Środa, 23.09.2020, Imieniny: Tekla, Boguslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Branża turystyczna w kryzysie, ale Mierzeja wcale nie świeci pustkami

30.03.2020, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Branża turystyczna w kryzysie, ale Mierzeja wcale nie świeci pustkami

Myślę, że zatęsknimy, za lasem parawanów na nadbałtyckich plażach. W tej chwili sytuacja już zaczyna wyglądać bardzo źle. Osoby, które żyją tylko z turystów, znają się w dramatycznym położeniu - mówi pani Magda, które wynajmuje domki letnikom. Mimo obowiązujących od kilku dni obostrzeń zakazujących wychodzenia z domu bez potrzeby, plaże nie świecą pustkami.

Normalnie branża turystyczna nad Zalewem Wiślanym i na Mierzei Wiślanej budziłaby się z "zimowego snu". W związku z pandemią koronawirusa i wprowadzonymi w Polsce obostrzeniami hotele, restauracje i SPA są zamknięte, a większość zawiesiła również możliwość rezerwacji miejsc na najbliższy czas. Przedstawiciele branży turystycznej przekonują, że kryzys zagląda im w oczy. 

Z reguły w marcu miałam już pełną rezerwację na majówkę oraz zarezerwowany część terminów na wakacje. W tej chwili tak naprawdę nie wiem, jak będzie wyglądał ten sezon, ale najpewniej będzie pusty. Szczególnie te osoby, które utrzymują się jedynie z turystów wypoczywających na mierzei w sezonie, znajdą się w tragicznej sytuacji

- mówi pani Krystyna, która na mierzei wynajmuje domki letniskowe.

Przedstawiciele branży turystycznej przyznają, że obostrzenia w obecnej sytuacji są konieczne, ale jednocześnie podkreślają, że ich sytuacja z dnia na dzień stała się dramatyczna. Tymczasem, jak się okazuje, plaże wcale nie świecą pustkami. Mimo obowiązujących od kilku dni obostrzeń zakazujących wychodzenia z domu bez pilnej potrzeby, w weekend na Mierzei można było spotkać całkiem sporo osób.

Spodziewałam się spokoju i ciszy. Wybrałam się do Sztutowa. Nie jest to tak oblegana plaża, jak w Stegnie czy Krynicy Morskiej, ale i tutaj jak na obecną sytuację spotkałam całkiem sporo osób

- mówi Maja Krajewska, mieszkanka Elbląga.

Ta sytuacja niepokoi lokalne władze. Burmistrz Krynicy Morskiej chce wprowadzenia czasowego zakazu wjazdu na Mierzeję Wiślaną.

W dobie zagrożenia wirusem SARS-COV-2 w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców oraz osób pracujących w naszym mieście zwróciłem się z pismem do Pana Wojewody Pomorskiego z wnioskiem o wprowadzenie czasowego zakazu wjazdu na Mierzeję Wiślaną w celach turystycznych i wypoczynkowych. Wniosek mój dotyczy nie tylko wynajmu, ale również właścicieli apartamentów w tzw. apartamentowcach, którzy przyjeżdżają do własnych lokali

- poinformował jeszcze przed weekendem Krzysztof Swat, burmistrz Krynicy Morskiej.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +13
  ~ Bu
  Poniedziałek, 30.03

  Do mego miasta tez niech nikt nie wjeżdża

 2. 2
  +9
  ~ Kkjkjjhg
  Poniedziałek, 30.03

  Jeśli ktoś ma kupione mieszkanie w Krynicy, to dlaczego nie może przyjechać do własnego apartamentowca.? To jego własność, nie Pana burmistrza..

 3. 3
  +27
  ~ Aaa
  Poniedziałek, 30.03

  W końcu kubełek zimnej wody na rozpasane główki. Może z cen trochę zejdą, bo w tych smażalniach to dorsz kosztuje jak by był ze złota.

 4. 4
  +3
  ~ Mały Plywak
  Poniedziałek, 30.03

  Pewnie , zaczerpnąć zdrowego powietrza to źle, a w robocie codziennie siedzieć w kupie to bezpiecznie, zamknąć to trzeba duże instytucje i wprowadzic dyżury jednoosobowe, to jest podstawa bezpieczeństwa, zapewnić maski tak jak w Olsztynie mieszkancom! A na Mierzei wystarczy policja ktora cofnie tego kto chce wjechac ,tak jak na Helu! Rozwiązań bezpieczenstwa to potrzeba w mieście, a w weekend na Mierzei da sie zapanowac z tą garstkę wjezdzajacych,

 5. 5
  +9
  ~ Tubylec
  Poniedziałek, 30.03

  Nieźle przez te lata nachapali sie chorymi cenami wiec przeżyją, a jak chcą się zamknąć bo panike ktoś rozsiewa ze tłumy ,bo pokazali parę samochodow, bo ludzie rozsadnie spacerowali rozproszeni ,to niech się zamykają, my też bezpiecznie zostaniemy w tym sezonie w domu! Więc niech nie płaczą tylko stawiają mur bezpieczenstwa!

 6. 6
  --2
  ~ I po co
  Poniedziałek, 30.03

  Nie załamywać niech przyjeżdżają, zagrażają się i zdychaja. Cześć umze może zmieni się Polska i Polacy.

 7. 7
  +10
  ~ Chory kraj
  Poniedziałek, 30.03

  Sa apele,prosby,a glupich nie sieją Ale rodzą sie . Myślą że są że stali i nic im nie zrobi koronawirus. Media ukazują fakty co jest we Włoszech,Hiszpanii tam też spacerowali. A teraz umierają jeden po drugim.

 8. 8
  +4
  ~ #KrynicaMorskadlaMedyka
  Poniedziałek, 30.03

  Właściciele pensjonatów w Krynicy Morskiej zapoczątkowali akcję Krynica Morska dla Medyka. Chcą ufundować darmowe pobyty dla personelu medycznego, który obecnie pracuje w oddziałach zakaźnych po tym, jak sytuacja epidemiczna się uspokoi. Chętnie przyjmą w hotelach i pensjonatach lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych czy laborantów z rodzinami. Na dzisiaj jest to już ponad 50 tygodniowych wakacyjnych pobytów. Do akcji przyłączają się także inne podmioty proponując np darmowe kursy kiteboardingu. Przedsiębiorcy chcą w ten sposób odwdzięczyć się bohaterom, którzy walczą na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. Po tym, jak ją już wygramy i będzie bezpiecznie - zapraszamy na Mierzeję Wiślaną wszystkich mieszkańców Elbląga i okolic, ale na razie - ZOSTAŃCIE W DOMU!!!!

 9. 9
  +18
  ~ venus05
  Poniedziałek, 30.03

  Inni też się spodziewali ciszy i spokoju, a tu p. Maja Krajewska, mieszkanka Elbląga i inni. I ci inni i Maja Krajewska powinni zostać w Elblągu, a ciszę i spokój oglądać z drona.

 10. 10
  +9
  ~ Puste szczekanie aby szczekc
  Poniedziałek, 30.03

  Zadbajcie o bezpieczenstwo w miastach, na Mierzeje i tak nikt nie będzie jezdzil bo ceny zrobią na maxa po okresie epidemii, nie ma o co robic szumu bo tego lata tu nie będzie, poki co martwcie się o pojscie tlumem na wybory , Mierzeja to nie pępek Polski

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.