Niedziela, 24.09.2023, Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii STRAŻ MIEJSKA

Bezdomność - Bądź wrażliwy

24.01.2020, 12:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Bezdomność - Bądź wrażliwy

Przebyte kilometry, godziny spędzone na mrozie, niezliczona liczba kontroli miejsc przebywania osób bezdomnych – pustostany, węzły cieplne, altanki i inne miejsca , które mogą być potencjalnym schronieniem przed zimnem - to między innymi w takie miejsca docierają elbląscy strażnicy miejscy. Pomagamy przez cały rok, ale to właśnie jesień i zima są czasem wzmożonych działań.

 

Każdego dnia przyjmujemy zgłoszenia dotyczące osób bezdomnych przebywających w miejscach niemieszkalnych i zawsze reagujemy na informacje przekazywane przez mieszkańców. W czasie codziennego patrolowania miasta sami również zwracamy uwagę na osoby mogące potrzebować pomocy.
W ubiegłym roku przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej interweniowaliśmy w stosunku do osób bezdomnych 324 razy. Przeprowadziliśmy około 300 kontroli wytypowanych miejsc, przewieźliśmy 24 osoby bezdomne do pogotowia socjalnego.  

 

Każdego dnia mijamy pustostany, dworce, skwery, parki, gdzie można spotkać osoby czekające na pomoc. Nie przechodź obojętnie! Zareaguj! Numer do straży miejskiej to 986 lub 112.

 

Jerzy Grudziński

Straż Miejska w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ Ufuduf
  Piątek, 24.01

  Szczerze? Ci ludzie nie chcą pomocy, żeby iść do schroniska, trzeba być trzeźwym. Oni sami wybrali takie życie, nie chcą poddać się leczeniu. Rozumiem, że trzeba pomóc, bo są i wyjątkowe przypadki, ale większość z nich odmawia tej pomocy, niestety.

 2. 2
  +3
  ~ wprost
  Piątek, 24.01

  3 wolna Rzeczpospolita tych ludzi stworzyła teraz apeluje o wrażliwość Przed 89 ludzie na ogół nie spali pod mostami i nie szukali jedzenia na śmietnikach i nie umierali pod schodami szpitali nie żebrali o pracę podstawowe prawo człowieka choć podobno straszna bieda była komunistyczna

 3. 3
  +6
  ~ Co
  Piątek, 24.01

  Oni chcą tak żyć i tyle.

 4. 4
  +4
  ~ Anonim
  Piątek, 24.01

  Rozmawiałem z wieloma osobami bezdomnymi i oni takie życie wybrali. Chociaż są wyjątki, ale trzeba być trzeźwym, a tego nie chcą.

 5. 5
  +4
  ~ mieszkaniec
  Piątek, 24.01

  Ci bezdomni to jeden problem ale otoczenie ich koczowiska to druga sprawa i chyba bardziej dotyczy właściciela terenu, mam nadzieję że Straż Miejska nie omieszka uprzytomnić tego właścicielowi w sposób jednoznaczny.

 6. 6
  --3
  ~ ccc
  Sobota, 25.01

  tu same ciołki się wymądrzają sam bądź bezdomnym i bądź trzeźwy Przecież ci ludzie ustawicznie potrzebują znieczulenia bo nie wytrzymują bólu. Czemu rakowcom nie każecie narkotyków odstawić tylko pozwalacie im się uzależniać?

 7. 7
  --3
  ~ żałosne
  Sobota, 25.01

  zamiast bliźnim pomóc to się qrwa wymądrzają i moralizują

 8. 8
  --3
  ~ dobrodzieje
  Sobota, 25.01

  najpierw przetrącą ci kręgosłup i zdemoralizują a potem prawią morały jakie to szanse przed tobą były, podają ci rękę wysmarowaną łojem żebyś się im łatwiej wymknął. Rozmawiają z tobą ale nie słyszą i nie chcą słyszeć co mówisz. Współczują dopóki ich to nic nie kosztuję

 9. 9
  +3
  ~ Bloo696
  Sobota, 25.01

  Bezdomnym to może być kaźdy z nas. Jedynie tylko ci którym zależy na wyjściu z bezdomności nie będą pić czy coś tylko poszukają pomocy.

 10. 10
  +4
  ~ we wolsce
  Sobota, 25.01

  Pomagają ale zostać bezdomnym wyjść z bezdomności musisz sam, nikt ci nie pomoże, będą cię tylko rozliczać, na ogół bardzo surowo dużo surowiej niż siebie

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3027601242065