Sobota, 4.12.2021, Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

W Elblągu Powstanie Centrum Usług Społecznych. "To jest program skierowany do wszystkich mieszkańców"

05.08.2020, 16:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
W Elblągu Powstanie Centrum Usług Społecznych. "To jest program skierowany do wszystkich mieszkańców"
Fot. Adrian Sajko
Dziś, 5 sierpnia, odbyło się podpisanie umowy dotyczącej utworzenia Centrum Usług Społecznych pomiędzy Ministerstwem Rodziny Pracy i Polityki Społecznej a Miastem Elbląg (Działanie w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój). Miasto na ten cel otrzymało 2,5 mln zł dofinansowania.
 
W wydarzeniu udział wzięli: Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marlena Maląg, Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski Aleksander Socha, Wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak i dyrektor MOPS w Elblągu Beata Kulesza.
 
 
Podpisujemy drugą umowę w Polsce na Centrum Usług Społecznych. Pierwszą podpisaliśmy 3 tygodnie temu w Koszalinie. Przypomnę, że CUS to inicjatywa pana Prezydenta Andrzeja Dudy. Powstanie 30 pilotażowych CUS na terenie całego kraju
 
- mówiła Marlena Maląg.
 
Pilotażony program będzie działać 3 lata. - Będziemy zbierać w tym czasie informacje, aby kolejny program, który uruchomimy był jak najlepszy - dodała Marlena Maląg. - Na ten cel zostało w sumie przeznaczone 100 mln zł.
 
Czemu mają służyć Centra Usług Społecznych? - To przede wszystkim kompleksowe wsparcie dla rodzin z małymi dziećmi, seniorów, a także inicjatywy związane z wolontariatem. To nowatorskie spojrzenie na świadczenie usług społecznych - podkreśliła Marlena Maląg.
 
Elbląg otrzymał 2,5 mln zł dofinansowania na utworzenie CUS w naszym mieście. - CUS będzie służyć mieszkańcom, aby kompleksowe usługi mogły znajdować się w jednym miejscu i aby jakość świadczonych usług była na coraz wyższym poziomie - zaznaczyła Marlena Maląg.
 
CUS w Elblągu powstanie na bazie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. - To jest nowa jakość jeśli chodzi o Centra Usług Społecznych. CUS będzie świadczyć usługi społeczne i w dalszym ciągu świadczenia socjalne na rzecz najbardziej potrzebujących, osób samotnych, rodzin - opowiadał Aleksander Socha. - To jest inicjatywa na rzecz środowiska lokalnego.
 
 
Musimy się otworzyć na uzyskanie informacji, co potrzebuje środowisko, czego potrzebuje obywatel. Jednocześnie musimy stworzyć instytucję, która będzie koordynować te wszystkie zadania. Usługi społeczne są w naszym środowisku. To są usługi, które świadczy samorząd, przedsiębiorcy, wolontariusze. Zbierając tych wszytskich usługodawców możemy dużo dobrego wnieść
 
- podkreślił Aleksander Socha.
 
Wiceprezydent Elbląga podkreślił, że Miasto otrzymało 100 proc. dofinansowania na stworzenie CUS-u. - Ten projekt bardzo dobrze wplata się w działania samorządu w zakresie współpracy z mieszkańcami, diagnozowania ich potrzeb, świadczenia usług. Nie dotyczy to tylko, tak jak to było do tej pory, osób szczególnie potrzebujących. To jest program skierowany do wszystkich mieszkańców – dodał Janusz Nowak.
 

 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Galeria / Pani Minister Marlena Maląg z wizytą w Elblągu. ( zdjęć 20 )
Dodano: 2020-08-05 | Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ Ależ
  Środa, 05.08

  Powstanie tak jak remont Światowida na którym nic się nie robi. Tak rządzicie. SZKODA SŁÓW.

 2. 2
  +8
  ~ I Będzie
  Środa, 05.08

  To beda .Nastepne miejsca pracy dla emerytow mundurowych ,jak ma to miejsce obecnie w ratuszu .

 3. 3
  +10
  ~ pokazówka
  Środa, 05.08

  Bez zmiany nazwy mopsu nie można było pomagać każdemu potrzebującemu? Sama zmiana nazwy czyni cuda. Miliony przeznaczone na pokazowe pozyskiwanie elektoratu. Tych milionów brak jest dla ludzi w rzeczywistej potrzebie. Zmiana nazwy, tablic, pieczątek i miliony "poszły" . Efektów społecznych nie będzie. 2,5 mln zł i minister osobiście przybywa przed obiektywy. Należało podpisać ten kabaret w szuwarach basenu (dołu) adolfa. A Witolda odwiedziła? On jest w potrzebie.

 4. 4
  +7
  ~ Kronikarz Truso
  Środa, 05.08

  rozdawnictwo niby pobożnej PIS-owni wespół z progresywnym lewactwem

 5. 5
  +4
  ~ tedi
  Środa, 05.08

  a pracowników mopsu to się oszczędzi czy tak jak pracowników szkół na bruk panie nowak

 6. 6
  +4
  ~ Kat Na Idiotów
  Czwartek, 06.08

  Nic dobrego po za konsumpcją środków nie będzie prawda?

 7. 7
  +1
  ~ Pani
  Czwartek, 06.08

  wróblewski w potrzebie a to dobre. Pewnie mógłby się wstawić w urzedzie szybciej ale lekarze po znajomości i odszkodowanie też będzie po znajomości. Powinna od razu zrobić kontrole w Ratuszu! . Rozdawnictwo mieszkań za groszę i też po znajomości a ludzie czekają nawet 15 lat. Porażka ten UM elbląg

 8. 8
  +1
  ~ pracownik
  Wtorek, 18.08

  masakra, a pracownicy MOPS-u będą mieli tylko coraz więcej obowiązków, tylu już pracowników odeszło, to zamiast nowych zatrudnić to etaty wolą wchłonąć, a ci co zostali na twarz padają

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.8057069778442