Środa, 25.11.2020, Imieniny: Katarzyna, Erazm, Klemens
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

2,5 mln zł na Elbląskie Centrum Usług Społecznych!

30.07.2020, 16:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
2,5 mln zł na Elbląskie Centrum Usług Społecznych!
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

Dobre wiadomości na koniec tygodnia! Nasz samorząd otrzyma 2,5 mln zł na stworzenie Elbląskiego Centrum Usług Społecznych. To pilotażowy projekt Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Wiadomość cieszy tym bardziej, że kwota dofinansowania wynosi 100% wartości projektu. Zgodnie z założeniami CUSy powstaną w 30 samorządach w Polsce, w tym jedynie w 4 miastach na prawach powiatu. Elbląg jest jednym z nich.


Elbląskie Centrum Usług Społecznych, które powstanie na bazie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej ma być miejscem, w którym wszyscy mieszkańcy – sprawni, niepełnosprawni, starsi, rodziny wielodzietne otrzymają wsparcie w razie potrzeby. Zgodnie z założeniami ma to być nowa jakość pomocy społecznej, udzielanej kompleksowo, w jednym miejscu, zgodnie z potrzebami lokalnej społeczności. Celem CUS nie jest konsolidacja świadczenia usług w jednej instytucji, ale integrowanie i koordynowanie usług świadczonych przez różnych lokalnych usługodawców (publicznych i niepublicznych) współpracujących z centrum.


Projekt zakłada wypracowanie modelu rozwoju i integracji usług społecznych użyteczności publicznej z uwzględnieniem możliwości zlecania świadczenia usług społecznych lokalnym organizacjom pozarządowym. W ramach zadania przeprowadzona też zostanie diagnoza potrzeb i potencjału społeczności lokalnej w zakresie usług społecznych z uwzględnieniem konsultacji z mieszkańcami. W Centrum Usług Społecznych będą prowadzone także działania ukierunkowane na integrację mieszkańców oraz podniesienie spójności społecznej, poprzez realizację zadań o charakterze samopomocowym, wolontaryjnym, i wsparciu sąsiedzkiemu.
 

Projekt realizowany będzie przez okres 3 lat.


Dofinansowanie zadania pochodzi z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, w ramach Działania 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym.

 

UM Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ obserwator
  Czwartek, 30.07

  czyli 3 w jednym -MOPS, Departament Zdrowia i Departament Świadczeń Rodzinnych?

 2. 2
  +6
  ~ Pajac
  Czwartek, 30.07

  Czy juz wiadomo kto będzie szefem wszystkich szefów? Pewnie kolejny fenomen!

 3. 3
  +5
  ~ Kronikarz Truso
  Czwartek, 30.07

  Znak, że dorosło następne pokolenie elbląskich resortowych dzieci.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.7031879425049