Wtorek, 19.01.2021, Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

W elbląskich kościołach pusto. Wierni gromadzą się w Internecie?

31.03.2020, 09:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
W elbląskich kościołach pusto. Wierni gromadzą się w Internecie?
Źródło: https://pixabay.com/

Elbląskie kościoły świecą pustkami. Z powodu pandemii koronawirusa podczas mszy, oprócz kapłanów i służby liturgicznej, w świątyni może przebywać jedynie 5 osób. Coraz więcej parafii decyduje się na transmisję nabożeństw w internecie.

Nowe obostrzenia związane z pandemią nie ominęły Kościoła katolickiego. Wierni nie mogą uczestniczyć w mszach na wcześniejszych zasadach.

Polecam, aby dla dobra własnego i bliskich przez czas epidemii modlić się i pozostawać w domu. Zachęcam do korzystania z transmisji Mszy św. i nabożeństw w mediach. Proszę wszystkich o cierpliwość i życzliwość wzajemną. W ten sposób przetrwajmy trudne dni 

- zachęca bp Jacek Jezierski, biskup elbląski.

Listę transmisji telewizyjnych, radiowych i internetowych mszy z całej Polski znajdziemy na stronie Konferencji Episkopatu Polski. Naprzeciw wiernych Kościoła katolickiego wychodzą również elbląskie parafie. Nabożeństwa transmitują m.in. parafia św. Mikołaja, parafia Trójcy Świętej, parafia św. Pawła Apostoła i parafia Matki Boskiej Królowej Polski.


 

Dzięki transmisjom jesteśmy bliżej Boga i mamy poczucie wspólnoty. Dla osób wierzących to ważne, szczególnie tych, które są same w tym trudnym czasie

- mówi pani Wanda, mieszkanka Elbląga.

Władze kościoła przypominają jednocześnie, że zgodnie z dokumentem Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu w przestrzeni wirtualnej „nie ma sakramentów”. W wielu elbląskich kościołach nadal prowadzona jest spowiedź. Zanim jednak wybierzemy się do kościoła, warto zadzwonić do parafii lub sprawdzić na jej stronie internetowej warunki i terminy spowiedzi. Kontakty do wszystkich elbląskich parafii znajdziemy tutaj.

Może okazać się niemożliwą spowiedź przed Wielkanocą. Obowiązek ten trzeba będzie odłożyć na później, gdy minie zagrożenie epidemią. W sytuacji granicznej, zagrożenia chorobą lub śmiercią, gdy nie ma możliwości spowiedzi, należy wzbudzić żal za grzechy, motywowany miłością i szacunkiem wobec Boga. Taki żal, zwany doskonałym, gładzi wszystkie grzechy. Później jednak grzechy należy wyznać podczas spowiedzi

- apeluje do wiernych biskup elbląski Jacek Jezierski, we wskazaniach na czas pandemii.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Ten Tamten
  Wtorek, 31.03

  No i przyszła zaraza - to wszystko za grzechy ludzkie i PIS partii obecnie rządzącej DYKTATURĄ. PIS Boga się nie boi, a udaje takich pobożnych !!

 2. 2
  --4
  ~ Analityk
  Wtorek, 31.03

  Obserwuje kiedy bogatyWatykan , podzieli się z wiernymi podczas pandemii,bliźnim,wesprze medyków . Narazie to tylko modlą się , i bardzo to się chwali , popieram! Gdzie , pomoc finansowa we Włoszech, Hiszpani,w europie? Największe epicentra ! Nigdy nie szczędziłem na wspólnotę ! Bacznie obserwuję zachowanie kościoła ! Narazie marnie wygląda pomoc , fakt żywność jest dostarczana !

 3. 3
  0
  ~ super
  Wtorek, 31.03

  Czekałem na czasy by ujrzeć puste kościoły. Zakładałem wprawdzie w innych okolicznościach, nie tak przygnębiających ale... no właśnie, liczy się efekt. Naprawdę, wzruszenie odbiera mi głos, przepraszam. Zaczynam wierzyć, że cuda jednak się zdarzają.

 4. 4
  +5
  ~ BODZIO
  Wtorek, 31.03

  Mochery Kasę jeszcze wysłać bo Ksiundz biedny.

 5. 5
  +6
  ~ Przesmiewca
  Wtorek, 31.03

  a jeszcze pare lat temu krzyczeli ze ten caly internet to wymysl szatana

 6. 6
  0
  ~ Zostań w domu
  Środa, 01.04

  Kościół może być pusty, bo kościołem nie jest budynek.To ludzie i ich relacje z Bogiem. Po drugie spowiedź jest możliwa poprzez wyznanie Bogu ( bez pośredników). Pan Bóg słyszy Cię zawsze i wszędzie.Konfesjonał został wymyślony, to nie jest zgodne ze Słowem Bożym. Zdrówka i pokoju życzę. Bądźmy cierpliwi, i fajny i módlmy się.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.6823620796204