Sobota, 25.06.2022, Imieniny: Dorota, Lucja, Wilhelm
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Żywopłot ogranicza widoczność na skrzyżowaniu ul. Chopina i Kopernika. Radny apeluje: Od roku nic się nie zmieniło

14.05.2020, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Żywopłot ogranicza widoczność na skrzyżowaniu ul. Chopina i Kopernika. Radny apeluje: Od roku nic się nie zmieniło
Fot.Ryszard Biel
W kwietniu 2019 r. radny Marek Kamm zgłaszał problem ograniczonej widoczności na skrzyżowaniu ulic Chopina i Kopernika. - Po rocznej obserwacji stwierdzam, że w dalszym ciągu nie została przeprowadzona przez zarządcę tego terenu regulacja żywopłotu ograniczającego trójkąt widoczności na tym skrzyżowaniu - stwierdził radny.
 
Uwagę radnego na problem ograniczonej widoczności przy włączaniu się do ruchu na skrzyżowaniu ul. Chopina i Kopernika wrócili mieszkańcy.
 
Marek Kamm podkreśla, że powierzchnia wyłączona P-21 ulicy Kopernika przed skrzyżowaniem jest notorycznie zastawiona parkującymi samochodami, które ograniczają widoczności.
 
 
Lustro drogowe może nie być najlepszym sposobem zapewnienia widoczności w tym potencjalnie niebezpiecznym miejscu (podatność na akty wandalizmu, zamglenie, zmatowienie). Zwracam się z pytaniem, czy Departament Zarządu Dróg widzi możliwość montażu na powierzchni wyłączonej P-21 kilku słupków, które w sposób trwały uniemożliwiłyby nielegalne parkowanie samochodów i stwierdzenie w tym miejscu poprawnego trójkąta widoczności
 
- pytał Marek Kamm.
 
Zdanie wiceprezydenta Janusza Nowaka takie rozwiązanie nie jest konieczne. - Na tym skrzyżowaniu występuje bardzo małe natężenie ruchu drogowego. Od kilku lat nie ma też żadnych zdarzeń drogowych, a na zgłaszanym wcześniej problem ograniczonej widoczności zarządca drogi podejmował już pewne działania - zapewniał. - To montaż znaku pionowego B-36 "zakazu zatrzymywania", malowanie znaku poziomego P-21 "powierzchnia wyłączona z ruchu".
 
 
Zgłoszona teraz propozycja, montaż w jezdni, na powierzchni wyłączonej z ruchu dodatkowych słupków wygrodzeniowych, ograniczających fizycznie parkowanie przed skrzyżowaniem jest zbędna
 
- stwierdził Janusz Nowak.
 
Dlaczego? - Zgodnie z art. 49 Prawa o ruchu drogowym zabrania się zatrzymywania pojazdów w odległości mniejszej niż 10 m od skrzyżowania. Dlatego o podjęcie skutecznej egzekucji tego przepisu poproszę służby uprawnione do kontroli ruchu drogowego - dodał Janusz Nowak.
 
Wiceprezydent zapewnił radnego, że Miasto zleci Zarządowi Budynków Komunalnych realizację w obrębie skrzyżowania cięć pielęgnacyjnych istniejącego zbyt wysokiego żywopłotu.
 
- Sprawę przekazaliśmy do zarządcy tego terenu. To do jego obowiązków należy zadbanie o żywopłot - mówi Artur Adamczuk, dyrektor ZBK.
 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (23)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ Jokasta
  Czwartek, 14.05

  radny obserwator niczym klawisz w areszcie, kiedy on pracuje ?

 2. 2
  +7
  ~ bez komentarza
  Czwartek, 14.05

  Bez komentarza.

 3. 3
  +1
  ~ Obrońcy natury do dzieła.
  Czwartek, 14.05

  Tego żywopłotu nie można wyciąć, bo zaraz przyjadą do nas ekolodzy i inni obrońcy natury i rozpętają na cały kraj akcję w obronie przyrody. Ba jeszcze położą się na ulicy czym zablokują ruch na tej arterii. A mają duże doświadczenie w takiej walce co udowodnili kiedy z poświęceniem bronili wycinki drzew na Mierzei Wiślanej.

 4. 4
  +14
  ~ Pani
  Czwartek, 14.05

  a ja mieszkam przy ulicy Kopernika i mi to nie przeszkadza jakoś ani mojemu chłopakowi,który prowadzi samochód.Za to przeszkadzają nam DZIURY aż zawieszenie siada! z TYM ZRÓBCIE PORZĄDEK !

