Piątek, 12.08.2022, Imieniny: Klara, Lech, Julian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elblążanie zgłaszają trudności z dostępem do lekarza pierwszego kontaktu

15.09.2020, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elblążanie zgłaszają trudności z dostępem do lekarza pierwszego kontaktu

W związku z coraz częstszymi sygnałami od mieszkańców o trudnościach z dostępem  do bezpośredniego kontaktu z lekarzem pierwszego kontaktu, Pan Janusz Nowak pełniący obowiązki Prezydenta Miasta wystosował pismo do Dyrektora Warmińsko – Mazurskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.


Zwrócił się w nim z prośbą o podjęcie stosownych działań, mających na celu poprawę organizacji pracy przychodni w naszym województwie oraz zapewnienie swobodnego dostępu obywateli do lekarza pierwszego kontaktu w sytuacjach, które tego wymagają.
 

Pełniący obowiązki prezydenta zaznaczył, że zgodnie z obowiązującym Rozporządzeniem Ministra Zdrowia pacjent ma prawo zgłoszenia woli osobistego kontaktu z właściwym personelem medycznym oraz możliwość skorzystania ze świadczenia opieki zdrowotnej udzielonego w bezpośrednim kontakcie, w przypadku gdy z uwagi na stan zdrowia pacjenta świadczenie to nie jest możliwe do zrealizowania w formie teleporady.
 

- Niestety z docierających do mnie sygnałów od mieszkańców wynika, że pojawiają się trudności z dostępem do bezpośredniego kontaktu z lekarzem, nawet w przypadku występowania powyższej przesłanki. Dodatkowym problemem jest  samo uzyskanie telefonicznego połączenia z przychodnią . Oczywiście nie dotyczy to wszystkich przychodni, jednakże takie działanie poszczególnych kierowników i pracowników przychodni rzutuje negatywnie na całe środowisko lekarzy rodzinnych – podkreśla w piśmie.
 

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (27)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +70
  ~ Anka
  Wtorek, 15.09

  Niech w koncu ktoś się tym zajmie. 5 dni dzwoniłam do przychodni po 50 60 razy dziennie i cały czas zajęte. Poszłam do przychodni niestety nie mogłam wejść bo nie jestem zarejestrowana. Jak mam się zarejestrować jak cały czas telefon zajęty.

 2. 2
  +16
  ~ ......
  Wtorek, 15.09

  Tak samo jest w przychodni na ul. Wiejskiej. Tam to w ogólne nie chcą telefonów odbierać ;(

 3. 3
  +34
  ~ Kkkkk
  Wtorek, 15.09

  To jest chore ,aby dalej leczyć się na tzw.teleporadę. My musimy normalnie pracować, lekarze nie.. Nie wiem kto jest bardziej narażony Pani na kasie w sueciowkach gdzie setki dziennie ludzi przychodzi i jeszcze nie odkrywają usta o nosa, czy w przychodni, gdzie bez maseczka nie wejdziesz.Druga sprawa,to lekarze w przychodni na NFZ to teleporade, ale prywatnie to już wirusa nie ma ?można przyjąć??? To jest już żenada ,co się wyprawia...!!!!

 4. 4
  +22
  ~ kiki
  Wtorek, 15.09

  A pieniądze kasują. Czy się przyjmuje czy nie. Kto dla kogo, pacjent dla służby zdrowia czy służba zdrowia dla pacjenta? Kto komu płaci? A więc czas na zmiany

 5. 5
  +20
  ~ nieroby
  Wtorek, 15.09

  Czesc przychodni normalnie pracuje i przyjmują pacjentów a reszta po prostu bimba.Obciąć im pensje i tyle. Popatrzmy ludzie pracuja w sklepach,w zakładach pracy i to można a tzw państwo w przychodniach nie chce pracowac. Teleporady to z rodziną macie nas pacjentów przyjąc normalnie.Przeciez badają temperature ,maja ptrzyłbice i inne ubrania ochrone.TO DO ROBOTY.

 6. 6
  +16
  ~ oni
  Wtorek, 15.09

  Przychodnia ul.Jaśminowa ,to dopiero pracusie w sklepach na zakupach.W czasie godzin pracy.

 7. 7
  +15
  ~ cyrk
  Wtorek, 15.09

  Taki sam cyrk jest w biurach różnych i urzedach. Dzwoń,Dzwoń może dodzwonisz sie a nam do domów wpychają sie różni na kontrole.To jak to jest urzedy zabarykadowane a my mamy byle kogo wpuścić do domu.Nigdy.

 8. 8
  +3
  ~ Arlekino Bulfino.
  Wtorek, 15.09

  Cyrk to jest w naszym Parlamencie, gdzie dyletanci decydują o sprawach państwa, uchwalają Ustawy, które często są tak skonstruowane, że zamiast regulować zagadnienia to je komplikują bądź tworzą niespójne rozstrzygniecia. A tu krytyka jakichś przychodni, urzędów czy innych instytucji. A rybka psuje się od głowy, bo nawet dumny Rząd III RP nie potrafi rozwiązywać nie tylko istotne sprawy, ale nawet ma problemy ze zwyczajnym zarządzaniem państwem. I wciąż kogoś ściga i szuka winnych, albo żyje przeszłością, która obecnie interesuje coraz mniejszą liczbę osób.

 9. 9
  +12
  ~ Jamaleg
  Wtorek, 15.09

  W marcu żeście im ody śpiewali ze oni mają taką ciężka pracę, posiłki za friko im przywoziliscie bo są na pierwszej linii frontu. Teraz oni wam pokazali gdzie was przed, wtedy i teraz mają czyli w czarnej du...

 10. 10
  +15
  ~ znafca
  Wtorek, 15.09

  na wizytach prywatnych wirus nie atakuje, nie przenosi się - naukowcy amerykańscy udowodnili taką sytuację

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1389429569244