Piątek, 25.09.2020, Imieniny: Aurelia, Wladyslaw, Kamil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Czy osiedle Nowe Pole jest bezpieczne? "Mieszkańcy zgłosili problem dostrzegając zagrożenie dla życia i zdrowia"

07.08.2020, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Czy osiedle Nowe Pole jest bezpieczne? "Mieszkańcy zgłosili problem dostrzegając zagrożenie dla życia i zdrowia"
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)
- Mieszkańcy zauważając zagrożenie bezpieczeństwa zgłosili się do mnie z prośbą o interwencje - stwierdził radny Paweł Kowszyński, który zwrócił uwagę na problemy, z jakimi borykają się mieszkańcy osiedla Nowe Pole.

Nowe Pole leży w południowej części miasta. Na obszarze tej dzielnicy znajduje się m.in. lotnisko należące do Elbląskiego Aeroklubu, osiedle mieszkaniowe oraz ogródki działkowe.

Do radnego o pomoc zwrócili się mieszkańcy ul. Klonowej, Kasztanowej, Wierzbowej, Dębowej i Akacjowej. - Mieszkańcy zauważając zagrożenie bezpieczeństwa m.in. dzieci poruszających się po osiedlu Nowe Pole, zgłosili się z prośbą o złożenie wniosku o zamontowanie znaku ograniczenia prędkości na obszarze osiedla Nowe Pole oraz rozważenia możliwości zamontowania progów spowalniających pojazdy kołowe w newralgicznych miejscach osiedla, gdzie nie ma oznakowanych przejść dla pieszych i mieszkańcy korzystają z jedni - podkreślił Paweł Kowszyński.

 
 
Zamontowanie ograniczenia prędkości, zdaniem mieszkańców, poprawi bezpieczeństwo, a z pewnością ich poczucie bezpieczeństwa. Mieszkańcy zwracają też uwagę, że przy Akacjowej nie ma chodników, a na obszarze całego osiedla jest zaledwie kilka przejść dla pieszych i to wyłącznie w obrębie wiaduktu na Akacjowej
 
- zaznaczył radny.
 
Jak przyznał, że mieszkańcy osiedla Nowe Pole zwracają także uwagę, że ruch samochodowy poza ogólnym ograniczeniem obowiązującym w terenie zabudowanym nie jest dodatkowo ograniczony.
 
 
Mieszkańcy obawiają się o bezpieczeństwo pieszych, a przede wszystkim dzieci. Zwrócili uwagę, że w ostatnim czasie miała miejsce kolejna przykra sytuacja potrącenia psa i obawiają się, że może to się zdarzyć również któremuś z dzieci
 
- zauważa radny.
 
To nie jedyny problem, z którym borykają się mieszkańcy tego osiedla. - Na osiedlu Nowe Pole nie ma żadnego placu zabaw i dzieci oraz młodzież często w obszarze ulic organizują miejsca do zabawy - wyjaśnia Paweł Kowszyński. - Na terenie osiedla nie ma bezpiecznego, wyznaczonego miejsca, gdzie dzieci mogłyby spędzać czas, więc spędzają go na chodnikach i w obrębie jezdni, gdzie jeżdżą na rowerach, rolkach itp.
 
 
Mieszkańcy zgłosili problem dostrzegając zagrożenie dla życia i zdrowia. Mieszkańcy liczą, że władze miasta pochylą się nad tym problemem i znajdą rozwiązanie bez zbędnej zwłoki
 
- stwierdził Paweł Kowszyński.
 
Radny zwrócił się do Prezydenta Elbląga z zapytaniem, czy Miasto wprowadzi na obszarze osiedla Nowe Pole dodatkowe ograniczenia prędkości dla pojazdów kołowych lub po konsultacji z mieszkańcami zamontuje spowalniacze dla pojazdów kołowych w newralgicznych miejscach oraz czy Miasto wyznaczy na tym osiedlu bezpieczne miejsca do zabaw, rekreacji i spędzania czasu wolnego dla dzieci i młodzieży.
 
Jakie rozwiązanie zaproponują Władze Miasta? Do tematu powrócimy.
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ Szukanioe dziury w całym
  Piątek, 07.08

  TRAGEDIA co za problem?! Niech redakcja z kowszyńskim zainteresuje się placem zabaw na Zatorzu w jakim jest stanie i czy ktoś z niego korzysta?

