdzony doznał rozległego urazu czaszkowo – mózgowego w następstwie, którego po czterech dniach pobytu w szpitalu zmarł nie odzyskując przytomności

- informowała Prokuratura Okręgowa w Elblągu. 

 

Śledztwo Prokuratury Rejonowej w Elblągu w tej sprawie zakończyło się po blisko trzech miesiącach. We wcześniejszej fazie postępowania zastanawiano się nad zmianą zarzutu na poważniejszy. Tak się jednak nie stało. 34-latek przebywa obecnie w areszcie tymczasowym.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (17)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +31
  ~ Kat
  Poniedziałek, 01.03

  Czy uderzając kogoś z całej siły w twarz, tak trudno przewidzieć, że może on upaść na twarde podłoże, rozbić głowę i umrzeć? Życie to nie film sensacyjny, gdzie bohater przyjmuje kolejne ciosy i czuje się coraz lepiej..

 2. 2
  +32
  ~ Qwertz
  Poniedziałek, 01.03

  Widać ile jest warte ludzkie życie. Od 3 miesięcy do 5 lat za zabójstwo... Smutne.

 3. 3
  +32
  ~ wuj onkel
  Poniedziałek, 01.03

  Oskarżonemu zarzucono nieumyślne spowodowanie śmierci. Czyn ten jest zagrożony karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat Oczywiście przecież to nieumyslnie i swoje 3 miesiące już odsiedział w areszcie , więc mozna już wypuścić . Dobrze ,że prokuratura nie zastosowała zmiany zarzutu na poważniejszy , bo jeszcze pan oskarzony by się mógł na nią zdenerwować . Swoją drogą ciekawe jakby wymiar sprawiedliwości zadziałał ,gdyby to ktoś od nich wyszedł nieopatrznie na spacer z psem .

 4. 4
  +18
  ~ Sasiad
  Poniedziałek, 01.03

  Ale cyrk....

 5. 5
  +26
  ~ żenada
  Poniedziałek, 01.03

  Jakie nieumyślne- młody zdrowy byczek po darmowym sanatorium, nawalony atakuje starszego pana i to jest nieumyślne. Chyba nawet brak mózgu u tego zera nie zwalnia z odpowiedzialności- zamordował, to nie była bójka. Może by tak podawać z nazwiska tych geniuszy w togach.

 6. 6
  --2
  ~ rewolt
  Poniedziałek, 01.03

  No cóż musicie częściej wychodzić na ulicę z napisami "WOLNE SĄDY" to wyroku będą jeszcze lepsze, a to kamienica dla 140 letniego człowieka a to za potrącenie na pasach mandat - do europarlamentu. Pamiętajcie że kiedyś to was osobiście dotknie i będzie płacz jak tak można !

 7. 7
  +7
  ~ Uważny
  Poniedziałek, 01.03

  Czy ktoś to sprawdza ?? Kto zamienia śmierć na śmieć patrz tytuł: "Akt oskarżenia w sprawie śmieci 76-latka. Mężczyzna zaatakowany podczas spaceru z psem zmarł w szpitalu".

 8. 8
  +14
  ~ feliks
  Poniedziałek, 01.03

  właśnie dlatego słabi pracownicy powinni odejść z wymiaru sprawiedliwości.Tak jest w każdej normalnej firmie.

 9. 9
  +13
  ~ borys
  Poniedziałek, 01.03

  dobrze, że nie oskarżył pokrzywdzonego o to że z dużą siłą uderzył głową w betonowe podłoże.

 10. 10
  +15
  ~ rencistka
  Poniedziałek, 01.03

  Jak widac na tym przykladzie nie każdy absolwent prawa ,który skończy aplikację prokuratorską nadaje się do tej cięzkiej i niewdzięcznej roboty w bliskim kontakcie z przestepcami .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1721768379211