Sobota, 5.12.2020, Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Skrzyżowanie ul. Królewieckiej i Kopernika. Stara sygnalizacja sprawia spore problemy

18.06.2020, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Skrzyżowanie ul. Królewieckiej i Kopernika. Stara sygnalizacja sprawia spore problemy
Fot.Ryszard Biel

Problem z sygnalizacją świetlną na skrzyżowaniu Królewieckiej z Kopernika już jakiś czas temu zgłaszały Tramwaje Elbląskie. W środę, 17 czerwca, wrócili do niego elbląscy radni. Konkretnego planu co zrobić z tym fantem nadal nie ma.

Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Królewieckiej i Kopernika, mająca głównie ułatwić kierowcom wyjazd z ul. Kopernika, ma już swoje lata i sprawia kłopoty. W ubiegłym roku policja wystąpiła z wnioskiem o jej wyłączenie, na to zgody nie wyraził jednak prezydent Elbląga. Problemy ze światłami w tym miejscu zgłaszały również Tramwaje Elbląskie. W środę do sprawy wrócili radni podczas Komisji Bezpieczeństwa i Spraw Społecznych.

- Chodzi o problem z sygnałem dla tramwajów, w momencie, gdy na przejściu dla pieszych przez ul. Królewiecką włącza się zielone światło - przypominał sygnał TE Tomasz Stemporzecki z Departamentu Zarządu Dróg UM w Elblągu. - Tego nie da się zwyczajnie naprawić. Potrzebny jest nowy program z nowym sterownikiem. Być może na tym przejściu wystarczyłyby wzbudzane światła. To trzeba sprawdzić.

Od kilku lat walczymy z tym tematem. Tam jest dodatkowy problem. Ta sygnalizacja działa do późnych godzin wieczornych, a nawet nocnych. Między innymi dlatego też wnioskowaliśmy, aby próbnie ją wyłączyć, zobaczyć jak ona jest ustawiona

- dodał Tomasz Piaskowski, zastępca komendanta policji w Elblągu.

Rozwiązania problemu na razie nie widać. Na zaproponowane przez policję wyłączenie zgody nie wyraził prezydent Elbląga. Zdania w tej kwestii podzielone mają również radni.

Co z wyjeżdżającymi z ulicy Kopernika na ul. Królewiecka? Życzę powodzenia tym, którzy zlikwidują tam sygnalizację. Będzie zadyma w mieście, że się zlikwidowało wyjazd z ulicy Kopernika

- przekonywał radny Andrzej Tomczyński (SLD Lewica Razem).

- Ta sygnalizacja jest przestarzała i niezsynchronizowana z tramwajami. Są takie sytuacje, kiedy dla pojazdów zapala się zielone, a w tym czasie podjeżdża tramwaj i wysiadają ludzie. Poza tym na Królewieckiej mamy kilka skrzyżowań o większym natężeniu bez sygnalizacji i to upłynnia ruch, a nie go wstrzymuje - dodał z kolei Krzysztof Konert (KWW Witolda Wróblewskiego).

Radni obiecali, że do tematu jeszcze wrócą.

Co na ten temat sądzą Czytelnicy info.elblag.pl? Wyłączenie sygnalizacji rozwiąże problem, czy też tylko uniemożliwi wyjazd z ul. Kopernika?
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Ploterek
  Czwartek, 18.06

  Czekaj czekaj, sami podali rozwiązanie problemu, ale nadal nie wiedzą jak ten problem rozwiązać? Czy tam naprawdę pracują ludzi nie potrafiący myśleć czy jak? Skoro pomoże wymiana sterownika wraz z nowym oprogramowaniem to w czym problem? To kosztuje miliony, że nie można tego wymienić?

 2. 2
  --2
  ~ Mieszkam
  Czwartek, 18.06

  Tam większym problemem jest słaba widoczność świateł dla jadących Królewiecką. Wyjeżdżając z Kopernika na zielonym trzeba uważać, bo Królewiecką potrafią jechać auta mimo czerwonego. Natomiast skręt z Kopernika .w

 3. 3
  --1
  ~ Mieszkam
  Czwartek, 18.06

  Tam większym problemem jest słaba widoczność świateł dla jadących Królewiecką. Wyjeżdżając z Kopernika na zielonym trzeba uważać, bo Królewiecką potrafią jechać auta mimo czerwonego. Natomiast skręt z Kopernika .w

 4. 4
  +4
  ~ Mieszkam
  Czwartek, 18.06

  ...w prawo nie jest taki straszny, bo przy takiej prędkości trudno nie zauważyć pieszych czy tramwaju, można dodać pulsujące ostrzegawcze światło, przypominające o przejściu, to dużo by dało.

 5. 5
  +4
  ~ do~ Ploterek
  Czwartek, 18.06

  Przecież muszą pokazać, że są do czegoś potrzebni.

 6. 6
  +2
  ~ Mieszkam
  Czwartek, 18.06

  ...w prawo nie jest taki straszny, bo przy takiej prędkości trudno nie zauważyć pieszych czy tramwaju, można dodać pulsujące ostrzegawcze światło, przypominające o przejściu, to dużo by dało.

 7. 7
  +3
  ~ Adam
  Czwartek, 18.06

  1 sprawa jak jedziemy od strony centrum w stronę jednostki to często jest już czerwone na tych światłach zamiast zielone . 2. na mieście po 22 godz większość świateł nie działa i to na głównej drodze a na tej trochę bocznej działają nie wiadomo po co bezsens. 3 albo ustawić tak jak trzeba albo lepiej może zlikwidować je. P.S. ogólnie w całym mieście trzeba by ustawić światła bo coś ostatnio nie ma często zielonej fali np jadąc od CH Ogrody w stronę centrum i do tysiąclecia i dalej na grunwaldzką co chwile jest czerwone NA GŁÓWNEJ DRODZE czemu ?!

 8. 8
  +4
  ~ wicia
  Czwartek, 18.06

  A może by tak radny "obniżka"Tomczyński wreszcie się zajął tym o czym mówił przed wyborami - obniżeniem diet radnych? A te sprawy to pozostaw pan profesjonalistom.

 9. 9
  +5
  ~ Ja też tu mieszkam
  Czwartek, 18.06

  Jestem mieszkańcem zapytanym o zdanie w sprawie, którą opisuje tekst. Sądzę, że ulica Krolewiecka czeka na gruntowną przebudowę na długości od Pocztowej do Fromborskiej a nawet dalej do Dąbrowy - Kolonii. Wiem co i jak należy zrobić bo jeżdżę często tą ulicą od lat. Wiem nawet co należy zrobić z tramwajem linii 2 aby jeździli nią ludzie. Ulica ta od czasów przedwojennych w zasadzie nie zmieniła się, chociaż czasy i owszem. Wiem ale nawet jeśli napisze to i tak nic nie da w mieście zarządzanym przez buców, którzy wszystko wiedzą najlepiej. No a jeśli nawet ktoś coś chciałby tu zrobić to i tak nie będzie na to środków. Więc dam sobie na luz i nie będę pisał nic o światłach na skrzyżowaniu z Kopernika, bo to najmniejszy problem Krolewieckiej a poza tym po co? Nie warto.

 10. 10
  +1
  ~ d
  Czwartek, 18.06

  w czym problem nie rozumiem ? trzeba wymienić te sterowniki sygnalizacji świetlnej i już nad czym debata ? chyba ze chodzi o milony to rozumiem w czym rzecz ! ale czy to może być az takie drogie ?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2406990528107