 2. 2
  +11
  ~ iii
  Piątek, 07.08

  Na Dębowej droga redakcjo są już dwa nawet progi spowalniające, a przynajmniej były. A co do Zatorza to zapraszam. Ten mini plac zabaw jest użytkowany, w przeciwieństwie do siłowni na świeżym powietrzu.

 3. 3
  +4
  ~ Lepiej powalczyć z bezmaskowcami.
  Piątek, 07.08

  Największym zagrożeniem w mieście jest tolerowanie faktów naruszania obowiązujących nakazów sanitarnych w zwalczaniu Covid. Praktycznie w mieście niewiele osób, może około 20 - 25 % , przestrzega te zasady. Pozostali postępują w sposób bezczelny, chamski, bez wzajemnego szacunku wobec innych wręcz tak jakby poniżali tych, którzy są świadomymi i odpowiedzialnymi w zachowaniach zapewniających skuteczność w zwalczaniu wirusa. I raptem ci bezmaskowcy okazują się wybitnymi specjalistami prawa, a szczególnie konstytucji, twierdząc, że wszystkie działania antywirusowe są z nią niezgodne. A w rzeczywistości ich znajomość konstytucji jest na poziomie koguta w zakresie cybernetyki. Bardziej przypominają papugi powtarzające bezmyślnie usłyszane jakieś teksty.

 4. 4
  +7
  ~ Bezpieczeństwo pieszych
  Piątek, 07.08

  Zagrożone jest takze bezpieczeństwo pieszych także przy ul. Malborskiej. Czy radny Kowszyński jako przedstawiciel mieszkańców Zatorza zwrócił się do Pana Prezydenta o wybudowanie chodnika przy ul. Malborskiej w stronę ul. Skrzydlatej? Duży ruch pojazdów odbywający się ul. Malborską do i od garaży, w tym tirów w związku z usytuowanym tam parkingiem, stanowi duże zagrożenie dla pieszych poruszających się wąskimi poboczami. Należało by przede wszystkim zainteresować się tym problemem!

 5. 5
  +2
  ~ Garaże przy Malborskiej
  Piątek, 07.08

  Panie Radny Kowszyński! Garaże przy Malborskiej wiosną, jesienią i po opadach atmosferycznych toną w błocie! Może by Pan Radny zainteresował się i tą sprawą! ! Jako źródło finansowania utwardzenia dróg dojazdowych do garaży, należy wskazać podatki, które płacą użytkownicy!

 6. 6
  +8
  ~ do~ Garaże przy Malborskiej
  Piątek, 07.08

  A czyje to są garaże i kto je tam wybudował? Jeżeli jest jeden własciciel garaży to niech wybuduje dojazd a jeżeli to są prywatne to się że tak powiem "złóżta" i nie "marudźta".

 7. 7
  +6
  ~ Xcvb
  Piątek, 07.08

  No tylko też niech rodzice się zajmą trochę dziećmi, bo po 22 dzieci jeżdżące rowerami po całej drodze to nie jest fajny widok. Ja jeżdżę tam ostrożnie max 30km/h, ale są idioci, którzy jeżdżą szybko. Niech rodzice też przekażą, że należy się obejrzeć jak chce się przejść przez ulicę, bądź przejechać hulajnoga, czy rowerem. Te dzieci niczego nieświadome wbiegają na ulicę i nie patrzą, czy coś jedzie.

 8. 8
  +9
  ~ Brawo kochani rodzice
  Piątek, 07.08

  Osiedle domków jednorodzinnych w luźnej zabudowie, a dzieci nie mają bezpiecznego miejsca do zabawy. A spędzają wolny czas do późna wieczorem na jezdni bez opieki doroslych. Rodzice brawo wy.

 9. 9
  +5
  ~ Złośliwiec
  Piątek, 07.08

  A kto to słyszał żeby na Polu (nawet Nowym) były przejścia dla pieszych, progi spowalniające, place zabaw ? Przeprowadźcie się do miasta to będziecie mieli te "luksusy" , a pole to trzeba orać i obsiewać.

 10. 10
  0
  ~ tylko pis?
  Piątek, 07.08

  Panie radny Kowszyński, polecam "bezmaseczkowych" pasażerów w tramwajach i autobusach, i klientów sklepów. Chyba, że Pan wierzy w pandemię w odwrocie w/g Pana Premiera Morawieckiego?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.