Piątek, 10.07.2020, Imieniny: Amelia, Filip, Witalis
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Koronawirus: Sytuacja w regionie. Kwarantanna w dowództwie dywizji NATO w Elblągu

16.03.2020, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Koronawirus: Sytuacja w regionie. Kwarantanna w dowództwie dywizji NATO w Elblągu

W Polce zakażonych koronawirusem jest już 150 osób. Jak sytuacja wygląda w województwie warmińsko-mazurskim? Mamy 5 potwierdzonych przypadków. Ostatnim jest żołnierz z Wielkiej Brytanii, służący w Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód z dowództwem w Elblągu. - Obecnie część żołnierzy znajduje się na kwarantannie. To są osoby, które mogły mieć bezpośredni kontakt z osobą zarażoną. Pozostałe osoby, wraz z rodzinami, są objęte nadzorem epidemiologicznym - mówi mjr Dariusz Guzenda, rzecznik prasowy jednostki. 

W województwie warmińsko-mazurskim od wczoraj nie zmieniała się liczba przypadków. Mamy ich 5, ostatnia osoba to obywatel Wielkiej Brytanii. 58 osób jest hospitalizowanych

- mówi Krzysztof Guzek, rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego. 

Wiadomo, że piątą osobą, która trafiła na oddział zakaźny do Ostródy, jest żołnierz z Wlk. Brytanii, stacjonujący w Elblągu, w dowództwie Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód. To jak na razie jedyna osoba z tej jednostki, u której potwierdzono zakażenie koronawirusem. Część żołnierzy została poddana kwarantannie. 

Procedury wprowadzone na wypadek podejrzenia czy zakażenia koronawirusem obowiązują również w wojsku i są bardzo rygorystycznie przestrzegane. Obecnie część żołnierzy znajduje się na kwarantannie. To są osoby, które mogły mieć bezpośredni kontakt z osobą zarażoną. Pozostali żołnierze, wraz z rodzinami, są objęci nadzorem epidemiologicznym. Nie ma tutaj taryfy ulgowej. Dla dowódcy zdrowie żołnierzy, ale też mieszkańców Elbląga i okolic, czyli tego regionu, w którym my funkcjonujemy, jest najważniejsze. Wszystkie procedury zostały wdrożone od razu i są bezwzględnie przestrzegane

- mówi mjr Dariusz Guzenda, rzecznik Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód.

W Polce, jak poinformowało dziś (16 marca) Ministerstwo Zdrowia, wyniki testów laboratoryjnych potwierdziły 25 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą 9 osób z woj. dolnośląskiego (Wrocław i Wałbrzych), 5 osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), 3 osób z woj. wielkopolskiego (Kalisz i Poznań), 2 osób z woj. opolskiego (Opole), 2 osób z woj. śląskiego (Cieszyn, Tychy), 2 osób z woj. podkarpackiego oraz 2 osób z woj. łódzkiego (Łódź). Tylko jedna osoba jest w stanie średnim, pozostali pacjenci są w stanie dobrym, informuje MZ. Zakażonych koronawirusem jest w Polsce 150 osób. Do tej pory zmarły trzy osoby.

W Polsce od weekendu obowiązują stan zagrożenia epidemicznego. Zamknięte są szkoły, ale także kawiarnie, puby i część sklepów galeriach handlowych. Przywrócono kontrole na granicy Polski i wprowadzono zakaz przekraczania jej dla cudzoziemców. Wyjątkiem są osoby, które mieszkają czy pracują w Polsce. Obowiązuje je jednak 14-dniowy okres kwarantanny.

Od dziś zawieszone zostaną loty wewnątrzkrajowe. Taką decyzję podjął premier Mateusz Morawiecki - poinformował w poniedziałek (16 marca) Michał Dworczyk, szef KPRM.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ kazik
  Poniedziałek, 16.03

  To już pół wojska w Elblągu ma wirusa....

 2. 2
  +14
  ~ myślący
  Poniedziałek, 16.03

  Jeśli jest wojsko w Elblągu to w Elblągu powinien byc szpital wojskowy.Chyba to jest logiczne .Był tylko sie zmył do wsi olsztyn.

 3. 3
  +6
  ~ Pytam się
  Poniedziałek, 16.03

  Panie Prezydencie!!! Co z ludzmi pracujacymi ,wyraznie jest powiedziane na rządowych stronach , że jest epidemia,pandemia nic tego nie zatrzyma ,bedzie się rozprzestrzeniać! BRAK DECYZJI ORAZ INFORMACJ JEST NARAŻANIEM ELBLĄŻAN PRACUJĄCYCH, PROSZĘ O NATYCHMIASTOWĄ DECYZJĘ CO DALEJ

 4. 4
  +6
  ~ Co robić?
  Poniedziałek, 16.03

  Karwasz jak mam zostać w domu ,jak pracodawca każe mi tyrać,do lekarza nie idzie sie dostać,ani dodzwonić. E wizyty nie działają ,więc jak mam zejść na L4 za coś musze żyć!

 5. 5
  --6
  ~ A winni
  Poniedziałek, 16.03

  PO i PSL i SLD to oni nie mogli doczekać się koroniwirusa.

 6. 6
  +5
  ~ mieszkaniec
  Poniedziałek, 16.03

  To dlaczego Dowódca MND NE zapomniał że w tym budynku jest jeszcze inna instytucja wojskowa, której nakazano przyjście do pracy

 7. 7
  +4
  ~ Mmm
  Poniedziałek, 16.03

  A dlaczego na stronach rządowych nie ma nic, że 3 osoby zostały zabrane z Elblaga? Są 3 z Olsztyna ale o Elblągu cisza. Jak to możliwe?

 8. 8
  +2
  ~ WOT
  Poniedziałek, 16.03

  No i kto nas obroni?

 9. 9
  +5
  ~ mieszkanka
  Poniedziałek, 16.03

  A co z pracownikami marketów? O nich nikt się nie martwi . Tam też pracują ludzie.

 10. 10
  +3
  ~ Przyklad
  Poniedziałek, 16.03

  Zrobić jak w chinach robili i maja efekty. Jak pokazywała tv tam zaspawywali drzwi do budynków, na siłę zakładali ludziom maski. Wyciagali z domow chorych i udalo im sie z walka z koronawirusem. A w Polsce leza po sklepach i ulicach zamiast kwarantanne przeczekać.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.