Sobota, 27.02.2021, Imieniny: Bogumil, Aleksandra, Miroslawa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Śmierć 15-latki rannej podczas kuligu. Prokuratura wyjaśnia okoliczności tragicznego wypadku

25.01.2021, 12:50:00 Rozmiar tekstu: A A A
Śmierć 15-latki rannej podczas kuligu. Prokuratura wyjaśnia okoliczności tragicznego wypadku

Elbląska prokuratura wyjaśnia okoliczności tragicznego kuligu w Adamowie (gmina Elbląg), podczas którego śmiertelne obrażenia odniosła 15-latka. - Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu zostanie przeprowadzona sekcja zwłok nastolatki - mówi Grażyna Jewusiak, Prokurator Rejonowy w Elblągu.

 

Do tragicznego zdarzenia doszło w poniedziałek, 18 stycznia, w miejscowości Adamowo, w okolicach Elbląga. 40-letni kierowca renault trafic ciągnął na sznurku za samochodem trzy worki foliowe, na których siedziało sześć osób. Na zakręcie ostatnia para wypadła z drogi i uderzyła w drzewo.  Słysząc krzyki uczestników kuligu, kierujący samochodem po przebyciu dalszych 100 metrów zatrzymał pojazd. Obrażeń doznały dwie nastolatki. Obie trafiły do szpitala. Młodsza, 14-latka, ze złamaną ręką, a jej starsza o rok koleżanka z ciężkimi obrażeniami głowy. 15-latki niestety nie udało się uratować. Zmarła w sobotę w szpitalu. 

 

Ciało 15-latki zabezpieczono do sekcji zwłok, która pozwoli ustalić dokładną przyczynę jej śmierci. Zostanie ona przeprowadzona najprawdopodobniej w tym tygodniu

 

- mówi Grażyna Jewusiak, Prokurator Rejonowa w Elblągu.

 

 

40-letni kierowca renault jest ojcem zmarłej nastolatki. W momencie zdarzenia był trzeźwy. Prokuratura Rejonowa w Elblągu, badająca tę sprawę, do tej pory nie postawiła mężczyźnie żadnego zarzutu. 

 

 

Śledztwo jest w tej chwili na etapie postępowania przygotowawczego. Jeszcze za wcześnie, aby mówić o zarzutach, które miałyby zostać postawione 40-letniemu kierowcy. Musimy przeprowadzić inne dowody, aby podjąć decyzję co do dalszego kierunku postępowania. Więcej informacji powinniśmy mieć w przyszłym tygodniu.

 

- dodaje Prokurator Rejonowa w Elblągu. 

 

Przypomnijmy. Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym lub ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu, kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.  

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +19
  ~ straszne to
  Poniedziałek, 25.01

  nie znam tego kierowcy, ale chyba ma już dostateczną karę bo śmierć własnego dziecka

 2. 2
  --4
  ~ Koń
  Poniedziałek, 25.01

  A kuligów coraz więcej, i nikt mnie nie zaprasza, tylko te mechaniczne. Szkoła organizuje a dzieci na workach się ślizgają.

 3. 3
  +4
  ~ Ania
  Poniedziałek, 25.01

  Kierowca poniósł już karę do końca życia. Wyrazy współczucia dla rodziny

 4. 4
  +3
  ~ Noni
  Poniedziałek, 25.01

  Nic złego nie było w kuligu. Stało się. Ogromna tragedia. Ojciec już większej kary nie może ponieść. Jak ktoś będzie starał się jego jeszcze ukarać to świat jest do góry nogami.

 5. 5
  +4
  ~ Graszka
  Miesiąc temu

  Graszka znam tą rodzinę i naprawde z całego serca rodzicom współczuje a co do ojca to dajcie mu spokój on już poniósł karę do końca życia i źle nie życzy sie nawet najgorszemu wrogowi a ta rodzina naprawde jest wspaniała

 6. 6
  0
  ~ betti
  Miesiąc temu

  Wielka tragedia dla bliskich,wyrazy współczucia! Ale i przestroga dla innych...

 7. 7
  0
  ~ Mm
  Miesiąc temu

  Ludzie wy wszyscy już jesteście nienormalni czy ten ojciec tego chciał ?. Zastanówcie się nad ty co piszecie. Masakra. On przeżywa tragedię.

 8. 8
  +2
  ~ Głupia baba
  Miesiąc temu

  Na męską głupotę nie ma lekarstwa...

 9. 9
  +1
  ~ ...
  Czwartek, 28.01

  ,,kierowca dostał największą karę".... raczej głupi miał szczęście. A karę dostała niewinna dziewczynka...zginęła przez czyjąś głupotę... kierowca,,poleży" w kiciu 8 lat , dostanie papu, nie będzie musiał pracować i plejkę do ręki...ale kara ...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3561041355133