Środa, 8.04.2020, Imieniny: Julia, Dionizy, January
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Będzie kolejne aktywne przejście dla pieszych

20.03.2020, 15:20:00 Rozmiar tekstu: A A A
Będzie kolejne aktywne przejście dla pieszych

Dziś udzielone zostało zamówienie na wykonanie aktywnego przejścia dla pieszych wraz z oznakowaniem na ul. Plac Słowiański. Wykonawcą przedsięwzięcia jest Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne EUROASFALT Sp. z o.o. z Olsztyna.

 

 

- Bardzo się cieszę, że kolejne newralgiczne miejsce zostanie przebudowane. Z pewnością poprawi to bezpieczeństwo pieszych. Będzie to piąte aktywne przejście w naszym mieście. Przypomnę, że pierwsze powstały w ul. Nowowiejskiej i ul. Bema, a w ubiegłym roku wybudowane zostały w Al. Grunwaldzkiej i Al. Odrodzenia

 

– podkreśla Witold Wróblewski Prezydent Elbląga.

 

Przejście wyposażone zostanie w tzw. kocie oczka oraz pomalowane w technologii grubowarstwowej. Posiadać będzie również inteligentny system identyfikacji pieszego, który aktywuje do świecenia najezdniowe punktowe elementy odblaskowe oraz lampy ostrzegawcze LED wówczas, gdy pieszy podchodzi do strefy przejścia i emituje sygnał, dopóki pieszy znajduje się na przejściu.

 

Informacja nadesłana

 

Zadanie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2014 – 2020 w ramach Projektu „Poprawa zrównoważonej mobilności mieszkańców Elbląga - etap III”. Całkowity koszt zadania 83,2 tys. zł. Termin wykonania robót II połowa maja 2020 roku.

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ "aktualny" wizerunek
  Piątek, 20.03

  To kolosalne dofinansowanie z UE, które zapewne nie pokryło kosztów wniosku. A dlaczego firma Gustlika a nie elbląska? Nasi nie "umnią"? Zlecenie bliższe braciom z psl lub partyjny warunek dotacji: "dam kropelkę ale moi to odbiorą".

 2. 2
  +4
  ~ inwestycja?
  Piątek, 20.03

  Ta super inwestycja wychwalana przez odmłodzone foto ma zachęcić lud miejski do głosowania na Kosiniaka, który "wygrał" w II redakcyjnej sondzie pod nadzorem tego z foto. Takie "inwestycje" marzą się metropoliom a u nas pstryk i jest. Zamiast noszenia deski "Kosiniak". Cieszę się jak ten z foto. Gdyby jeszcze lego dali na imieniny.

 3. 3
  +5
  ~ e-g
  Piątek, 20.03

  to co pamiętam to planowane było wykonanie przejścia podziemnego?

 4. 4
  +3
  ~ Do_pomorskiego
  Piątek, 20.03

  Przez chwilę zastanawiałem się czemu nie zrobi się tańszego progu zwalniającego. No, ale skoro firma z Olszczyna to wszystko jasne czemu władze miasta wybrały tę opcję. Nigdy w drugą stronę.

 5. 5
  +3
  ~ Ja też tu mieszkam
  Piątek, 20.03

  Gdy się nie ma czym pochwalić, każdą głupotę podnosi się do rangi sukcesu. Niedługo facet będzie radośnie powiadamial media o tym że kupił nowe firanki do Urzędu Miejskiego. Wydaje się że nawet w tym rządzonym przez PSL i PO pełnym dziwnych układów i ukladzikow województwie jawnie już pokazują panu Witoldowi co on dla nich znaczy dając z wojewódzkich funduszy 130 mln złotych na remont hali sportowej Urania w Olsztynie i jakieś śmieszne grosze dla Elbląga. Jedna z najbardziej szczęśliwych osób z powodu pandemii COVID 19, gdyż to odwraca uwagę od żałosnej i coraz powszechniej widocznej slabiutkiej prezydentury pana WW.

 6. 6
  --2
  ~ strzeżsięfarbowanychlisów
  Piątek, 20.03

  Chcieliśmy "bylekogo-byle nie pis" to mamy byle jakie rządy. Najpierw była mowa o przejściu pod jezdnią. Teraz o czymś zupełnie naziemnym. Na koniec czytamy, że to Olsztyn ma zarobić nie Elbląg. Czy ktoś tu wyprowadza kasę z miasta? Tak jak z Polski do Niemiec wyprowadzała ta sama koalicja?

 7. 7
  +4
  ~ porażające
  Sobota, 21.03

  Tak działa "prezydent" w obliczu epidemii zamykającej mieszkańców w domach. Głównym celem jest obecność w propagandowych mediach bez kontroli nad bełkotem - najważniejsze dla zarażonych mieszkańców jest przejście dla pieszych i, zgodnie ze swoim stanem , chwali się że zrobi to olsztyńska firma. W demokracji lud już dawno by wykorzystał jednoosobowy pojazd z Castoramy. Dziwię się tylko jak , wydaje się inteligentni i wykształceni jego podwładni, takiemu komuś dali się tak prymitywnie i podle zesłupować. Na koronowirusa wystarczy przejście ze świecidełkami bo środków sanitarnych i medycznych nie ma.Czy można urzędnika z wyboru wysłać na długi urlop zdrowotny, lub ze względu na stan zdrowia odwołać z funkcji? Co jeśli kandydat przed wyborami zataił swój stan zdrowia? Hamulców brak.

 8. 8
  +1
  ~ brr - bedę żyg...
  Sobota, 21.03

  do e-g ---- Przejście podziemne? Suweren nie zapaskudzi w jeden wieczór?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.