Poniedziałek, 17.01.2022, Imieniny: Marian, Jan, Antoni
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Duże zmiany w MOPS-ie. „Uczynimy go bardziej nowoczesnym"

19.11.2019, 13:05:00 Rozmiar tekstu: A A A
Duże zmiany w MOPS-ie. „Uczynimy go bardziej nowoczesnym"
Fot. Ryszard Biel

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej złożył projekt do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej  z Europejskiego Funduszu Społecznego. - W tym konkursie zajęliśmy pierwsze miejsce i dostaliśmy dofinansowanie na cały projekt  – mówił Prezydent Elbląga Witold Wróblewski podczas zwołanej dziś konferencji prasowej.

 

Chcemy MOPS uczynić bardziej nowoczesnym i skutecznym. Chcemy przybliżyć mieszkańcom różne strefy dla dzieci, osób starszych, bezrobotnych, aby kontakt z pracownikami MOPS-u  wychodził poza standardowe ramy

– opowiadał Witold Wróblewski.


Maksymalnie z Ministerstwa można było pozyskać  900 tys. zł. Elblągowi udało się otrzymać 890 tys. 400 zł. - Spełniają się nasze marzenia, że staniemy się ośrodkiem przede wszystkim aktywnym - zaznaczyła Beata Kulesza, dyrektor MOPS-u.

 

Zrobimy to poprzez zaangażowanie naszych pracowników. Będą realizować zadania mające na celu jak największe wsparcie naszych mieszkańców. Zmieniliśmy naszą misję. Chcemy być instytucją przyjazną, pomocną w każdej sytuacji, w jakiej znajdą się nasi mieszkańcy

– podkreśliła Beata Kulesza.


Co zakłada zwycięski  projekt? - Rozpoczniemy działania  inwestycyjne oraz pakiet różnych szkoleń dla naszych pracowników, byśmy mogli jak najlepiej pomagać naszym mieszkańcom – dodała Beata Kulesza.


- Chodzi o to, by każdy, kto do nas przyjdzie w jednym punkcie mógł uzyskać fachową pomoc. Zarówno  osoba starsza,  niepełnosprawna czy doświadczająca przemocy, będzie mogła złożyć wniosek w punkcie przyjęć, a następnie pracownik socjalny opracuje z daną osobą bądź rodziną plan pomocy – tłumaczyła Beata Kulesza.


W 30-letnim budynku przy ul. Winnej, oprócz MOPS-u, znajdował się też Środowiskowy Dom Samopomocy i Powiatowy Zespół ds. orzekania o niepełnosprawności. - Od marca te podmioty mają swoje nowe siedziby. To sprawiło, że mogliśmy podzielić  nasz ośrodek na pewne strefy i piony – wyjaśniała Beata Kulesza.


A będą to: pion  pomocy specjalistycznej, tzw. strefa dziecka i rodziny, pion usług społecznych, tzw. strefa seniora i osób z niepełnosprawnościami oraz pion  świadczeń socjalnych.


- Pojawia się nowa rzecz, tzw. punkt przyjęć z kącikiem dla dzieci. Każdy, kto się do nas zgłosi będzie  mógł spokojnie porozmawiać z pracownikiem, albo przyjść, posiedzieć, odpocząć – opowiada Beata Kulesza. - Wykonamy dodatkowe wejście do budynku wraz z podjazdem dla osób niepełnosprawnych.


To nie jedyne planowane zmiany. - Pragniemy przygotować nowe pomieszczenia dla kasy MOPS-u  z prawdziwą poczekalnią. Infrastruktura wymaga także, aby przygotować odpowiednią toaletę z dostępem dla osób niepełnosprawnych – wymieniała Beata Kulesza. - Chcemy zrobić także pomieszczenie do widzeń rodziców z dziećmi, które zostały im odebrane. Coraz więcej pojawia się problemów dot. młodzieży. Chcielibyśmy, aby nasze pomieszczenia spełniały odpowiednie standardy i były komfortowe dla młodzieży, która będzie nas odwiedzać.
 

Projekt zostanie zrealizowany do końca lutego 2021 r.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (23)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ zgrywus
  Wtorek, 19.11

  Dbajmy o klientów MOPS tylko ich jak największa ilość zapewni rządy "władzy ludowej PiS";) A na socjal niech pracują ci co mają na to czas i ochotę;)

 2. 2
  0
  ~ misia
  Wtorek, 19.11

  Kaczynski wie gdzie inwestowac a gdzie tym na co to loza kase zabrac.Brawo.Jaroslaw,Jaroslaw...

 3. 3
  --8
  ~ yhy
  Wtorek, 19.11

  a moze pora podniesc te marne zasilki okresowe, ktore w Elblagu sa najnizsze w Polsce zamiast kupowac laptopy i finansowac "szkolenia" urzedasom? To w takiej dziurze jak Elblag ma szczegolne znaczenie, bo to nie Warszawa gdzie robote mozna znalezc w 2 dni.

 4. 4
  --1
  ~ 1125
  Wtorek, 19.11

  Kto rano wstaje temu MOPS nie daje,idę spać dalej.

 5. 5
  +11
  ~ kiki
  Wtorek, 19.11

  No i proszę "administrator" pokazał sekretarza, to aż tylu / czworga / elblążanie muszą utrzymywać?

 6. 6
  +5
  ~ Kolo
  Wtorek, 19.11

  Będzie nowoczesny Zamiast pieniędzy papierkowych będą dawać karty kredytowe i potem je spłacać. Nie warto pracować.

 7. 7
  +3
  ~ Kronikarz Truso
  Wtorek, 19.11

  Warunkiem sine qua non referendum dla WW i RM.

 8. 8
  --3
  ~ Acha
  Wtorek, 19.11

  Mieli dostac 900 tys a dostał Elbląg 890tyc i 400 zł to na co poszło te 600 zł. Ciekawostka.

 9. 9
  +4
  ~ opieka społeczna do ludzi
  Wtorek, 19.11

  Prawidłowo funkcjonująca pomoc społeczna, to ta która jest u podopiecznych i wnioskodawców a nie za biurkiem. Opieka do ludzi a nie ludzie do MOPS. Wnioski , prośby, informacje, sprawdzenia płyną drogą cyfrową. Bierzmy wzór z wielkiego brata z Waszyngtonu. Z tego co widać , to jedna rodzina solidnie opanowuje UM i instytucje miejskie. Tak też będzie z budowanym dla swoich CUW.

 10. 10
  +2
  ~ Robert Koliński
  Wtorek, 19.11

  Dofinansowanie z UE na remont budynku i pomieszczeń MOPS to bardzo ładny temat i wątek pozytywny naszego członkostwa w Unii, ale mnie (i podejrzewam, że nie tylko mnie) bardziej interesują głodowe pensje pracownic/ków MOPS/GOPS oraz kwestia ich bezpieczeństwa w trakcie wykonywanej pracy. Czy w temacie podwyżek dla pracowników socjalnych już PiSowski reżim lub władze samorządowe coś się zająknęły? Bo ludzie za grosze harują a nowego pomieszczenia i wyposażenia do garnka nie włożą. Od kilku lat mamy taką sytuację, że po pomoc do MOPSu przychodzą ludzie, którzy zarabiają więcej (!), niż zatrudnieni tam pracownicy socjalni. (...)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.98085808753967