Środa, 3.03.2021, Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Teren przy ul. Kilińskiego sprzedany. Nabywca dwukrotnie przebił cenę wywoławczą

16.02.2021, 18:00:21 Rozmiar tekstu: A A A
Teren przy ul. Kilińskiego sprzedany. Nabywca dwukrotnie przebił cenę wywoławczą

Teren przy ul. Kilińskiego znalazł nabywcę. Licytację rozpoczęto od ponad 670 tys. zł. Cenę wywoławczą przebito niemal dwukrotnie. Nieruchomość sprzedana zostanie za 1,2 mln zł.

 

Miasto sukcesywnie wyprzedaje nieruchomości. Tym razem młotek poszła działka o powierzchni 0,3764 ha znajdująca się przy ul. Kilińskiego 50. Dla tego terenu nie ma miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, zabudowa nieruchomości winna nastąpić na podstawie wydanej przez prezydenta Elbląg decyzji o warunkach zabudowy. Z uwagi na fakt, iż najbliższe sąsiedztwo nieruchomości stanowi zabudowa mieszkaniowa, jak również istniejąca zabudowa usługowa, nieruchomość przeznaczona jest pod zabudowę usługową i/lub mieszkaniową- wyjaśniono w warunkach przetargu. Cena wywoławcza nieruchomości oszacowano na 674 tys. 500 zł (netto). 

 

W przetargu, który odbył się 8 lutego, wystartowało trzech oferentów. Jedna osoba nie zostało do niego dopuszczona. Najwyższa zaproponowana cena dwukrotnie przebiła tę wywoławczą i wyniosła 1 mln 210 tys. zł.

Nabywcą nieruchomości została spółka PBO Ekobud. 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 4

%75.0 %25.0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ z kolacją?
  Dwa tygodnie temu, Wtorek, 16.02

  1/3 ha za 3 razy tyle co 1 ha. A i tak nie wiemy za ile by ta działka poszła np. za rok. Sprzedać można wszystko, ale co to znaczy sprzedać a wyprzedać? Żałuję kolacji i 1 ha na Mazurskiej - dzisiaj poszła by za 2,5 mln? Chyba basen adolfa też da się opchnąć na wysypisko gruzu na początek. Każdy przetarg z wynikiem odbiegającym od oczekiwań oferenta może zostać odwołany. Kto z "prezydentów" nadzoruje i przeprowadza takie operacje? Znowu osobiście?

 2. 2
  +4
  ~ rety
  Dwa tygodnie temu, Wtorek, 16.02

  Już rośnie wieżowiec/bunkier. Wyrazy współczucia dla sąsiadów.

 3. 3
  0
  ~ Cudnie
  Dwa tygodnie temu, Wtorek, 16.02

  Wiadukt stal sie gwozdziem do trumny dla Zatorza.Osiedle w wiekszosci skladajace sie z domkow jednorodzinnych stopniowo zostaje zas...ane przez betonowe bunkry,rozlokowane jeden na drugim.Tak wyglada plan zagospodarowania Elblaga.Jedno wielkie g..no bez ładu,składu i pomysłu.Tu nas..ane,tam nas..ane.

 4. 4
  +1
  ~ zez
  Dwa tygodnie temu, Wtorek, 16.02

  Cudnie - masz rację , przecież patrząc na to jak , co i gdzie się w Elblągu buduje to nasze miasto nie ma żadnego planu zagospodarowania przestrzennego i panuje wolnoamerykanka i totalny chaos. A przecież niedlugo popyt na mieszkania własnościowe się skończy i zostaniemy z ciastkarską łaką na placu konstytucji , parterową zabudową i paroma autohandlami w sródmieściu

 5. 5
  0
  ~ Dudek
  Dwa tygodnie temu, Wtorek, 16.02

  Takie tam uslugi beda jak obecnie w niedawnym centrum tj.1go Maja,Hetmańska.Teraz centrum przeniesli na skrzyzowabie Jaru z Zawada,a za 5 lat przeniosa na Zatorze,bo zaleja wszystkie zielence wiezowcami.

 6. 6
  +2
  ~ miasto "oto tu"
  Dwa tygodnie temu, Wtorek, 16.02

  O, przepraszam - to nie prawda że miasto nie ma planu zagospodarowania przestrzennego mimo, że władze miasta tak twierdzą. Miasto zagospodarowywane jest wg pomysłu i decyzji miłościwego "prezydenta" - tak podano w "artykule". Po co są departamenty, architekt miejski, RM, Antoni jako "właściwy człowiek na właściwym stanowisku"? Zabudowa miasta przypomina zabudowę posesji wiejskich na np. Warmii i Mazurach po napływie ludności "zza Buga" - stawiana na chybił trafił z desek tu drewutnia, tam kurnik, obok schowek na pług, ... . Zamiast 3-4 poniemieckich budowli stawiano kilkanaście drewnianych szopek bez ładu i składu. Podobnie Elbląg - tu, tam, siam wg decyzji uznaniowej "prezydenta". Kontynuacja ustalonego szaleństwa. Pytanie - co Elbląg ma stałego, poprawnego, trwałego, zgodnego z prawem?

 7. 7
  +1
  ~ Upadły Harley
  Dwa tygodnie temu, Wtorek, 16.02

  I cyk terenik sprzedany w cenie 5 mieszkań a postawią pewnie kolejne klocki z kilkudziesięcioma mieszkaniami i ze zbyt małym ogólnodsotępnym parkingiem na parę miejsc korkując kolejną część miasta i zabierajaąc miejsca postojowe okolicznym mieszkańcom.

 8. 8
  --4
  ~ Obywatel
  Dwa tygodnie temu, Środa, 17.02

  Wyzbywaja się nieruchomości , zamiast inwestować, dzięki wladzom Miasto Elbląg zniknie z mapy Europy i przejdzie w ręce prywatnych zaborców. W co władza zainwestuje te 1,2 mln złotych. Może w końcu wyremontuje budynek po dawnym PZU na ul. Łączności i przeznaczy go na biurowiec miejski

 9. 9
  --4
  ~ Wy...ć
  Dwa tygodnie temu, Środa, 17.02

  ...Czyli dalszy ciąg nastąpi w oszpecaniu Elbląga, bunkier/krematorium już powstał na Nowowiejskiej, teraz co będzie....spalarnia w centrum miasta. Za taki projekt ten co go zatwierdził powinien dostać dożywotnia odsiadkę

 10. 10
  +4
  ~ BODZIO
  Ponad tydzień temu, Środa, 17.02

  Ale tu PISIORÓW ,tylko krytykują,A władzę krajową Kochają.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2258369922638