Wtorek, 28.09.2021, Imieniny: Marek, Waclaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Nie będzie Świątecznych Spotkań Elblążan. Radny dopytuje o wigilię

24.11.2020, 19:00:45 Rozmiar tekstu: A A A
Nie będzie Świątecznych Spotkań Elblążan. Radny dopytuje o wigilię
Zdjęcie stanowi ilustrację do artykułu (fot. Świąteczne Spotkania Elblążan w 2009r., archiwum redakcji)

Podczas wczorajszego (22.11.) posiedzenia Komisji Zdrowia radny (KO) Robert Turlej dopytywał, czy zapadła decyzja o organizacji wigilii dla osób bezdomnych. - Czy jakieś organizacje będą organizować spotkanie, gdzie osoby potrzebujące będą mogły zaznaczą świątecznej atmosfery? - pytał.
 

 

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Ze względu na pandemię uroczystości takie jak Świąteczne Spotkania Elblążan są odwoływane. Ale wspólna, miejska wigilia to był czas, kiedy osoby bezdomne mogły zjeść posiłek wigilijny. Czy jakieś organizacje będą organizować spotkanie, gdzie osoby potrzebujące będą mogły zaznać świątecznej atmosfery? Oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa

- zaznaczył Robert Turlej, Przewodniczący Komisji Zdrowia.


Radny poruszył tę kwestię podczas omawiania punktu dotyczącego przygotowania miejskich jednostek organizacyjnych pomocy społecznej do zabezpieczenia osób bezdomnych w okresie zimowym.
 

- Wszyscy wiemy, że czas jest trudny. Spotkania będą trudne do zrealizowania ze względu na epidemię. Chyba, że do świąt ta sytuacja nam się mocno poprawi. Wiemy, że Caritas będzie wydawać posiłki, ale raczej będą to posiłki na wynos - mówił Michał Missan, wiceprezydent Elbląga.
 

Michał Missan przyznał, że do Urzędu Miasta w tej kwestii zgłaszały się także inne organizacje. - Cały czas mamy wątpliwość, czy to może się odbyć w formie spotkania - podkreślił. - Raczej byłoby to coś w innej formule.

 

Mam tu na myśli wydawanie posiłków zbliżonych do tych potraw wigilijnych lub takich samych, ale na dzień dzisiejszy słabo widzę możliwość takiego spotkania i współnego zjedzenia posiłku świątecznego

- dodał Michał Missan.


Wiceprezydent Elbląga zaznaczył, że wszystko zależy od sytuacji w kraju. - Z pewnością myślimy o tym, ale oprócz tego, że Caritas tak jak zwykle będzie wydawał posiłki z tym, że na wynos, to raczej będziemy się tego trzymali. Zobaczymy, jak rozwinie się sytuacja epidemiologiczna - stwierdził Michał Missan.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ Nostradamus
  Wtorek, 24.11

  Radny T. - symbol zniewolenia umysłu tanią propagandą. Czy ktoś zna jego sensowne inicjatywy ?

 2. 2
  +12
  ~ m
  Wtorek, 24.11

  Radny Turleju, zorganizuj spotkanie dla bezdomnych, załóż maseczkę, rękawiczki i rozdaj posiłek, daj przykład czynem, nie zza biurka i mikrofonu wszyskich rozliczasz. Tylko pamiętaj o zachowaniu reżimu sanitarnego, bo nie masz prawa w żaden sposób narażać ani zdcrowia ani życia ŻADNEGO człowieka, bo swoje w imię poczucia atmosfery przez osoby bezdomne jestes gotów.

 3. 3
  +5
  ~ Goko
  Środa, 25.11

  Bezdomny codziennie sam się naraża przez to jaki prowadzi tryb życia. I innych przy okazji też.

 4. 4
  +4
  ~ m
  Środa, 25.11

  @ Nostradamus - nie! niestety jak tylko mocno staram się odświazyc pamięć, nie m atam nic sensownego. Najbardziej obraził mnie akcją naklejania naklejek w komunikacjimiejskiej. Naklejka ustąp kobiecie w ciązy - serio??? Najbardziej "dziwna" sprawa. Jesli ktosnie ma empatii, nie odebrał wychowania na tyle prospołecznego, że ustąpienie miejsca w tramwaju jest czyms zupełnie normalnym, to ma go przekonac naklejka???? a głośno było o tym, jakby conajmniej wskoczył zimą do Dzikuski i uratował 10 szczeniaczków.

 5. 5
  +8
  ~ Naj czy baj.
  Środa, 25.11

  Zastanawiam się czy w Polsce jest świadomość, że żyjemy w czasie zagrożenia życia i zdrowia spowodowanego śmiertelnym wirusem. Oto nagle bunt, bo ferie będą w jednym terminie, nie będzie imprez masowych w okresie świąteczno - noworocznym czy innych gromadzących dużą liczbę osób. I nie piszcie mi tu o demonstracjach, bo akurat ktoś je sprowokował, tak jakby zależało mu na tym, aby do tego doszło. Teraz też są głosy by otworzyć trasy narciarskie. Bzdura, tam akurat najmniej będą przestrzegane nakazy sanitarne. Akurat w tym samym czasie rząd włoski podjął decyzję, że w czasie świąt i nowego roku trasy te będą nieczynne. Czyli co wszędzie rozumieją, że istnieje śmiertelne niebezpieczeństwo tylko my Polacy mamy to gdzieś, bo my to naród wybrany najmądrzejszy i w ogóle naj, naj, naj. A może też NAJ ...(głupszy)

 6. 6
  +9
  ~ kiki
  Środa, 25.11

  A może by tak radni ze swoich diet ufundowali dla bezdomnych przeprowadzenie testów na koronawirusa? I czy popieracie panie i panowie radni pana Tomczyńskiego - tak zapowiadał przed wyborami - o obniżeniu diet? Jeśli tak to zróbcie taki gest dla elblążan, prezent akurat pod choinkę.

 7. 7
  +6
  ~ Czytelnik65
  Środa, 25.11

  Boże widzisz i nie grzmisz. Takie zapytania jacy radni. Kolejny który nie rozumie panującej sytuacji.

 8. 8
  +7
  ~ osły na królach
  Środa, 25.11

  Qźwa ! Ludzie opamiętajcie się i nie ujawniajcie swojego IQ publicznie , na publicznym stołku. Ja i miliony Polaków podporządkowujemy się decyzjom sanitarnym i nie widzę wnuka fizycznie od prawie roku. Nie zobaczę dzieci i wnuka ani w Święta, ani długo po świętach. Po co takie "pytania"? Zorganizujcie pomoc z głową a nie z płaskim mózgiem, na pokaz. Zaopiekujcie się potrzebującymi i ludźmi samotnymi na co dzień a nie w wigilię. Zapewne wydział kryzysowy ma dane o takich ludziach. Obyście dożyli samotności, to wtedy zrozumiecie, że trzeba pomagać a nie pytać.

 9. 9
  +5
  ~ pamiętamy
  Środa, 25.11

  kłamczuch radny Tomczyński obiecał obniżkę diet nierobom, i byłaby kasa dla bezdomnych

 10. 10
  +2
  ~ Kasa
  Środa, 25.11

  To ile kasy zaoszczędzone i gdzie kasa jest. Nie odbyło sie tyle IMPREZ w Elblągu.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.