Piątek, 20.05.2022, Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

ZKM ma problem z wyborem przewoźników. Zwycięzca przetargu zaproponował rażąco niską cenę?

27.07.2020, 17:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
ZKM ma problem z wyborem przewoźników. Zwycięzca przetargu zaproponował rażąco niską cenę?
Fot. Adrian Sajko

Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu unieważnił wybór przewoźnika, który od przyszłego roku miał obsługiwać część elbląskich linii autobusowych. Jedna z firm biorących udział w przetargu odwołała się od jego rozstrzygnięcia. Sprawa trafiła do Krajowej Izby Odwoławczej.

ZKM ma problem z wyborem przewoźników, którzy zajmą się obsługą linii autobusowych w Elblągu i okolicach, w terminie od stycznia 2021 roku do grudnia 2027 r.

Pod koniec czerwca Zarząd wybrał wykonawcę pierwszego pakietu (przetarg ogłoszono na dwa pakiety) dotyczącego ok. miliona wozokilometrów rocznie, czyli w sumie 7 mln wozokilometrów przez cały okres umowy. Spośród pięciu ofert spółka wybrała najtańszą - złożoną przez PKS w Elblągu i opiewającą na 44 mln 380 tys. zł (brutto).

Od takiego rozstrzygnięcia odwołał się inny uczestnik przetargu - Arriva Bus Transport Polska, która zarzuca ZKM naruszenie przepisów dotyczących m.in. zwalczania nieuczciwej konkurencji. Arriva, chce wyjaśnienia, czy zwycięzca przetargu nie zaproponował rażąco niskiej ceny usług. ZKM unieważnił wybór oferty i zamierza ponownie przeprowadzić ocenę ofert - informacja w tej sprawie pojawiła się na BIP spółki. Teraz obie strony czekają na rozstrzygnięcie Krajowej Izby Odwoławczej w tej sprawie. 

Nadal nierozstrzygnięte pozostaje postępowanie dotyczące drugiego pakietu. Jest on nieco większy i opiewa na 1,2 mln wozokilometrów rocznie, czyli w sumie 8,4 mln wozokilometrów. Tu problem jest inny. Swoje oferty przedstawiło trzech chętnych: PKS Gostynin i PKS Grodzisk Mazowiecki, Mobilis oraz wspólnie: PKS Tarnobrzeg, Markpol z Mielca i Usługi Transportowe Przewóz Osób i Ładunków z Trzęsówka. Najtańsza z nich opiewa na 62,7 mln zł, a najdroższa na 80 mln 559 tys. 360 zł. Każda przewyższa budżet tego zadania, który wynosi ponad 54 mln zł.

Trudna sytuacja finansowa samorządu uniemożliwia zwiększenie środków na realizację tego zamówienia

– mówi Michał Górecki, kierownik działu zarządzania komunikacją w elbląskim ZKM.

Z decyzją w sprawie rozstrzygnięcia drugiej części przetargu ZKM wstrzymuje się do czasu uzyskania rozstrzygnięcia KIO.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ "Nie będzie dzie Niemiec pluł nam w twarz"
  Poniedziałek, 27.07

  Brawo ZKM. Pieniądze niech zostaną w Elblągu dla PKS. A nie jak w transfer Warszawie, poprzez niemiecką Arrive do Niemiec uemiec

 2. 2
  +8
  ~ dupex
  Poniedziałek, 27.07

  do: "Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz" jeżeli myślisz że kasa idzie do Niemiec to się grubo mylisz. Nawet nie masz bladego pojęcia gdzie idzie kasa i jaki jej jest jej podział. Gdybyś wiedział nie pisałbyś takich bzdur tak samo co myślą że kasa zostawiona w Biedronce idzie do Portugalii .

 3. 3
  +13
  ~ Wiecie co
  Poniedziałek, 27.07

  Cale te zkm to problem dla Elbląga. Tramwaje zbieranina złomu a autobusy to sauna na kółkach.

 4. 4
  +2
  ~ Leon 60
  Wtorek, 28.07

  może wreszcie pan Górecki odpowie dlaczego nie jest reaktywowane MPK w całości , tym bardziej że: - po pierwsze wyjdzie taniej - firma jest utożsamiana z Elblągiem - jednakowe barwy komunikacji miejskiej a w przyszłości jednakowy tabor co jeszcze bardziej obniża koszty - następuje racjonalny rozwój komunikacji miejskiej z myślą o mieszkańcach Jestem ciekawy czy uzyskam konkretną odpowiedź

 5. 5
  --3
  ~ jarex
  Wtorek, 28.07

  Do Leon60. Dyrektor , przyjmuje w środy od godz:12:00 do godz:14:00. Jeżeli myślisz ze ktoś będzie odpowiadał na twoje nurtujące pytania na portalach internetowych to się mylisz. Więc jutro środa , buty z gnoju otrzep cobyś bydła nie narobił niechlujnym wyglądam, pantalony wyprasuj i udaj się wprost do Dyrektora.

 6. 6
  +4
  ~ Leon 60
  Wtorek, 28.07

  do ~~Jarex... jak będę w moim ukochanym rodzinnym mieście to oczywiście skorzystam z tej rady wypucuję, wyprasuję aby być wpuszczony na salony a po to są pisane artykuły aby kogoś zainteresować poinformować itp. bardzo często jest to jedyna możliwość aby się dowiedzieć co się dzieje w moim mieście ,zadane pytania uwypuklają chęć rozszerzenia tematu i moim zdaniem zawsze są zasadne w myśl starej zasady że nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi a jeżeli uważasz że jest dobrze to jesteś tym zainteresowany aby nic nie zmieniać,k a w tym bardzo się różnimy POZDRAWIAM WSZYSTKICH ELBLĄŻAN GDZIEKOLWIEK TERAZ PRZEBYWAJĄ

 7. 7
  --2
  ~ nieznany
  Wtorek, 28.07

  Pomysł reaktywacji ZKM jest pomylony. Samorząd jako taki nie powinien prowadzić działalności gospodarczej, nie do tego jest powołany. Własnością samorządu mogą i powinny być przedsiębiorstwa, które działają w obszarze tzw. monopolu naturalnego np. wodociągi. Odtworzenie ZKM-u będzie skutkowało stworzeniem " kopalni synekur " dla wygranej partii w wyborach. Zobaczycie ile wtedy powstanie stanowisk dyrektorskich, zastępców , zastępców zastępców, głównych specjalistów, samodzielnych specjalistów - itp. itd. Pozdrawiam naiwniaków.

 8. 8
  +2
  ~ rambo 11
  Środa, 29.07

  Witam problem by był dawno rozwiązany gdyby prezesowi PKS sprawdzono bilingi z telefonu, a tak to dalej szerzy się kolesiostwo i cwaniactwo, wyobrażcie sobie za ile by musieli jeżdzic u niego kierowcy skoro tak zaniżył stawkę w przetargu- to już by było niewolnictwo.Jest też pozytyw nigdy więcej w ELBLĄGU FIRMY dziad arriva totalne dno nie tylko w Elblągu-busy złom zmuszanie kierowców do jazdy niesprawnymi autobusami- to codzienny standard WON Z arriwą.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.97370600700378