Sobota, 2.03.2024, Imieniny: Halszka, Helena, Radoslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Tragiczny finał kuligu w podelbląskim Adamowie. Nie żyje 15-latka

23.01.2021, 21:30:29 Rozmiar tekstu: A A A
Tragiczny finał kuligu w podelbląskim Adamowie. Nie żyje 15-latka
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu
REKLAMA

W poniedziałek, 18 stycznia, w podelbląskiej miejscowości Adamowo doszło do tragedii. Podczas kuligu poważnych obrażeń głowy doznała 15-latka. Dziś dziewczynka zmarła w szpitalu.


Przypomnijmy, że 40-letni kierowca Renault Trafic ciągnął na sznurku za samochodem trzy worki foliowe, na których znajdowało się 6 osób.


- Na zakręcie ostatnia para wypadła z drogi i uderzyła w drzewo. Obrażeń doznały dwie nastolatki. 15-letnia dziewczyna z ciężkimi obrażeniami głowy walczy o życie w szpitalu. Jej 14-letnia koleżanka również trafiła do szpitala. Ma złamaną rękę. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Był trzeźwy - mówił dzień po wypadku Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg.


Niestety lekarzom nie udało się uratować 15-latki. Dziewczyna zmarła dziś w szpitalu.


Trwa dochodzenie. Sprawę prowadzi elbląska prokuratura.

Poniżej komunikat jaki zamieściła w dniu 21 stycznia 2021r ( jeszcze przed śmiercią 15-latki ) na swojej stronie internetowej Prokuratura Okręgowa w Elblągu

Komunikat - PO IV WOS 0610.4.2021

- Prokurator Okręgowy w Elblągu informuje, że w Prokuraturze Rejonowej w Elblągu toczy się postępowanie przygotowawcze zmierzające do wyjaśnienia okoliczności oraz przyczyn ciężkiego wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Adamowo w dniu 18 stycznia 2021 roku. Z dokonanych w przedmiotowej sprawie wstępnych ustaleń faktycznych wynika, że w dniu 18 stycznia 2021 roku około godziny 18.30 w miejscowości Adamowo mieszkaniec jednej z pobliskich miejscowości kierował samochodem osobowym marki Renault. W tym czasie poruszał się on kierowanym przez siebie pojazdem drogą publiczną w kierunku miejscowości Wiktorowo.

Poruszając się wskazaną drogą kierujący w/w pojazdem ciągnął trzy worki typu BIG BAG, na których w tym czasie siedziały po dwie osoby. W trakcie pokonywania przez pojazd łuku drogi w prawo trzeci z ciągniętych za samochodem worków zsunął się z jezdni na lewe pobocze, a następnie po przebyciu 32 metrów uderzył w przydrożne drzewo. Słysząc krzyki uczestników kuligu kierujący samochodem po przebyciu dalszych 100 metrów zatrzymał kierowany przez siebie pojazd. Jak wynika z dokonanych w niniejszej sprawie wstępnych ustaleń w wyniku zaistniałego zdarzenia obrażeń ciała doznały dwie uczestniczki kuligu. Przy jedna z nich w następstwie zaistniałego wypadku drogowego doznała ciężkich obrażeń ciała i w związku z tym w stanie krytycznym przewieziona została do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu, gdzie przebywa do chwili obecnej. Jednocześnie jak ustalono kierujący samochodem osobowym marki Renault w chwili zaistnienia przedmiotowego zdarzenia był trzeźwy.

Postępowanie przygotowawcze realizowane w przedmiotowej sprawie prowadzone jest w kierunku zaistnienia przestępstwa kwalifikowanego z art. 177 paragraf 2 kodeksu karnego / spowodowanie ciężkiego wypadku komunikacyjnego / zagrożonego karą pozbawienia wolności w wymiarze od 6 miesięcy do lat 8. Aktualnie postępowanie przygotowawcze prowadzone jest w sprawie i żadnej osobie w związku z zaistniałym zdarzeniem nie zostały przedstawione zarzuty.-

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.083694934844971