 5. 5
  +10
  ~ Do @Pani
  Czwartek, 14.05

  Prosze pani, mielismy dwukrotnie w Budzecie Obywatelskim przeznaczone na remont nawierzcni ww.ulic Chopina i Kopernika zabezpieczone 60 000 zl. Pieniadze te zabezpieczyl owczesny prezydent miasta Nowaczyk, potem zamrozil kwote byly prezydent miasta Wilk, bo nie mozna bylo znalezc wykonawcy , choc to dziwne dla mnie. Niestety, nasze pieniadze wydal obecnie prezydent Wroblewski na swoje duperele min.na droge dla prywaciarza, poi znajopmosci Wojcika. Natomiast , cytuje :-Zdanie wiceprezydenta Janusza Nowaka takie rozwiązanie nie jest konieczne. - Na tym skrzyżowaniu występuje bardzo małe natężenie ruchu drogowego. Od kilku lat nie ma też żadnych zdarzeń drogowych, a na zgłaszanym wcześniej problem ograniczonej widoczności zarządca drogi podejmował już pewne działania - zapewniał."". cdn.

 6. 6
  +11
  ~ Do @Pani. c.d.
  Czwartek, 14.05

  Pan Nowak w dupie byl i g...no widzial. najlepiej mowic nie ruszajac d...py zza biurka w UM. Wszystkie dzialania miejskich urzednikow polegaja na tym, ze siedzi taki w UM za biurkiem z nosem w mapie miasta i nie pojedzie w teren, nie zobaczy tylko wyrokuje to co widzi na mapie. A lustro jest tu ewidentnie potrzebne, nikyo go nie zniszczy, panie Nowak. Niech sie pan nie bopi. Znakow drogowych nikt nier powyrywal to i lustra nikt nie znisczy. ZBK mialo wraz z ZZM przyciac zywoplot juz w zeszlum roku i nic. Tylko odfajkowane na opapierze,. ze sie bylo, bo byl samochod, kierowca wypalil papieroska z pracownikiem i...pojechali. O tak sie robi w Elblagu. A policja lub Straz Miejska niech wlepia mandaty parkujacym na zakazie a nie przejezdza obok i udaje , ze nic nie widzi.

 7. 7
  +10
  ~ mieszkaniec
  Czwartek, 14.05

  Żeby uczynić zadość radnemu chyba należałoby wyciąć żywopłoty w obrębie skrzyżowania, usunąć ogrodzenia wraz z murowanymi słupkami ograniczającymi widoczność a może jeszcze jakieś drzewo. Rozsądniej byłoby ograniczyć dopuszczalną prędkość w obrębie tego osiedla. Wąskie uliczki, chodniki również, parkowanie na chodnikach to się po prostu nie da jeździć 50km na godz. Kierowco dostosuj prędkość do warunków!!!.

 8. 8
  +8
  ~ Do pana Nowaka
  Czwartek, 14.05

  Nie widzi pan potrzeby przyciecia zywoplotu, lustro tez nie potrzebne, bo sie zepsuje albo ktos popsuje. Nie widzimy zatem, my mieszkancy, sensu placic podatkow od nieruchomosci. Urzad ma nas nw dupie ,my mamy w dupie urzad. A jak sie robi material i opiniuje dany temat to wypadaloby skonsultowac sie z mieszkancami. Ale po co...

 9. 9
  +11
  ~ Panie Mareczku..
  Czwartek, 14.05

  Ja chce zapytać.... Co do kur** nędzy może zasłaniać żywopłot który jest PONAD pojazdem.. Na wysokość pojazdu sięga sam płot... Wytnijmy tamtejszy płot!!! Korzystam z tej drogi dziesiątki razy dziennie i z całym szacunkiem ale Pan Marek Kamm niech nie opowiada głupot. Ten żywopłot NIE PRZESZKADZA W TYM MIEJSCU! Dziury połatajcie.. ta droga to jeden z największych pogromców zawieszeń w Elblągu. Nadmieniam również, że bardzo dobrze byłoby wysłać Pana "prezydienta" jego nowiuśką Skodzinką na przejażdżkę tego typu odcinkami dróg... Szybciutko by wracał do UM, żeby uspokoić się po tym co zobaczy. Szczere wyrazy współczucia dla mieszkańców okolicznych budynków którzy nie mają wyboru i muszą żyć z tym stanem dróg...

 10. 10
  +6
  ~ Do @Panie Mareczku
  Czwartek, 14.05

  Dwukrotnie w Budzecie obywatelskim skladalismy, my mieszkancy, projekt remontu nawierzcni tych ulic. Za kadencji pana Nowaczyka uzyskano skromne 6 000 zl. , ktore przesunal pan Wilk i zamrozil na ten cel wlasnie. Towarzysz Wroblewski nasze pieniadze ...wydal na droge dla prywaciarza, znajomego czyli ...dla Wojcika w okolicy Mazurskiej. Tak wiec Budzet Obywatelski to fikcja. Nie zrealizowano :https://elblag.eu/bo/bo2020_wyniki/bo2020_3.pdf , Nie zrealizowano : patrz punkt 3 i 5 :http://www.budzetobywatelski.elblag.eu/uploads/kfm//Budżet%20Obywatelski%202019%20%20%20Okręg%203.pdf Pieniadze wyparowaly na inwestycje u Wojcika.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2556669712067