Środa, 5.08.2020, Imieniny: Oswald, Emil, Maria
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

100 tys. na aktywne przejścia dla pieszych

09.04.2019, 14:36:23 Rozmiar tekstu: A A A
100 tys. na aktywne przejścia dla pieszych

Dobre informacje dla mieszkańców. Dwa niebezpieczne przejścia dla pieszych -  w ciągu Al. Grunwaldzkiej i Al. Odrodzenia zostaną przebudowane. Miasto otrzymało 100 tys. zł dofinansowania na wykonanie w tych miejscach aktywnych przejść dla pieszych z „Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań - Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 - 2020”.
 

-  Bardzo się cieszę, że nasz wniosek  został j pozytywnie oceniony i pozyskaliśmy fundusze. Dzięki nim kolejne dwa  newralgiczne miejsca zostaną przebudowane, co z pewnością poprawi bezpieczeństwo pieszych. Przypomnę, że w ubiegłym roku z tego programu pozyskaliśmy środki na wykonanie aktywnych przejść dla pieszych w ul. Nowowiejskiej i ul. Bema – podkreśla Witold Wróblewski Prezydent Elbląga.

 

Oba przejścia dla pieszych wyposażone mają zostać  w tzw. kocie oczka oraz pomalowane w technologii grubowarstwowej na kolor biało-czerwony. Podobnie, jak zrealizowane w 2018 r. przejścia w ul. Nowowiejskiej i ul. Bema,  posiadać będą inteligentny system identyfikacji pieszego, który aktywuje do świecenia najezdniowe punktowe elementy odblaskowe oraz lampy ostrzegawcze LED wówczas, gdy pieszy podchodzi do strefy przejścia i emituje sygnał, dopóki pieszy znajduje się na przejściu. Koszt realizacji przedsięwzięcia wynosi ok. 125 tys. złotych, w tym 100 zł pochodzić będzie z pozyskanego dofinansowania. 

 

UM Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ Ktos
  Wtorek, 09.04

  125kafli kocie oczka beda ze zlota?

 2. 2
  0
  ~ Wieś
  Wtorek, 09.04

  Elbląg jest takim zacofany miejscem dzięki wam rządzącym. Dlaczego w innych miastach potrafią nawet przejścia malują w 3d i pomaga.

 3. 3
  +6
  ~ MakaPaka
  Wtorek, 09.04

  Te gadżety nie spełniają swojej roli. UM z uporem mamuśka funduje buble. Tańsze byłyby światła ale....trzeba zasilić kasą jakiegoś zaprzyjaźnionego firma i kolesia,nie ?!

 4. 4
  +5
  ~ Jan
  Wtorek, 09.04

  Kpiny sobie robicie

 5. 5
  +1
  ~ ZAWADA
  Wtorek, 09.04

  MakaPaka wiemy ile kosztują "kocie oczka", skoro uważasz że wykonanie świateł będzie tańsze poproszę o kosztorys

 6. 6
  +2
  ~ Adf
  Wtorek, 09.04

  @wieś poczytaj sobie dokładnie o wadach malowania przejść w 3D

 7. 7
  0
  ~ huhgh
  Wtorek, 09.04

  tylko garb spowolni prędkość pirata żadne oczka

 8. 8
  +3
  ~ ulica
  Wtorek, 09.04

  Wystarczy brak dziur w jezdni,bo jak na razie to 50% uwagi kierowcy zajmuje wypatrywanie w jaki sposob jechac zeby kol nie pourywac.Poza tym lepiej doswietlic przejscia dodatkowa lampa w zimnej barwie,bo co po tych kocich oczkach,jak pieszego i tak w dalszym ciagu nie bedzie widac przy tym marnym oswietleniu przejsc jakie mamy.Ponadto lampy powinny znajdowac sie bezposrednio nad przejsciami,a prosze mi wskazac na ilu przejsciach w miescie sa tak rozmieszczone?

 9. 9
  +2
  ~ ttt
  Wtorek, 09.04

  o jedno zero za dużo ale jak trzeba komuś kieszenie napchać $$$$$$$$$

 10. 10
  0
  ~ plac ulica aleja
  Wtorek, 09.04

  " Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja Niepodległości? Wokół tej sprawy jest wiele zamieszania wśród moich współpracowników. Proszę o przedstawienie mi zasad pisowni tej nazwy własnej. Czy ma może jakieś znaczenie, że jest to aleja, a nie aleje?? Piszemy aleja Niepodległości i Aleje Niepodległości. Słowo aleja w nazwach ulic pisane jest wielką literą, gdy występuje w liczbie mnogiej. Mirosław Bańko"

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.